Site logo

GU FCST Gulf Open Meet

  • Completed
  • Apr. 21–23, 2017
  • LCM
  • Houston, TX

100 Free Women 15 and Over

Timed Finals LCM
Rank Name Team Time Points
1 Jaden Bellina Pearland Aquatics 1:01.78
 
653
2 Maria Kleimann Southwestern Aquatics Team 1:02.95
 
605
3 Sara Boone Aquastar 1:05.46
 
522
4 Elizabeth Goode South Shore Sails 1:06.02
 
486
5 Leila El Masri Rice Aquatics 1:06.50
 
469
6 Madyson Morse Pearland Aquatics 1:06.92
 
456
7 Peyton Roemer South Shore Sails 1:07.30
 
440
8 Delaney Newsome Rice Aquatics 1:07.71
 
439
9 Julia Meyer South Shore Sails 1:07.73
 
427 PB
10 Morgan Hall Houston Cougar 1:07.91
 
418
11 Isabella Smith Rice Aquatics 1:08.06
 
413
12 AnnaKate Velasquez Pearland Aquatics 1:08.12
 
425
13 Elizabeth Fields Houston Cougar 1:08.22
 
408
14 Savannah Wallace First Colony Swim Team, Inc. 1:08.99
 
395
15 Jadyn Trahan Pearland Aquatics 1:09.03
 
380
16 Abbie Childs Rice Aquatics 1:09.85
 
366
17 Celia Torres Pacesetters Aquatic Club 1:09.91
 
364 PB
18 Evyn Yasinski Rice Aquatics 1:09.95
 
363
19 Nicole Ma First Colony Swim Team, Inc. 1:09.96
 
352
20 Hanadi Amin Rice Aquatics 1:10.34
 
340
21 Claire Collier South Shore Sails 1:10.60
 
329
22 Caitlyn Lavan South Shore Sails 1:10.78
 
336
23 Kenzie Eaker Pearland Aquatics 1:11.05
 
317
24 Rachel Wright Rice Aquatics 1:11.08
 
316
25 Katie Shelburne Rice Aquatics 1:11.40
 
316
26 Reagan Draper Rice Aquatics 1:12.60
 
280
27 Jasmine Boudreaux First Colony Swim Team, Inc. 1:13.19
 
263
28 Sarah Szafranski Rice Aquatics 1:14.42
 
228
29 Brianna Trevino Southwestern Aquatics Team 1:16.89
 
164
30 Mia Balistreri Space City Aquatic Team 1:17.38
 
153
31 Avary Black Pacesetters Aquatic Club 1:18.31
 
124
32 Katherine Killingsworth South Shore Sails 1:19.85
 
99
33 Ella Parr South Shore Sails 1:20.68
 
75
34 Lauren Gill First Colony Swim Team, Inc. 1:21.56
 
68
35 Esther Kizito Pearland Aquatics 1:22.16
 
58
36 Gabriella Falcon First Colony Swim Team, Inc. 1:23.76
 
29

100 Free Women 13 - 14

Timed Finals LCM
Rank Name Team Time Points
1 Hannah Bellina Pearland Aquatics 1:01.65
 
