Site logo

Indiana Senior State SCY Championships

200 IM Women

A Final SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Lauren Edelman Carmel Swim Club logoCarmel Swim Club 2:01.97
862 +1.7% SB
2 Abigail Kirkpatrick South Bend Swim Club logoSouth Bend Swim Club 2:01.99
862 +0.0% PB
3 Anya Goeders Mako Swim Team logoMako Swim Team 2:02.81
847 +2.4% PB
4 Mallory Jackson Fort Wayne Swim Team logoFort Wayne Swim Team 2:05.17
813 -4.2%
5 Carla Gildersleeve Franklin Regional logoFranklin Regional 2:06.02
782 -3.0%
6 Aislinn Walsh Irish Aquatics logoIrish Aquatics 2:06.15
780 -0.8%
7 Sydnee Emerson Northridge Area Swimming Association logoNorthridge Area Swimming Association 2:07.28
754 -3.6%
8 Hannah Pugh Southeastern Swim Club logoSoutheastern Swim Club 2:08.01
743 -0.2%
9 Mya VanderHagen Fort Wayne Swim Team logoFort Wayne Swim Team 2:08.14
753
10 Phoebe Rensink Counsilman Center Indiana Swim Team logoCounsilman Center Indiana Swim Team 2:09.44
715 +1.4% PB
B Final SCY
Name Team Time Pts Imp
11 Emily Weiss Cardinal Community Swim Club logoCardinal Community Swim Club 2:03.06
842 -1.0%
12 Jordyn Polderman Fort Wayne Swim Team logoFort Wayne Swim Team 2:05.86
783 +1.0% PB
13 Morgan Grout Carmel Swim Club logoCarmel Swim Club 2:06.69
766 PB
14 Hope Christy Washington Township Swim Club logoWashington Township Swim Club 2:08.88
723 PB
15 Lauren Kilgore Irish Aquatics logoIrish Aquatics 2:09.13
721 -1.7%
16 Sydney Dygert Elkhart United A logoElkhart United A 2:09.68
723 PB
17 Erin Verbrugge Viper Aquatic Swim Team logoViper Aquatic Swim Team 2:09.76
709 PB
18 Lauren Miller Northridge Area Swimming Association logoNorthridge Area Swimming Association 2:10.77
686
19 Lauryn Kallay Duneland Swim Club logoDuneland Swim Club 2:12.33
657
20 Rachel Walker Pacesetter Aquatics logoPacesetter Aquatics 2:13.52
635
C Final SCY
Name Team Time Pts Imp
21 Savannah Kennedy Fishers Area Swimming Tigers logoFishers Area Swimming Tigers 2:08.47
734 -1.2%
22 Sarah Jarding Carmel Swim Club logoCarmel Swim Club 2:10.39
710 +0.2% PB
23 Victoria Wendt Avon Community Swim Team logoAvon Community Swim Team 2:10.54
707 -0.2%
24 Allie Carmichael Carmel Swim Club logoCarmel Swim Club 2:10.58
706 +2.4% PB
25 Shannon Glesing Washington Township Swim Club logoWashington Township Swim Club 2:11.50
672 PB
26 Katie Craig Duneland Swim Club logoDuneland Swim Club 2:11.58
674
27 Alyssa Cyrus Fort Wayne Swim Team logoFort Wayne Swim Team 2:12.34
673 -0.9%
28 Mary McPherson Washington Township Swim Club logoWashington Township Swim Club 2:12.95
645 PB
29 Veronica Lantz Fort Wayne Swim Team logoFort Wayne Swim Team 2:13.15
657
30 Mary Cate Pruitt Irish Aquatics logoIrish Aquatics 2:14.03
668
D Final SCY
Name Team Time Pts Imp
31 Brooke Atkins Lawrence Swim Team logoLawrence Swim Team 2:10.10
715 -3.1%
