Site logo

Speedo Champions Series - Minneapolis

400 Free Men

A Final LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Nick Plachinski Minnesota logoMinnesota 4:02.19
829 +0.9% SB
2 Anthony Lyons Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics 4:03.26
817 PB
3 Griffin Back Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics 4:03.55
814
4 Ryan Netzel Delta Aquatics logoDelta Aquatics 4:04.38
813 PB
5 Kevin Braun Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics 4:04.43
804
6 Connor Rumpit Elmbrook Swim Club logoElmbrook Swim Club 4:06.23
785 PB
7 Matt Hedman Edina Swim Club logoEdina Swim Club 4:07.26
774 +0.1% PB
8 Cooper Hodge Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics 4:08.82
757
B Final LCM
Name Team Time Pts Imp
9 Michael Sullivan Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics 4:06.65
780
10 Donovan Lahmann WEST Swim Club logoWEST Swim Club 4:08.20
795 PB
11 Benjamin Hayes Ozaukee Aquatics logoOzaukee Aquatics 4:08.38
770 +1.1% PB
12 Ben Colin Dubuque Area Swimmin' Hurr logoDubuque Area Swimmin' Hurr 4:09.04
755 +5.3% SB
13 Niko Stines Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics 4:10.11
743 PB
14 Robert Niemann St. Croix Swim Club logoSt. Croix Swim Club 4:10.22
751 +0.9% PB
15 Joe Gibson Wildkit Swimming Organization logoWildkit Swimming Organization 4:10.34
741 PB
16 Tim Rizzo Riptide logoRiptide 4:10.85
766 +2.2% PB
C Final LCM
Name Team Time Pts Imp
17 Michael Balcerak Arlington Alligators Inc logoArlington Alligators Inc 4:10.86
744 PB
18 Kevin Kluge Maverick Swim Club logoMaverick Swim Club 4:13.70
706
19 Sean Dwyer South Metro Storm logoSouth Metro Storm 4:13.97
734
20 Zach Nelson Riptide logoRiptide 4:14.10
733 +0.6% PB
21 Kyle Moore Wyoming Aquatics logoWyoming Aquatics 4:14.29
700
22 Jed Jones Edina Swim Club logoEdina Swim Club 4:14.97
757 +0.1% PB
23 Mason Schoof Elmbrook Swim Club logoElmbrook Swim Club 4:15.08
700
24 Luke Maurer Northwestern Uni logoNorthwestern Uni 4:19.20
680 PB
D Final LCM
Name Team Time Pts Imp
25 Michael Linnihan Elmbrook Swim Club logoElmbrook Swim Club 4:12.28
785 +2.1% PB
26 Elias Petri Med-City Aquatics logoMed-City Aquatics 4:14.24
765 +1.4% SB
27 Jacob Cunningham Fox Valley Swim Team logoFox Valley Swim Team 4:14.25
700 +8.1% PB
28 Cesar Gallagher Star Swim Team logoStar Swim Team 4:14.76
759
29 Colin Brinkman Wyoming Aquatics logoWyoming Aquatics 4:17.47
668 PB
Preliminaries LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Ben McDade Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 4:01.08
850 +2.2% PB
2 Anthony Lyons Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics 4:02.96
820 PB
3 Nick Plachinski Minnesota logoMinnesota 4:03.05
819 +0.6% SB
4 Griffin Back Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics 4:04.97
798
5 Kevin Braun Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics 4:06.32
784
6 Cooper Hodge Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics 4:06.53
782
7 Ryan Netzel Delta Aquatics logoDelta Aquatics 4:07.17
783 PB
8 Connor Rumpit Elmbrook Swim Club logoElmbrook Swim Club 4:07.47
772 PB
9 Matt Hedman Edina Swim Club logoEdina Swim Club 4:07.59
770 +0.0% PB
10 Joe Gibson Wildkit Swimming Organization logoWildkit Swimming Organization 4:07.71
769 PB
11 Jack Herron Wyoming Aquatics logoWyoming Aquatics 4:09.12
754 PB
12 Michael Sullivan Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics 4:09.35
752
13 Ben Colin Dubuque Area Swimmin' Hurr logoDubuque Area Swimmin' Hurr 4:10.09
744 +4.9% SB
14 Benjamin Hayes Ozaukee Aquatics logoOzaukee Aquatics 4:10.20
751 +0.4% PB
15 Niko Stines Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics 4:10.22
742 PB
16 Robert Niemann St. Croix Swim Club logoSt. Croix Swim Club 4:11.32
739 +0.4% PB
17 Donovan Lahmann WEST Swim Club logoWEST Swim Club 4:11.56
759 PB
18 Joseph Milinovich Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics 4:13.11
712
19 Tim Rizzo Riptide logoRiptide 4:13.19
742 +1.3% PB
20 Michael Balcerak Arlington Alligators Inc logoArlington Alligators Inc 4:13.31
719
21 Thomas Rathbun Club Hawkeye logoClub Hawkeye 4:13.68
706
22 Kevin Kluge Maverick Swim Club logoMaverick Swim Club 4:14.23
701
23 Zach Nelson Riptide logoRiptide 4:14.49
728 +0.4% PB
24 Colin Duffy Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 4:14.77
695 +0.3% SB
25 Warren Sexson Minnesota logoMinnesota 4:14.85
694
26 Mason Schoof Elmbrook Swim Club logoElmbrook Swim Club 4:15.75
693
27 Sean Dwyer South Metro Storm logoSouth Metro Storm 4:15.98
713
28 Jed Jones Edina Swim Club logoEdina Swim Club 4:16.71
739 -0.6%
29 Luke Maurer Northwestern Uni logoNorthwestern Uni 4:17.11
702 PB
30 Kyle Moore Wyoming Aquatics logoWyoming Aquatics 4:17.28
669
31 Michael Linnihan Elmbrook Swim Club logoElmbrook Swim Club 4:17.55
731 +0.1% SB
32 Jan Hansen Minnesota logoMinnesota 4:18.37
658 +5.0% SB
33 Elias Petri Med-City Aquatics logoMed-City Aquatics 4:18.42
722 -0.2%
34 Cesar Gallagher Star Swim Team logoStar Swim Team 4:18.52
721
35 Max Lezer Sea Devils Swim Club logoSea Devils Swim Club 4:18.72
655
36 Charlie Webb Edina Swim Club logoEdina Swim Club 4:19.51
677 -1.2%
37 Griffin Wolner Winona Swim Club logoWinona Swim Club 4:19.65
654
38 Colin Brinkman Wyoming Aquatics logoWyoming Aquatics 4:22.89
614
39 Jacob Cunningham Fox Valley Swim Team logoFox Valley Swim Team 4:27.14
573 +3.4% SB
Danny McGowan New Trier Aquatics logoNew Trier Aquatics DQ