Site logo

GU FCST Gulf Open Meet

  • Completed
  • Apr. 21–23, 2017
  • LCM
  • Houston, TX

400 Free Women 15 and Over

400 Free Women 13 - 14

Timed Finals LCM
Rank Name Team Time Points
1 Hannah Bellina Pearland Aquatics 4:43.33
 
651
2 Norah Hay First Colony Swim Team, Inc. 4:48.02
 
604 PB
3 Mary Catherine Jurica Houston Cougar 4:49.61
 
589
4 Maddie Welborn First Colony Swim Team, Inc. 4:51.31
 
573
5 Kathryn Schwartz Houston Cougar 4:57.17
 
518
6 Ella Flowers Rice Aquatics 4:57.20
 
539
7 Megan Lewis Rice Aquatics 5:01.63
 
478
8 Caroline Sansom Houston Cougar 5:01.88
 
476
9 Ashlyn Hembree First Colony Swim Team, Inc. 5:02.58
 
491
10 Taylor Murphy First Colony Swim Team, Inc. 5:03.21
 
485 PB
11 Meredith Brown First Colony Swim Team, Inc. 5:03.46
 
483
12 Maya Gonsoulin First Colony Swim Team, Inc. 5:05.09
 
448
13 Emma Burke Pearland Aquatics 5:05.36
 
466 PB
14 Caitlyn Quinn First Colony Swim Team, Inc. 5:12.48
 
407
15 Sofia DeMeo Rice Aquatics 5:18.51
 
360 PB
16 Kelsey Farmer First Colony Swim Team, Inc. 5:19.71
 
332
17 Maya Prince Houston Cougar 5:19.73
 
332
18 Keely Rollinson First Colony Swim Team, Inc. 5:19.95
 
330
19 Jillian Trahan Pearland Aquatics 5:20.50
 
326
20 Taylor Reeves Houston Cougar 5:20.58
 
325 PB
21 Riley Harrison Rice Aquatics 5:23.26
 
306
22 Adrienne Alexander First Colony Swim Team, Inc. 5:24.88
 
294
23 Morgan Pierce Southwestern Aquatics Team 5:32.68
 
242
24 Jevine Kong First Colony Swim Team, Inc. 5:33.72
 
252
25 Emma Reeves Space City Aquatic Team 5:36.17
 
220
26 Bella Kumar First Colony Swim Team, Inc. 5:45.51
 
182
27 Katherine Podrebarac Sharks Swim Team 5:54.72
 
134
28 Alejandra Acosta South Shore Sails 5:54.77
 
134
29 Brooke Spiwak First Colony Swim Team, Inc. 5:56.61
 
125
30 Annabelle Fontanilla Sharks Swim Team 5:57.09
 
123
31 Emily Camacho Sharks Swim Team 6:10.57
 
68
32 Abigail Dare Sharks Swim Team 6:48.04
 
2
Jade Jackson First Colony Swim Team, Inc. DQ
Elizabeth LeSaicherre Houston Cougar NS
Anna Pidgirsky First Colony Swim Team, Inc. NS
Izzy Glasgow Pearland Aquatics NS

400 Free Women 11 - 12

Timed Finals LCM
Rank Name Team Time Points
1 Kayla Fu First Colony Swim Team, Inc. 5:20.34
 
573
2 Jill Sansom Houston Cougar 5:20.45
 
469
3 Alexandra Linden Sharks Swim Team 5:20.83
 
466
4 Karen Li First Colony Swim Team, Inc. 5:22.34
 
454 PB
5 Kara Boemio Space City Aquatic Team 5:22.71
 
452
6 Emma Moore First Colony Swim Team, Inc. 5:23.20
 
448
7 Isabel Edwards Space City Aquatic Team 5:26.10
 
427
8 Kelly Decker Pearland Aquatics 5:30.72
 
394
9 Kylan Moody Pearland Aquatics 5:31.65
 
388
10 Kayla Bulseco South Shore Sails 5:32.92
 
477
11 Emma Vestal Sharks Swim Team 5:39.36
 
431
12 Lucy Ewart Rice Aquatics 5:40.77
 
421
13 Amanda Liu First Colony Swim Team, Inc. 5:44.09
 
399
14 Samantha Johnson Rice Aquatics 5:44.39
 
304
15 Peyton Becker South Shore Sails 5:45.38
 
298
16 Riley Holcomb Sharks Swim Team 5:45.86
 
295
17 Nora Damiano First Colony Swim Team, Inc. 5:46.09
 
385
18 Charlize Tran First Colony Swim Team, Inc. 5:48.00
 
373
19 Sarah Copes South Shore Sails 5:48.47
 
280
20 Lillian Poag Rice Aquatics 5:53.56
 
338 PB
21 Whitney Childs First Colony Swim Team, Inc. 5:53.68
 
337
22 Sophia Bianca San Antonio First Colony Swim Team, Inc. 5:53.74
 
249
23 Elaine Bentley Sharks Swim Team 5:57.20
 
230
24 Alexandra Vidinha Sharks Swim Team 5:57.44
 
229
25 Lauren Light First Colony Swim Team, Inc. 5:59.57
 
217
26 Arianna Petty Rice Aquatics 6:00.77
 
294
27 Arina Connell First Colony Swim Team, Inc. 6:06.93
 
259
28 Hallie Ratcliff Sharks Swim Team 6:13.49
 
150
29 Ava Lee Ramos First Colony Swim Team, Inc. 6:15.81
 
140
30 Annika Hensel Rice Aquatics 6:21.47
 
185
31 Meiko Armellini Rice Aquatics 6:49.26
 
77
Mary Clara Ho Rice Aquatics NS