Site logo

USA Swimming Futures Championships (Austin)

200 Fly Men

A Final LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Frank Niziolek St Charles Swim Team logoSt Charles Swim Team 2:03.54
895 +0.4% PB
2 Brayden Love Cheyenne Mountain Aquatics logoCheyenne Mountain Aquatics 2:05.13
836 +3.2% PB
3 Conner Ripp Rockwood Swim Club logoRockwood Swim Club 2:05.22
827 +0.8% PB
4 Beau Fusilier Texas Gold logoTexas Gold 2:05.61
819 +0.2% PB
5 Bradley Jackson Flatiron Athletic Club logoFlatiron Athletic Club 2:06.48
811 +0.9% PB
6 Nathan Coppock Alamo Area Aquatic Associati logoAlamo Area Aquatic Associati 2:07.17
790 +1.2% PB
7 Grant Thompson Austin Swim Club logoAustin Swim Club 2:07.34
787 +2.0% PB
8 Spencer Woodward Lakeside (TX) logoLakeside (TX) 2:09.11
755 +0.4% PB
B Final LCM
Name Team Time Pts Imp
9 Aaron Moran Streamline Aquat logoStreamline Aquat 2:06.29
807 PB
10 Jace Brown Rockwall Aquatic logoRockwall Aquatic 2:07.20
827 +4.7% PB
11 Braden Vines COM Aquatics logoCOM Aquatics 2:07.28
826 PB
12 Even Wagner King Marlin Swim logoKing Marlin Swim 2:07.41
794 -0.1%
13 Barley Fields The Woodlands Swim Team logoThe Woodlands Swim Team 2:08.17
780 +0.9% SB
14 Patrick Kelley Aces Swim Club logoAces Swim Club 2:08.68
763 PB
15 Cole Giandinoto Alamo Area Aquatic Associati logoAlamo Area Aquatic Associati 2:09.21
761 -0.3%
16 Kyle Nash Katy Aquatics logoKaty Aquatics 2:11.13
719
C Final LCM
Name Team Time Pts Imp
17 Brogan Davis River City Aquatics logoRiver City Aquatics 2:04.99
868 +2.5% PB
18 Colin O'Leary Barrington Swim Club logoBarrington Swim Club 2:08.82
768 +0.6% PB
19 Kevin Fang Lost Creek Aquatics logoLost Creek Aquatics 2:08.93
766 +2.0% PB
20 Benjamin Rush Premier Aquatics Club of Klein logoPremier Aquatics Club of Klein 2:09.37
788 -0.7%
21 Robby King Dallas Mustangs logoDallas Mustangs 2:09.81
750 +0.4% PB
22 Dillon Simpson Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 2:10.63
765 -2.0%
23 Matthew Daniel Tri-city Area Ymca Tidalwaves logoTri-city Area Ymca Tidalwaves 2:11.33
752 -0.9%
24 Ty Coen Denver Swim Academy logoDenver Swim Academy 2:14.74
663 PB
Preliminaries LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Beau Fusilier Texas Gold logoTexas Gold 2:06.24
808 -0.3%
2 Brayden Love Cheyenne Mountain Aquatics logoCheyenne Mountain Aquatics 2:06.72
807 +2.0% PB
3 Frank Niziolek St Charles Swim Team logoSt Charles Swim Team 2:06.82
834 -2.3%
4 Nathan Coppock Alamo Area Aquatic Associati logoAlamo Area Aquatic Associati 2:07.61
782 +0.9% PB
5 Conner Ripp Rockwood Swim Club logoRockwood Swim Club 2:07.67
781 -1.1%
6 Grant Thompson Austin Swim Club logoAustin Swim Club 2:07.88
777 +1.6% PB
7 Bradley Jackson Flatiron Athletic Club logoFlatiron Athletic Club 2:08.73
770 -0.8%
8 Spencer Woodward Lakeside (TX) logoLakeside (TX) 2:08.74
762 +0.7% PB
9 Jace Brown Rockwall Aquatic logoRockwall Aquatic 2:08.95
795 +3.4% PB
10 Barley Fields The Woodlands Swim Team logoThe Woodlands Swim Team 2:08.97
766 +0.3% SB
11 Even Wagner King Marlin Swim logoKing Marlin Swim 2:08.99
765 -1.4%
12 Braden Vines COM Aquatics logoCOM Aquatics 2:09.12
792 PB
13 Patrick Kelley Aces Swim Club logoAces Swim Club 2:09.29
752 PB
14 Aaron Moran Streamline Aquat logoStreamline Aquat 2:09.35
751
15 Kyle Nash Katy Aquatics logoKaty Aquatics 2:09.45
749
16 Cole Giandinoto Alamo Area Aquatic Associati logoAlamo Area Aquatic Associati 2:09.57
755 -0.5%
17 Kevin Fang Lost Creek Aquatics logoLost Creek Aquatics 2:09.84
750 +1.3% SB
18 Brogan Davis River City Aquatics logoRiver City Aquatics 2:09.98
777 -1.4%
19 Dillon Simpson Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 2:10.02
776 -1.5%
20 Benjamin Rush Premier Aquatics Club of Klein logoPremier Aquatics Club of Klein 2:10.46
768 -1.5%
21 Colin O'Leary Barrington Swim Club logoBarrington Swim Club 2:10.62
736 -0.8%
22 Robby King Dallas Mustangs logoDallas Mustangs 2:10.72
734 -0.3%
23 Ty Coen Denver Swim Academy logoDenver Swim Academy 2:10.82
732 PB
24 Matthew Daniel Tri-city Area Ymca Tidalwaves logoTri-city Area Ymca Tidalwaves 2:10.99
758 -0.7%
25 Jack Walter New Trier Aquatics logoNew Trier Aquatics 2:11.24
725 PB
26 Kian Quigley Parkway Swim Club logoParkway Swim Club 2:11.61
710 +1.2% SB
27 Jackson Breen Ames Cyclone Aquatic Club logoAmes Cyclone Aquatic Club 2:11.84
706
28 Seth Mandel Premier Aquatics Club of Klein logoPremier Aquatics Club of Klein 2:11.89
713 -0.2%
29 Nick Vance St Charles Swim Team logoSt Charles Swim Team 2:13.05
766 -1.2%
30 Alex Garriga Alamo Area Aquatic Associati logoAlamo Area Aquatic Associati 2:13.78
672 -0.8%
31 Zachary Mickelson Nitro Swimming logoNitro Swimming 2:13.96
677 -1.1%
32 Michael Schwers Fox Valley Swim Team logoFox Valley Swim Team 2:14.30
663 -1.4%
33 William Tan Nitro Swimming logoNitro Swimming 2:14.73
693 -4.6%
34 Aaron Rieth Aquakids Swim team logoAquakids Swim team 2:15.09
686 -2.1%
35 Tyler Johns Fort Worth Area Swim Team logoFort Worth Area Swim Team 2:15.54
722 -0.6%
36 Ethan Autry Katy Aquatics logoKaty Aquatics 2:15.56
722 +2.7% PB
37 Ben Johnston Lyons Swim Club logoLyons Swim Club 2:15.88
644 PB
38 Billy Fales Power for Life logoPower for Life 2:16.07
640 -0.1%
39 Nolan Larson Des Moines Swimming Federation logoDes Moines Swimming Federation 2:19.52
574 -0.9%
40 Henry Claesson Lyons Swim Club logoLyons Swim Club 2:20.81
590