Site logo

Wisconsin 13 & Over State SCY Championship

  • Completed
  • Mar. 02–05, 2017
  • SCY
  • Brown Deer, WI

200 Breast Men

A Final SCY
Name Team Time Pts. Imp.
1 Max McHugh Unattached-Wisconsin logoUnattached-Wisconsin 1:55.38
1006 +2.3% PB
2 Paul Delakis Eau Claire YMCA Marlins logoEau Claire YMCA Marlins 2:00.58
879
3 Maxwell Boehnlein Fox Valley Wave Swim Team logoFox Valley Wave Swim Team 2:03.16
835 +2.3% PB
4 Brett Keefe STATELINE AQUATIC TEAM logoSTATELINE AQUATIC TEAM 2:07.66
797 PB
5 Tyler Chatterton Pleasant Prairie Patriots logoPleasant Prairie Patriots 2:08.16
750 +3.1% PB
6 Jackson Madonia Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 2:08.31
786
7 Brandon Niemiec Lake Country Swim Team logoLake Country Swim Team 2:09.42
730 +1.3% PB
Benjamin Attenberger Elmbrook Swim Club logoElmbrook Swim Club DQ
B Final SCY
Name Team Time Pts. Imp.
9 William Buhler Southeastern Aquatics / Racine YMCA logoSoutheastern Aquatics / Racine YMCA 2:12.86
712
10 Will Grintjes Schroeder YMCA Swim Team logoSchroeder YMCA Swim Team 2:12.92
711 PB
11 Macoy Neinas Unattached-Wisconsin logoUnattached-Wisconsin 2:16.35
618
12 Jackie Zablocki Green Bay YMCA - GBY Aquatics logoGreen Bay YMCA - GBY Aquatics 2:16.53
615 -4.2%
13 Jimmy Radtke Ozaukee Aquatics logoOzaukee Aquatics 2:17.19
604
14 Jared Chatterton Pleasant Prairie Patriots logoPleasant Prairie Patriots 2:17.58
598 PB
15 Jackson Senczyszyn Ozaukee Aquatics logoOzaukee Aquatics 2:19.62
566
16 Gabe Castillo Waukesha Express Swim Team logoWaukesha Express Swim Team 2:30.40
444 -3.1%
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts. Imp.
1 Max McHugh Unattached-Wisconsin logoUnattached-Wisconsin 1:58.12
959 -0.0%
2 Paul Delakis Eau Claire YMCA Marlins logoEau Claire YMCA Marlins 2:01.40
865
3 Maxwell Boehnlein Fox Valley Wave Swim Team logoFox Valley Wave Swim Team 2:02.56
845 +2.8% PB
4 Benjamin Attenberger Elmbrook Swim Club logoElmbrook Swim Club 2:04.08
819 +0.3% SB
5 Brandon Niemiec Lake Country Swim Team logoLake Country Swim Team 2:08.44
746 +2.1% PB
6 Tyler Chatterton Pleasant Prairie Patriots logoPleasant Prairie Patriots 2:08.96
737 +2.5% PB
7 Jackson Madonia Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 2:09.39
769
8 Brett Keefe STATELINE AQUATIC TEAM logoSTATELINE AQUATIC TEAM 2:11.76
730
9 William Buhler Southeastern Aquatics / Racine YMCA logoSoutheastern Aquatics / Racine YMCA 2:13.65
700
10 Jackie Zablocki Green Bay YMCA - GBY Aquatics logoGreen Bay YMCA - GBY Aquatics 2:14.89
641 -3.0%
11 Macoy Neinas Unattached-Wisconsin logoUnattached-Wisconsin 2:15.37
633
12 Will Grintjes Schroeder YMCA Swim Team logoSchroeder YMCA Swim Team 2:15.73
666
13 Jimmy Radtke Ozaukee Aquatics logoOzaukee Aquatics 2:16.85
610
14 Jared Chatterton Pleasant Prairie Patriots logoPleasant Prairie Patriots 2:16.87
609 PB
15 Gabe Castillo Waukesha Express Swim Team logoWaukesha Express Swim Team 2:16.93
647 +6.1% PB
16 Jackson Senczyszyn Ozaukee Aquatics logoOzaukee Aquatics 2:17.27
603
17 David Chen Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 2:17.53
638
18 Isaac Jiardini Schroeder YMCA Swim Team logoSchroeder YMCA Swim Team 2:17.55
638
19 Ben Davis South West Aquatic Team logoSouth West Aquatic Team 2:18.53
622
20 Sean O'malley YMCA at Pabst Farms logoYMCA at Pabst Farms 2:18.78
619 +1.2% PB
21 Nick Thuli Waukesha Express Swim Team logoWaukesha Express Swim Team 2:19.50
607 0.0%
22 Dylan Hall Schroeder YMCA Swim Team logoSchroeder YMCA Swim Team 2:19.59
567 -3.2%
23 Griffin Rades Pulaski Area Swim Club logoPulaski Area Swim Club 2:20.44
554
24 Race Archibald Green Bay YMCA - GBY Aquatics logoGreen Bay YMCA - GBY Aquatics 2:20.76
588 +5.7% SB
25 Conner Boldt West Bend Swim Club logoWest Bend Swim Club 2:20.95
585
26 Owen Doerre Sauk Prairie Aquatic Club logoSauk Prairie Aquatic Club 2:21.89
571
27 Devin Post Lake Country Swim Team logoLake Country Swim Team 2:22.11
567 +2.2% SB
28 Maxwell Schroeder Elmbrook Swim Club logoElmbrook Swim Club 2:27.09
493