CollegeSwimming.com

Filters

Franklin & Marshall Invitational

  • Lancaster, PA
  • Date

    Nov. 18–20, 2016

  • Course

    SCY

  • Status

    Completed

  • Twitter

200 Free Relay Women

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time
1 Delaware (A) Delaware
  1. Melissa Manuelli
  2. Madelin Gillman
  3. Sarah Braatz
  4. Jordan Sawyer
1:36.66
 
2 Washington & Lee (A) Washington & Lee
  1. Ali MacQueen
  2. Cassidy Fuller
  3. Elisabeth Holmes
  4. Isabelle Chancey
1:37.27
 
3 Delaware (B) Delaware
  1. Kristen Bishop
  2. Amy Nemeth
  3. Elizabeth Jogani
  4. Alyssa Santangelo
1:37.77
 
4 Widener (A) Widener
  1. Melaney Heald
  2. Jillian Bujanowski
  3. Lauren Griffith
  4. Christine Kunzler
1:37.86
 
5 Ramapo (A) Ramapo
  1. Meghan Trewhella
  2. Brenda Arthur
  3. Julia Housel
  4. Margaret Herbert
1:38.77
 
6 Saint Vincent (A) Saint Vincent
  1. Madeline Bartrug
  2. Claire Kenna
  3. Marissa Frollo
  4. Ciara Lewis
1:39.16
 
7 Millersville (A) Millersville
  1. Rachel Malampy
  2. Ariana Crossgrove
  3. Judith Miller
  4. Mallory Dyson
1:40.18
 
8 Kutztown (A) Kutztown
  1. Katerina Parowski
  2. CLAIRE FRANK
  3. MADI BLEILER
  4. Gabrielle Louden
1:40.58
 
9 Mount Saint Mary's (MD) (A) Mount Saint Mary's (MD)
  1. Maddie McGraw
  2. Morgan Runk
  3. Colette Robinson
  4. Juliette Lacoste
1:40.66
 
10 Washington & Lee (B) Washington & Lee
  1. Laura Bruce
  2. Tori Hester
  3. Emily Rollo
  4. Ashley Johnston
1:40.68
 
11 Franklin & Marshall (A) Franklin & Marshall
  1. Erin Fago
  2. Samantha Hershey
  3. Anna Hess
  4. Katherine Hirsch
1:41.47
 
12 York (PA) (A) York (PA)
  1. Madeline Mann
  2. Danielle Werner
  3. Taylor Witte
  4. Andrea Sturgis
1:41.51
 
13 Frostburg State (A) Frostburg State
  1. Madalyn Weinberger
  2. Sydney Fazenbaker
  3. Elizabeth Myers
  4. Macey Nitchie
1:42.29
 
14 Widener (B) Widener
  1. Kaylin Augustine
  2. Jaclyn Hammill
  3. Caroline Stang
  4. Anna Pelligra
1:43.58
 
15 Millersville (B) Millersville
  1. Amira Washington
  2. Tiara White
  3. Jessica Berry
  4. Madisson Cartmill
1:43.68
 
16 Montclair State (A) Montclair State
  1. Margaux Winchock
  2. Christina Cusmano
  3. Allison Barth
  4. Madison Franke
1:44.02
 
17 Franklin & Marshall (B) Franklin & Marshall
  1. Colleen Lawlor
  2. Melissa Mullin
  3. Mia Konstantakos
  4. Diane Wagner
1:44.45
 
18 Ramapo (B) Ramapo
  1. Lene Sansone
  2. Emily Hegarty
  3. Sarah Stacey
  4. Jamie Thomas
1:46.65
 
19 York (PA) (B) York (PA)
  1. Julia Trudel
  2. Joanna Glanville
  3. Kyra Shoemaker
  4. Reilly Kobus
1:46.82
 
20 Oneonta State (A) Oneonta State
  1. Nicole Difilippo
  2. Nicole Lapinski
  3. Kelly Carey
  4. Ally Federman
1:46.94
 
21 Kutztown (B) Kutztown
  1. CARLEY WISE
  2. Olivia Kieley
  3. Brigid Grant
  4. Linnea Pierson
1:47.47
 
22 Mount Saint Mary's (MD) (B) Mount Saint Mary's (MD)
  1. Je Moon Won
  2. Hailey Vogt
  3. Claire McManimon
  4. Angela Sampson
1:47.48
 
23 Frostburg State (B) Frostburg State
  1. Megan Culbertson
  2. Valerie Yoder
  3. Emily Turner
  4. Becca Marsh
1:48.59
 
24 Oneonta State (B) Oneonta State
  1. Jamie Demerest
  2. Maiya Leishman
  3. Casey Signorelli
  4. Samantha Klicpera
1:52.72
 
25 Montclair State (B) Montclair State
  1. Natalie Wall
  2. Martha Pender
  3. Ashley Singewald
  4. Bianchi Villacres
1:53.14
 
Saint Vincent (B) Saint Vincent
  1. Cassaundra Trudel
  2. Marla Turk
  3. Samantha Mears
  4. Katelyn Miller
DQ