Site logo

FL TCA H2O ZONE WINTER SC MEET

  • Completed
  • Jan. 20–22, 2017
  • SCY
  • Stuart, FL

500 Free Men 15 and Over

Timed Finals SCY
Name Team Time Pts Imp
1 John Lalime Saint Edwards Aquatics logoSaint Edwards Aquatics 4:48.76
633 -1.4%
2 Ethan McCloud TREASURE COAST SWIMMING logoTREASURE COAST SWIMMING 4:51.73
644
3 Tomas Botero Saint Edwards Aquatics logoSaint Edwards Aquatics 4:52.83
672 -1.8%
4 Gared Cosgrave Indian River Aquatics logoIndian River Aquatics 4:59.47
577
5 Derek Ledford TREASURE COAST SWIMMING logoTREASURE COAST SWIMMING 5:02.40
552 -2.3%
6 Zachary Seidle Indian River Aquatics logoIndian River Aquatics 5:06.89
493 -5.3%
7 Haoxin Yang Flood Aquatics Swim Team logoFlood Aquatics Swim Team 5:07.73
473
8 Eric Davidson TREASURE COAST SWIMMING logoTREASURE COAST SWIMMING 5:09.70
493 -4.4%
9 Spencer Greaves Saint Edwards Aquatics logoSaint Edwards Aquatics 5:14.64
432
10 Daniel Varon Indian River Aquatics logoIndian River Aquatics 5:20.58
409
11 Matthew Pearsaul Saint Edwards Aquatics logoSaint Edwards Aquatics 5:22.29
397 -6.8%
12 Christian Martinez Treasure Coast Aquatics logoTreasure Coast Aquatics 5:22.99
426
13 Jack Mistarz Treasure Coast Aquatics logoTreasure Coast Aquatics 5:26.26
368 -5.8%
14 Samuel Ospina Indian River Aquatics logoIndian River Aquatics 5:29.27
381 +1.1% PB
15 Ty Domster Indian River Aquatics logoIndian River Aquatics 5:31.17
367
17 Noah Strong Brevard Swim Club logoBrevard Swim Club 5:37.83
322 -4.3%
18 Gavin Ross Brevard Swim Club logoBrevard Swim Club 5:59.02
140
Eric Jaffe Brevard Swim Club logoBrevard Swim Club NS
Andrew Brown Indian River Aquatics logoIndian River Aquatics NS
Coleman Kramer Saint Edwards Aquatics logoSaint Edwards Aquatics NS

500 Free Men 13 - 14

Timed Finals SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Pace Edwards Flood Aquatics Swim Team logoFlood Aquatics Swim Team 5:02.16
730 +3.5% PB
2 Joshua Salazar Treasure Coast Aquatics logoTreasure Coast Aquatics 5:15.27
534
3 Joey Twomey TREASURE COAST SWIMMING logoTREASURE COAST SWIMMING 5:20.31
579 +1.8% PB
4 Zach Bregoff Saint Edwards Aquatics logoSaint Edwards Aquatics 5:24.96
543 +0.2% PB
5 Justin Blaine Swim Florida logoSwim Florida 5:54.26
335
6 William Johnson Unattached-Florida logoUnattached-Florida 5:54.32
335
7 Steven Kehoe TREASURE COAST SWIMMING logoTREASURE COAST SWIMMING 5:55.92
251
8 Lawson McLeod Treasure Coast Aquatics logoTreasure Coast Aquatics 5:56.22
323 +0.4% PB
9 Cody Hatton TREASURE COAST SWIMMING logoTREASURE COAST SWIMMING 5:59.32
304 -1.2%
10 Nicholas North Saint Edwards Aquatics logoSaint Edwards Aquatics 6:05.68
196
11 Aidan Harman Flood Aquatics Swim Team logoFlood Aquatics Swim Team 6:24.00
168
12 Patrick Arriagada Indian River Aquatics logoIndian River Aquatics 6:48.40
67
13 Alex Richardson Indian River Aquatics logoIndian River Aquatics 7:09.13
13
Jackson McAfee Indian River Aquatics logoIndian River Aquatics NS

500 Free Men 11 - 12

Timed Finals SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Joshua Zuchowski Flood Aquatics Swim Team logoFlood Aquatics Swim Team 4:59.66
867 +0.7% PB
2 Christian Proscia Flood Aquatics Swim Team logoFlood Aquatics Swim Team 5:19.33
714 +5.7% PB
3 John Trieu Flood Aquatics Swim Team logoFlood Aquatics Swim Team 5:29.33
787 +1.5% PB
4 Chipper Edwards Flood Aquatics Swim Team logoFlood Aquatics Swim Team 5:31.27
773 +4.5% PB
5 Mitchell Ledford TREASURE COAST SWIMMING logoTREASURE COAST SWIMMING 5:33.30
612 +0.4% PB
6 Noah Smith Flood Aquatics Swim Team logoFlood Aquatics Swim Team 5:44.08
682
7 Jake Sciscente Indian River Aquatics logoIndian River Aquatics 5:46.62
521
8 Marcos Egri-Martin Swim Florida logoSwim Florida 5:55.44
464
9 Ayden Cason Indian River Aquatics logoIndian River Aquatics 6:05.82
538
10 Colin Glennon Indian River Aquatics logoIndian River Aquatics 6:21.14
314 -3.7%
11 Hunter Allen Brevard Swim Club logoBrevard Swim Club 6:39.42
221
12 Ayaan Latif Treasure Coast Aquatics logoTreasure Coast Aquatics 6:55.65
150
Nicolas Fusco Treasure Coast Aquatics logoTreasure Coast Aquatics NS

500 Free Men 09 - 10

Timed Finals SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Aidan Clements Swim Florida logoSwim Florida 6:06.55
660
2 Raul Egri-Martin Swim Florida logoSwim Florida 6:12.28
626 +1.1% PB
3 Henry Hazell Saint Edwards Aquatics logoSaint Edwards Aquatics 6:46.29
441
4 Evan Harman Flood Aquatics Swim Team logoFlood Aquatics Swim Team 7:18.51
289
5 Dillon Spooner Indian River Aquatics logoIndian River Aquatics 7:37.28
371
6 Alexander Lopez Indian River Aquatics logoIndian River Aquatics 9:12.67
57

500 Free Men 07 - 08

Timed Finals SCY
Name Team Time Pts
1 Boone Stoneburg Treasure Coast Aquatics logoTreasure Coast Aquatics 6:48.01
610
2 Asher Smith Flood Aquatics Swim Team logoFlood Aquatics Swim Team 8:00.73
274
3 Luke Jarrell Treasure Coast Aquatics logoTreasure Coast Aquatics 9:15.07
52