Site logo

FGC Senior Championships

  • Completed
  • Mar. 24–26, 2017
  • SCY
  • Pembroke Pines, FL

100 IM Women 15 - 16

A Final SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Kathleen Golding South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 56.58
845 +2.3% PB
2 Chade Nercisio East Coast Aquatic Club logoEast Coast Aquatic Club 57.46
819 +1.0% PB
3 Mary Smutny AK Sharks logoAK Sharks 57.58
800 +2.6% PB
4 Eriana Temperino East Coast Aquatic Club logoEast Coast Aquatic Club 58.87
743 PB
5 Hailey Jerew AK Sharks logoAK Sharks 1:01.02
651 +1.7% PB
5 Savannah Yates Pine Crest logoPine Crest 1:01.02
664 +1.5% PB
7 Solana Capalbo Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 1:02.52
603 +1.8% PB
8 Stephanie suarez Metro Aquatic Club of Miami logoMetro Aquatic Club of Miami 1:02.99
584
9 Erika Wesch Jupiter Dragons Swim Team logoJupiter Dragons Swim Team 1:03.36
556 -2.4%
10 Acadia Rubin North Palm Beach logoNorth Palm Beach 1:03.54
549
B Final SCY
Name Team Time Pts Imp
11 Annabella Lyn Pine Crest logoPine Crest 1:03.09
567
12 Hana Song Jupiter Dragons Swim Team logoJupiter Dragons Swim Team 1:03.33
557
13 Daniela Kim YMCA of South Fl logoYMCA of South Fl 1:03.62
546 +0.5% PB
14 Ashley Cozad Wahoos of Wellington logoWahoos of Wellington 1:03.75
554 +1.4% PB
15 Elise Larin South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 1:04.05
542
16 Dominique Fajardo Coral Springs Swim Club logoCoral Springs Swim Club 1:04.15
526 -2.0%
17 Margot Parrilli Martin County Aquatics logoMartin County Aquatics 1:04.35
518 PB
18 Molly See Pine Crest logoPine Crest 1:05.00
493
19 Maya Coffey South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 1:05.20
499 +4.1% PB
20 Victoria Abad Plantation Swim Team logoPlantation Swim Team 1:06.12
452 -0.3%
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Kathleen Golding South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 56.89
831 +1.7% PB
2 Mary Smutny AK Sharks logoAK Sharks 57.38
809 +2.9% PB
3 Chade Nercisio East Coast Aquatic Club logoEast Coast Aquatic Club 59.12
745 -1.8%
4 Eriana Temperino East Coast Aquatic Club logoEast Coast Aquatic Club 59.57
712
5 Hailey Jerew AK Sharks logoAK Sharks 1:00.87
657 +2.0% PB
6 Savannah Yates Pine Crest logoPine Crest 1:01.22
656 +1.2% PB
7 Acadia Rubin North Palm Beach logoNorth Palm Beach 1:02.93
573
8 Solana Capalbo Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 1:02.99
584 +1.1% PB
9 Stephanie suarez Metro Aquatic Club of Miami logoMetro Aquatic Club of Miami 1:03.22
575
10 Erika Wesch Jupiter Dragons Swim Team logoJupiter Dragons Swim Team 1:03.34
557 -2.4%
11 Daniela Kim YMCA of South Fl logoYMCA of South Fl 1:03.56
548 +0.6% PB
12 Dominique Fajardo Coral Springs Swim Club logoCoral Springs Swim Club 1:03.98
532 -1.7%
13 Annabella Lyn Pine Crest logoPine Crest 1:04.46
514
14 Ashley Cozad Wahoos of Wellington logoWahoos of Wellington 1:04.66
519 +0.0% PB
15 Hana Song Jupiter Dragons Swim Team logoJupiter Dragons Swim Team 1:04.80
501
16 Victoria Abad Plantation Swim Team logoPlantation Swim Team 1:04.91
497 +1.5% PB
17 Margot Parrilli Martin County Aquatics logoMartin County Aquatics 1:04.97
495 PB
18 Molly See Pine Crest logoPine Crest 1:04.98
494
19 Maya Coffey South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 1:04.99
507 +4.4% PB
20 Elise Larin South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 1:05.00
506
21 Thea Mckenna Heritage Aquatic Team logoHeritage Aquatic Team 1:05.13
489 -1.0%
22 Julie Mason unattached 1:05.38
492 +2.2% PB
23 Andrea Homes YMCA of South Fl logoYMCA of South Fl 1:05.40
479 +1.8% PB
24 Ellie Koch YMCA of South Fl logoYMCA of South Fl 1:05.64
482 +1.1% PB
25 Hannah Thomas Jupiter Dragons Swim Team logoJupiter Dragons Swim Team 1:06.10
466 -1.3%
26 Elizabeth Riley YMCA of South Fl logoYMCA of South Fl 1:06.21
462 -0.6%
27 Sarah Souza Pine Crest logoPine Crest 1:06.26
+0.3% PB
28 Dorian Fejzuli Martin County Aquatics logoMartin County Aquatics 1:06.47
452
29 Gabby Nunez Jupiter Dragons Swim Team logoJupiter Dragons Swim Team 1:06.58
448 -0.5%
30 Giselle Kleiban City Miami Parks logoCity Miami Parks 1:06.59
448 -0.8%
31 Delanie Perez South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 1:06.89
425
32 Alana Acevedo South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 1:07.10
430 +5.9% PB
33 Alana van Woerkom Pine Crest logoPine Crest 1:07.14
428 +0.0% PB
34 Mary Davis AK Sharks logoAK Sharks 1:07.75
433 +3.4% PB
34 Gianna Tuzeo Jupiter Dragons Swim Team logoJupiter Dragons Swim Team 1:07.75
407 +0.5% PB
36 Erica Herrera Jupiter Dragons Swim Team logoJupiter Dragons Swim Team 1:07.83
404 +0.1% PB
37 Emme Ham TS Aquatics logoTS Aquatics 1:08.05
397
38 Robyn Patton Pine Crest logoPine Crest 1:08.34
387 -0.9%
39 Ally Drucker Plantation Swim Team logoPlantation Swim Team 1:08.41
372 -0.9%
40 Isa Meira Gulliver Swim Club logoGulliver Swim Club 1:08.42
372
41 Taylor Collins Pine Crest logoPine Crest 1:08.43
384 -2.9%
42 Francesca Carbone Bone Island Swim Team logoBone Island Swim Team 1:08.77
360
43 Kaiana Kibler Plantation Swim Team logoPlantation Swim Team 1:11.24
293 -0.7%