32 Laney Isakson Washington Township Swim Club logoWashington Township Swim Club 2:10.42
709 PB
33 Jessie Fraley Franklin Regional logoFranklin Regional 2:12.20
675
34 Natalie Hazelet Fort Wayne Swim Team logoFort Wayne Swim Team 2:12.54
656 PB
35 Olivia Trout Concord Swim Club logoConcord Swim Club 2:12.64
654
36 Maddi Johnson Mako Swim Team logoMako Swim Team 2:13.03
646
37 Maddie Sheiss Fish Aquatics logoFish Aquatics 2:13.05
659 PB
38 Sarah Hoffman Franklin Regional logoFranklin Regional 2:13.53
650
39 Anais Nuet Crown Point Swim Club logoCrown Point Swim Club 2:14.94
611 PB
40 Madison Kertin Southeastern Swim Club logoSoutheastern Swim Club 2:16.47
583 +1.1% PB
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Abigail Kirkpatrick South Bend Swim Club logoSouth Bend Swim Club 2:03.53
830 -1.2%
2 Lauren Edelman Carmel Swim Club logoCarmel Swim Club 2:04.47
811 -0.3%
3 Anya Goeders Mako Swim Team logoMako Swim Team 2:04.99
803 +0.7% PB
4 Carla Gildersleeve Franklin Regional logoFranklin Regional 2:06.50
773 -3.4%
5 Sydnee Emerson Northridge Area Swimming Association logoNorthridge Area Swimming Association 2:07.58
748 -3.8%
6 Aislinn Walsh Irish Aquatics logoIrish Aquatics 2:08.11
741 -2.4%
7 Phoebe Rensink Counsilman Center Indiana Swim Team logoCounsilman Center Indiana Swim Team 2:08.53
733 +2.1% PB
8 Mallory Jackson Fort Wayne Swim Team logoFort Wayne Swim Team 2:08.93
738 -7.3%
9 Mya VanderHagen Fort Wayne Swim Team logoFort Wayne Swim Team 2:09.56
726
10 Hannah Pugh Southeastern Swim Club logoSoutheastern Swim Club 2:09.63
711 -1.5%
11 Sydney Dygert Elkhart United A logoElkhart United A 2:09.64
724 PB
12 Erin Verbrugge Viper Aquatic Swim Team logoViper Aquatic Swim Team 2:09.67
710 PB
13 Lauryn Kallay Duneland Swim Club logoDuneland Swim Club 2:09.72
707
14 Hope Christy Washington Township Swim Club logoWashington Township Swim Club 2:09.75
706 PB
15 Morgan Grout Carmel Swim Club logoCarmel Swim Club 2:09.83
704
16 Jordyn Polderman Fort Wayne Swim Team logoFort Wayne Swim Team 2:10.19
698 -2.4%
17 Lauren Miller Northridge Area Swimming Association logoNorthridge Area Swimming Association 2:10.26
696
18 Emily Weiss Cardinal Community Swim Club logoCardinal Community Swim Club 2:10.43
696 -7.1%
19 Lauren Kilgore Irish Aquatics logoIrish Aquatics 2:10.51
694 -2.8%
20 Rachel Walker Pacesetter Aquatics logoPacesetter Aquatics 2:11.36
675
21 Sarah Jarding Carmel Swim Club logoCarmel Swim Club 2:11.44
690 -0.6%
22 Savannah Kennedy Fishers Area Swimming Tigers logoFishers Area Swimming Tigers 2:11.65
672 -3.7%
23 Katie Craig Duneland Swim Club logoDuneland Swim Club 2:12.16
663
24 Alyssa Cyrus Fort Wayne Swim Team logoFort Wayne Swim Team 2:12.22
675 -0.8%
25 Mary Cate Pruitt Irish Aquatics logoIrish Aquatics 2:12.27
701
26 Mary McPherson Washington Township Swim Club logoWashington Township Swim Club 2:12.30
657 PB
