Site logo

2017 NAIA Championships

  • Completed
  • Mar. 01–04, 2017
  • SCY
  • Columbus, GA
  • Watch Live

200 Medley Relay Men

Preliminaries SCY
Rank Name Team Time Points
1 Keiser Keiser
  1. Daniel Hartley
  2. Lukas Macek
  3. Evin Zekthi
  4. Wyatt Engler
1:31.96
 
716
2 Saint Andrews Saint Andrews
  1. Georgi Krastev
  2. Elliot Boon
  3. Josh Dixon
  4. Juan Patino
1:32.18
 
710
3 Thomas Thomas
  1. Igor Dos Santos
  2. Mitch Graham
  3. Tan Dang
  4. Perry Lindo
1:32.32
 
707
4 Olivet Nazarene Olivet Nazarene
  1. Vladislav Khoroletc
  2. Guilherme Magnoler
  3. Magnus Andersen
  4. Nathan Peterson
1:32.39
 
706
5 Wayland Baptist Wayland Baptist
  1. William Ruiz-Rojas
  2. Dillon Fraizer
  3. Josiah Morales
  4. Henri Gunther
1:32.73
 
698
6 SCAD SCAD
  1. Brogan Bunner
  2. Nicholas Wargo
  3. Ryan Sweat
  4. Tim Olbrich
1:32.82
 
696
7 Lindsey Wilson Lindsey Wilson
  1. Clemens Paetzold
  2. Jonas Mueller
  3. Jose Prado de Lima
  4. Iker Larzabal
1:33.80
 
674
8 Lindenwood-Belleville Lindenwood-Belleville
  1. Arthur Nascime Brilhante
  2. Maxime Eekhof
  3. Timo Billman
  4. Tim Schmalzreich
1:34.97
 
650
9 Cumberland Cumberland
  1. Joel Westerlind
  2. Jacob Smith
  3. Igor Dozortsev
  4. Joseph Sedacca
1:35.09
 
647
10 Asbury Asbury
  1. Clay Bisher
  2. Keith Jessee
  3. Christopher Moritz
  4. Colt Rasmussen
1:35.21
 
645
11 West Virginia Tech West Virginia Tech
  1. Arthur Bertrand
  2. Paulo Ignacio
  3. Geoffroy Gauneau
  4. Dan Kelly
1:35.52
 
638
12 Biola Biola
  1. Matthew Roe
  2. Raymond Kam
  3. Daniel Vale
  4. Michael Severi
1:36.29
 
623
13 Milligan Milligan
  1. Sterling Burnett
  2. Grant Callahan
  3. Brian Sackett
  4. Matthew McFalls
1:37.25
 
605
14 College of Idaho College of Idaho
  1. Thomas Sheridan
  2. Paul Allen
  3. Dylan Osborne
  4. Matt Kahlig
1:37.33
 
603
15 Loyola (LA) Loyola (LA)
  1. John Tarpey
  2. Nick Milosch
  3. Salvador James
  4. Warren Massimini
1:37.67
 
597
16 Union (KY) Union (KY)
  1. Lucas Lucena
  2. Bailey Harris
  3. Grant Davies
  4. Iyas Shivji
1:37.82
 
594
17 Morningside Morningside
  1. Tyler Halligan
  2. Jack Weiss
  3. Billy Salber
  4. Evan Persson
1:39.34
 
568
18 St. Gregory's St. Gregory's
  1. Charles Espinoia
  2. Austin Cody
  3. Jason Schroeder
  4. Jeffrey Trout
1:39.45
 
566
19 Tabor College Tabor College
  1. Brett Magee
  2. Nicholas Bradley
  3. Jacob Rudolph
  4. Evan Bell
1:40.32
 
551
20 Campbellsville Campbellsville
  1. Tanguy Claisse
  2. Seth Jones
  3. Isaac Lewis
  4. Christophe Telman
1:41.79
 
527
21 Bethel Bethel
  1. Derek Williams
  2. Timothy Im
  3. Josh Lay
  4. Joshua Vandyke
1:43.38
 
503
22 Point Point
  1. Collin Bennett
  2. Felipe Aguilar
  3. Raichel DeFreitas
  4. Taylor Nielsen
1:46.76
 
457