Site logo

WI 13 & Over LCM State Championships

200 Back Men 15 - 16

A Final LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Drew Nixdorf Lake Country Swim Team logoLake Country Swim Team 2:07.91
860 +4.2% PB
2 Desmon Sachtjen McFarland Spartan Sharks logoMcFarland Spartan Sharks 2:12.48
774 +4.2% PB
3 Nolan Scanlan Waukesha Express Swim Team logoWaukesha Express Swim Team 2:13.51
800 PB
4 Nolan Francis Woodson Y Northern Swimmers logoWoodson Y Northern Swimmers 2:14.48
738 +5.9% PB
5 Harry Smith Pleasant Prairie Patriots logoPleasant Prairie Patriots 2:14.58
736 +5.2% PB
6 Alex Moen Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 2:17.04
736 +2.8% PB
7 Will Wowk Waunakee Wave logoWaunakee Wave 2:18.34
713 +3.5% PB
8 Ben Ramminger Madison Aquatic Club logoMadison Aquatic Club 2:21.96
651 PB
B Final LCM
Name Team Time Pts Imp
9 AJ Smith Elmbrook Swim Club logoElmbrook Swim Club 2:16.79
741 +9.0% PB
10 Nathan Kim Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 2:17.07
736 +2.5% PB
11 Ming Ong Rocket Aquatics logoRocket Aquatics 2:18.49
711 +4.0% PB
12 Isaac Casey-Hrenak Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 2:18.62
708
13 Jacob Trask Southeastern Aquatics / Racine YMCA logoSoutheastern Aquatics / Racine YMCA 2:20.69
672 +1.2% PB
14 Ethan Murphy Lake Country Swim Team logoLake Country Swim Team 2:21.28
618 +0.3% SB
15 Ben Bouchard Pulaski Area Swim Club logoPulaski Area Swim Club 2:22.13
603 +2.6% PB
16 Ian Reynolds South West Aquatic Team logoSouth West Aquatic Team 2:22.50
597
Preliminaries LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Drew Nixdorf Lake Country Swim Team logoLake Country Swim Team 2:11.30
796 +1.7% PB
2 Nolan Scanlan Waukesha Express Swim Team logoWaukesha Express Swim Team 2:13.46
801 PB
3 Desmon Sachtjen McFarland Spartan Sharks logoMcFarland Spartan Sharks 2:15.72
715 +1.9% PB
4 Harry Smith Pleasant Prairie Patriots logoPleasant Prairie Patriots 2:16.73
697 +3.7% PB
5 Alex Moen Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 2:17.70
725 +2.3% PB
6 Nolan Francis Woodson Y Northern Swimmers logoWoodson Y Northern Swimmers 2:18.16
672 +3.3% PB
7 Will Wowk Waunakee Wave logoWaunakee Wave 2:18.70
707 +3.3% PB
8 Ben Ramminger Madison Aquatic Club logoMadison Aquatic Club 2:18.72
707 PB
9 Ethan Murphy Lake Country Swim Team logoLake Country Swim Team 2:18.94
658 +1.9% PB
10 Nathan Kim Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 2:20.26
680 +0.3% PB
11 Ian Reynolds South West Aquatic Team logoSouth West Aquatic Team 2:20.33
634
12 Jacob Trask Southeastern Aquatics / Racine YMCA logoSoutheastern Aquatics / Racine YMCA 2:21.38
661 +0.7% PB
13 Ben Bouchard Pulaski Area Swim Club logoPulaski Area Swim Club 2:21.42
615 +3.1% PB
14 Ming Ong Rocket Aquatics logoRocket Aquatics 2:21.82
653 +1.7% PB
15 Kyle Zerbel Howard Suamico Storm Breakers  logoHoward Suamico Storm Breakers 2:22.63
639 PB
16 AJ Smith Elmbrook Swim Club logoElmbrook Swim Club 2:22.69
638 +5.0% PB
17 Isaac Casey-Hrenak Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 2:22.91
634
18 Taylor Johnson Pleasant Prairie Patriots logoPleasant Prairie Patriots 2:24.27
612 +2.4% PB
19 Evan Weiss Pleasant Prairie Patriots logoPleasant Prairie Patriots 2:24.59
606 +5.0% PB
20 Andrew Martin Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 2:25.18
552
21 Connor Howe Green Bay YMCA - GBY Aquatics logoGreen Bay YMCA - GBY Aquatics 2:25.55
590 +6.0% SB
22 Samuel Ryf Berlin Barracudas logoBerlin Barracudas 2:25.76
587
23 Benjamin Ahluwalia Lake Country Swim Team logoLake Country Swim Team 2:26.69
528 +4.7% PB
24 Jalen Stimes STATELINE AQUATIC TEAM logoSTATELINE AQUATIC TEAM 2:29.27
487 +0.5% SB
25 Harrison Stasik South West Aquatic Team logoSouth West Aquatic Team 2:30.06
474
26 Willy Pinnow Lake Geneva Swim Club logoLake Geneva Swim Club 2:31.30
498 +3.2% PB