27 Allie Carmichael Carmel Swim Club logoCarmel Swim Club 2:12.33
673 +1.1% PB
28 Victoria Wendt Avon Community Swim Team logoAvon Community Swim Team 2:12.35
672 -1.6%
29 Shannon Glesing Washington Township Swim Club logoWashington Township Swim Club 2:12.92
646
29 Veronica Lantz Fort Wayne Swim Team logoFort Wayne Swim Team 2:12.92
662
31 Laney Isakson Washington Township Swim Club logoWashington Township Swim Club 2:12.97
661
32 Maddi Johnson Mako Swim Team logoMako Swim Team 2:13.08
646
33 Natalie Hazelet Fort Wayne Swim Team logoFort Wayne Swim Team 2:13.21
643 PB
34 Erin Farley Carmel Swim Club logoCarmel Swim Club 2:13.41
637 -1.9%
35 Caroline Cross Southeastern Swim Club logoSoutheastern Swim Club 2:13.52
635 PB
36 Sarah Hoffman Franklin Regional logoFranklin Regional 2:13.55
650
37 Brooke Atkins Lawrence Swim Team logoLawrence Swim Team 2:13.77
646 -6.0%
38 Brittany Scott Terre Haute Torpedoes logoTerre Haute Torpedoes 2:13.90
627 +3.2% PB
39 Anna McCahill Franklin Regional logoFranklin Regional 2:13.91
627 -3.7%
40 Alex Bader Jay County Swim Club logoJay County Swim Club 2:14.04
625
41 Anna Kirkpatrick South Bend Swim Club logoSouth Bend Swim Club 2:14.40
618
42 Maddie Sheiss Fish Aquatics logoFish Aquatics 2:14.45
633 PB
43 Alyssa Conley Carmel Swim Club logoCarmel Swim Club 2:14.67
613 +0.6% PB
44 Ashton Klopp Three Rivers Aquatic Club logoThree Rivers Aquatic Club 2:14.98
608
44 Olivia Trout Concord Swim Club logoConcord Swim Club 2:14.98
610
46 Jessie Fraley Franklin Regional logoFranklin Regional 2:15.01
623
47 Darby Coles Donner Swim Club logoDonner Swim Club 2:15.09
606
48 Allison Sperring Fishers Area Swimming Tigers logoFishers Area Swimming Tigers 2:15.31
602
49 Anais Nuet Crown Point Swim Club logoCrown Point Swim Club 2:15.35
604 PB
50 Madison Kertin Southeastern Swim Club logoSoutheastern Swim Club 2:15.36
603 +1.9% PB
51 Lori McCormick Indian Creek Aquatic Club logoIndian Creek Aquatic Club 2:15.63
596 -1.2%
52 Brinley Barton Carmel Swim Club logoCarmel Swim Club 2:15.64
596 -0.5%
53 Jennifer Dreessen Brownsburg Swim Club logoBrownsburg Swim Club 2:15.72
610 PB
54 Katherine Hand Viper Aquatic Swim Team logoViper Aquatic Swim Team 2:15.89
594
55 Lydia Schaeffer Michiana Stars Swimming logoMichiana Stars Swimming 2:15.96
593 -4.1%
56 Carleigh Hill Washington Township Swim Club logoWashington Township Swim Club 2:16.21
588 PB
56 Elizabeth Mejia Michiana Stars Swimming logoMichiana Stars Swimming 2:16.21
601
58 Lizzy Pfeifer Fishers Area Swimming Tigers logoFishers Area Swimming Tigers 2:16.37
582
59 Cameron Klimczak Duneland Swim Club logoDuneland Swim Club 2:16.38
582 -8.0%
60 Meggie McPherson Washington Township Swim Club logoWashington Township Swim Club 2:16.52
595
61 Alexandra Nusawardhana Franklin Regional logoFranklin Regional 2:16.85
574
