Site logo

Speedo Champions Series - Minneapolis

800 Free Men

Timed Finals LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Nick Plachinski Minnesota logoMinnesota 8:22.81
836 +0.8% PB
2 Ben McDade Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 8:26.44
816 PB
3 Matt Hedman Edina Swim Club logoEdina Swim Club 8:30.31
796 +1.0% PB
4 Connor Rumpit Elmbrook Swim Club logoElmbrook Swim Club 8:33.27
780 PB
5 Joe Gibson Wildkit Swimming Organization logoWildkit Swimming Organization 8:37.08
760 PB
6 Tim Rizzo Riptide logoRiptide 8:37.41
767 +1.6% PB
7 Benjamin Hayes Ozaukee Aquatics logoOzaukee Aquatics 8:38.32
754
8 Ben Colin Dubuque Area Swimmin' Hurr logoDubuque Area Swimmin' Hurr 8:38.38
754 +5.7% PB
9 Kevin Kluge Maverick Swim Club logoMaverick Swim Club 8:41.72
737
10 Colin Duffy Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 8:43.98
725
11 Gavin Wicklander Blackline Aquatics logoBlackline Aquatics 8:46.43
713 PB
12 Robert Niemann St. Croix Swim Club logoSt. Croix Swim Club 8:46.75
711 +1.6% SB
13 Elias Petri Med-City Aquatics logoMed-City Aquatics 8:47.41
780 +1.6% SB
14 Gavin Bloch Rochester Orcas Swim Club logoRochester Orcas Swim Club 8:47.56
707 PB
15 Mason Schoof Elmbrook Swim Club logoElmbrook Swim Club 8:48.88
700
16 Nick Torre New Trier Aquatics logoNew Trier Aquatics 8:49.75
704 +2.7% PB
17 Cesar Gallagher Star Swim Team logoStar Swim Team 8:51.07
761
18 Andrew La Valle WEST Swim Club logoWEST Swim Club 8:53.79
676 PB
19 Charlie Webb Edina Swim Club logoEdina Swim Club 8:55.61
675 +3.5% PB
20 Sean Dwyer South Metro Storm logoSouth Metro Storm 8:57.00
668
21 Dillon Cherwin Elgin Cyclones logoElgin Cyclones 8:57.14
668
22 Spencer Pruett Edina Swim Club logoEdina Swim Club 8:57.19
659 PB
23 Zach Nelson Riptide logoRiptide 8:57.20
668 -2.0%
24 Matt Staver Bloomington Normal Swim Club logoBloomington Normal Swim Club 8:59.73
647 PB
25 Jared Baetzold St. Croix Swim Club logoSt. Croix Swim Club 8:59.94
646 PB
26 Christopher Morris The Great Wolf Swim Team logoThe Great Wolf Swim Team 9:02.20
770 -2.7%
27 Sjon Greseth Riptide logoRiptide 9:04.18
626 +3.4% PB
28 Danny McGowan New Trier Aquatics logoNew Trier Aquatics 9:07.21
611 -0.1%
29 Cayden Griffith Ultimate Swimming, Inc. logoUltimate Swimming, Inc. 9:10.85
602 -0.9%
30 Will Quackenbush North Suburban Aquatic Club logoNorth Suburban Aquatic Club 9:14.31
648
31 Jacob Cunningham Fox Valley Swim Team logoFox Valley Swim Team 9:19.42
555
32 Luke Ridler West Express Swim Team logoWest Express Swim Team 9:20.18
620
33 Jacob Smith Northern Lights Swim Associa logoNorthern Lights Swim Associa 9:22.40
541
34 Ryan Smith Maverick Swim Club logoMaverick Swim Club 9:35.72
482
Conor Dunne WEST Swim Club logoWEST Swim Club DQ