720
2 Ainsley Dodson Rice Aquatics 1:04.36
 
609
3 Meredith Brown First Colony Swim Team, Inc. 1:05.31
 
605 PB
4 Emma Burke Pearland Aquatics 1:06.92
 
544 PB
5 Maya Gonsoulin First Colony Swim Team, Inc. 1:07.59
 
487 PB
6 Anjali Friedman Pearland Aquatics 1:07.97
 
505
7 Keely Rollinson First Colony Swim Team, Inc. 1:08.47
 
455
8 Briana Cardenas First Colony Swim Team, Inc. 1:08.85
 
474
9 Patricia Weispfennig Pearland Aquatics 1:09.15
 
463
10 Sara Walsh South Shore Sails 1:09.51
 
419
11 Kelsey Farmer First Colony Swim Team, Inc. 1:09.64
 
415
12 Izzy Glasgow Pearland Aquatics 1:09.75
 
411
13 Gabrielle Garcia Pearland Aquatics 1:09.84
 
439
14 Amelie Cabergas First Colony Swim Team, Inc. 1:10.15
 
398
15 Riley Harrison Rice Aquatics 1:10.23
 
395
16 Caroline Sansom Houston Cougar 1:10.97
 
371
17 Emma Reeves Space City Aquatic Team 1:11.04
 
368
18 Grace Elacqua Rice Aquatics 1:11.21
 
393
19 Jevine Kong First Colony Swim Team, Inc. 1:11.46
 
385
20 Abigail Costa Aquastar 1:11.58
 
351
21 Caitlyn Quinn First Colony Swim Team, Inc. 1:11.67
 
378
22 Katelyn Yacuk Pearland Aquatics 1:11.72
 
377
23 Adrienne Alexander First Colony Swim Team, Inc. 1:11.76
 
345
24 Catherine Corley South Shore Sails 1:12.25
 
330
25 Marie Caridroit Rice Aquatics 1:12.29
 
329
26 Sofia DeMeo Rice Aquatics 1:12.44
 
354 PB
27 Macy Gilman Rice Aquatics 1:13.04
 
335
28 Morgan Pierce Southwestern Aquatics Team 1:13.44
 
294
29 Brooke Spiwak First Colony Swim Team, Inc. 1:13.55
 
319
30 Hanna Schlegel South Shore Sails 1:14.11
 
274
31 Evelyn Tran Aquastar 1:14.29
 
297
32 Elizabeth McGee Rice Aquatics 1:14.60
 
288
33 Alice Giannoni Houston Cougar 1:14.65
 
287
34 Elizabeth LeSaicherre Houston Cougar 1:14.82
 
282
35 Reagan Tait South Shore Sails 1:15.67
 
258
36 Lani Hong Southwestern Aquatics Team 1:15.79
 
254
37 Jennifer Villanueva Houston Cougar 1:16.32
 
240
38 Alejandra Acosta South Shore Sails 1:16.85
 
226
39 Tessa Diara Rice Aquatics 1:16.93
 
224
40 Maxine Horvatova Rice Aquatics 1:17.07
 
220
41 Elizabeth Childs Rice Aquatics 1:17.24
 
215
42 Avery Cooney Houston Cougar 1:17.43
 
211
43 Ashley Guajardo Southwestern Aquatics Team 1:17.69
 
204
44 Grace Meyer South Shore Sails 1:18.15
 
192 PB
45 Maygha Chatram First Colony Swim Team, Inc. 1:18.56
 
182
46 Lina Ganguly Southwestern Aquatics Team 1:18.69
 
179
47 Lilliana Gomez First Colony Swim Team, Inc. 1:19.26
 
165
48 Bella Kumar First Colony Swim Team, Inc. 1:19.30
 
165
49 Aubrey Bartlett Space City Aquatic Team 1:19.61
 
157
50 Isabela Madsen South Shore Sails 1:20.30
 
119
51 Aubree Miner South Shore Sails 1:20.43
 
139
52 Sonya Green Team 300 1:20.61
 
135
53 Jade Jackson First Colony Swim Team, Inc. 1:22.42
 
98
54 Noopur Dayal First Colony Swim Team, Inc. 1:22.62
 
75
55 Sophia Cortes Space City Aquatic Team 1:25.84
 
27
56 Mara Currier Space City Aquatic Team 1:27.10
 
26
57 Ananya Luthria Rice Aquatics 1:27.26
 
24
58 Jordyn Hoskins Pacesetters Aquatic Club 1:27.33
 
12
59 Abigail Dare Sharks Swim Team 1:29.13
 
7
60 Hannah Smedstad South Shore Sails 1:31.44
 
2
61 Anika Tsai Rice Aquatics 1:33.84
 
2
62 Asrais Crane Pacesetters Aquatic Club 1:34.87
 
2
63 Grace Chauvin Sharks Swim Team 1:36.38
 
2
64 Jordan Beavers First Colony Swim Team, Inc. 1:37.21
 
2
65 Ashleigh Loe Aquastar 1:38.51
 
2
66 Arthi Motupalli Southwestern Aquatics Team 1:41.52
 
2
67 Addison Van Bramer Sharks Swim Team 1:44.77
 
2
Rebecca Killingsworth South Shore Sails NS