62 Meri Gray Cardinal Community Swim Club logoCardinal Community Swim Club 2:16.87
573
63 Betsy King Donner Swim Club logoDonner Swim Club 2:16.94
588 +2.4% PB
64 Samantha Waples Carmel Swim Club logoCarmel Swim Club 2:16.99
571 PB
65 Courtney Swingewood Carmel Swim Club logoCarmel Swim Club 2:17.14
569 -0.9%
66 Brette Klopp Three Rivers Aquatic Club logoThree Rivers Aquatic Club 2:17.46
563
67 Clarice Miles Zionsville Swim Club logoZionsville Swim Club 2:17.54
561
68 Lilia Newkirk Boonville Aquatic Dolphins logoBoonville Aquatic Dolphins 2:17.55
604 -3.1%
69 Laura Wright Fort Wayne Swim Team logoFort Wayne Swim Team 2:18.23
565
70 Ashley Glesing Washington Township Swim Club logoWashington Township Swim Club 2:18.44
561
71 Megan Rach PRO Swimming (IN) logoPRO Swimming (IN) 2:18.73
556
72 Jordan Artim Crown Point Swim Club logoCrown Point Swim Club 2:18.99
551
73 Hannah Haerle Newburgh Sea Creatures logoNewburgh Sea Creatures 2:19.33
533
74 Malak Hattab Carmel Swim Club logoCarmel Swim Club 2:19.34
530 PB
75 Anna Van Hoorde Carmel Swim Club logoCarmel Swim Club 2:19.40
544
76 Jillian Dawson Concord Swim Club logoConcord Swim Club 2:19.44
531
77 Clara Schulz Boilermaker Aquatics logoBoilermaker Aquatics 2:19.74
526 -4.0%
78 Kathryn Matthies Flashes Aquatics logoFlashes Aquatics 2:19.82
524 +0.3% SB
79 Lauren Unruh Mako Swim Team logoMako Swim Team 2:19.92
562 -5.7%
80 Lauren Busha Carmel Swim Club logoCarmel Swim Club 2:20.34
513
80 Kylie Smith Pike Township Swim Club logoPike Township Swim Club 2:20.34
515 PB
82 Meghan Gabrick Carmel Swim Club logoCarmel Swim Club 2:20.44
514
83 Kayce Ingram Fishers Area Swimming Tigers logoFishers Area Swimming Tigers 2:20.61
508
84 Veronica Lidy Concord Swim Club logoConcord Swim Club 2:20.76
508
85 Gillian Cripe Noblesville Swim Club logoNoblesville Swim Club 2:20.88
506
86 Mckenzie Vogel Fish Aquatics logoFish Aquatics 2:21.03
543 -2.5%
87 Alexis Jozwiak South Bend Swim Club logoSouth Bend Swim Club 2:21.07
500
88 Bella Ratzlaff Indian Creek Aquatic Club logoIndian Creek Aquatic Club 2:21.36
510
89 JoJo Ramey Fishers Area Swimming Tigers logoFishers Area Swimming Tigers 2:21.75
2 -5.2%
90 Tori Kinnamon Avon Community Swim Team logoAvon Community Swim Team 2:21.93
488 -4.8%
91 Kristyn Hoffmann Mako Swim Team logoMako Swim Team 2:22.47
492 -0.9%
92 Victoria Vicory Southeastern Swim Club logoSoutheastern Swim Club 2:24.36
448
93 Joley Clodfelter Brownsburg Swim Club logoBrownsburg Swim Club 2:25.19
447 PB
94 Brooke Nine Sugar Creek Swim Club logoSugar Creek Swim Club 2:25.88
423
95 Cami McGrady Sugar Creek Swim Club logoSugar Creek Swim Club 2:27.32
401 -8.4%
96 Naomi Brown Counsilman Center Indiana Swim Team logoCounsilman Center Indiana Swim Team 2:27.59
394 -2.8%
Elizabeth Myers Avon Community Swim Team logoAvon Community Swim Team DQ
Paige Miller PRO Swimming (IN) logoPRO Swimming (IN) NS