Site logo

Illinois Swimming Senior Championship

  • Completed
  • Mar. 02–05, 2017
  • SCY
  • Chicago, IL

400 Medley Relay Men

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time
1 Academy Bullets Swim Club (A) Academy Bullets Swim Club
  1. Spencer Walker
  2. Will Kamps
  3. I. I. Qiao
  4. Josh Lantow
3:19.74
 
2 WEST Swim Club (A) WEST Swim Club
  1. Frank Errichiello
  2. Nicholas Zito
  3. Jeff Vitek
  4. Donovan Lahmann
3:23.05
 
3 Fox Valley Swim Team (A) Fox Valley Swim Team
  1. Jared Simpson
  2. Phillip Sajaev
  3. Sathya Subramanian
  4. Eric Weng
3:24.75
 
4 Academy Bullets Swim Club (B) Academy Bullets Swim Club
  1. Michael Chan
  2. Michael Rosa
  3. Ryan Sego
  4. Will Raidt
3:28.65
 
5 Fox Valley Swim Team (B) Fox Valley Swim Team
  1. Kyri Chen
  2. Bryan Ellig
  3. John Ruan
  4. Jacob Cunningham
3:29.98
 
6 Lyons Swim Club (A) Lyons Swim Club
  1. Ben Johnston
  2. David Rak
  3. Henry Claesson
  4. Ryan Hammond
3:30.27
 
7 Redbird Swim Club Redbird Swim Club
  1. Matthew Terrian
  2. Ryan Wood
  3. Colton Paulson
  4. Anthony Williamson
3:32.39
 
8 St Charles Swim Team (A) St Charles Swim Team
  1. Mitch Milosch
  2. Will Myhre
  3. Nick Boryk
  4. Kyle Dunlap
3:32.66
 
9 Arlington Alligators Inc (A) Arlington Alligators Inc
  1. Filip Pancerz
  2. Jake Pors
  3. Mike Petro
  4. Michael Balcerak
3:33.37
 
10 Academy Bullets Swim Club (C) Academy Bullets Swim Club
  1. Owen Zant
  2. Ethan Chuang
  3. Benjamin Kimmel
  4. JP Rotatori
3:33.68
 
11 WEST Swim Club (B) WEST Swim Club
  1. Thomas Willemse
  2. Trystan Lundgren
  3. Cullen Cochlan
  4. Cole Grosshans
3:34.14
 
12 WEST Swim Club (C) WEST Swim Club
  1. Thomas Bartecki
  2. Dylan Comiskey
  3. Branko Kosanovich
  4. Matthew Linden
3:34.88
 
13 St Charles Swim Team (B) St Charles Swim Team
  1. Srboljub Filipovic
  2. Keegan Hawkins
  3. Nate Baxter
  4. John Cranfill
3:35.16
 
14 Maverick Swim Club Maverick Swim Club
  1. Connor Mitsch
  2. Will McDonald
  3. Janssen Gamilla
  4. John Tjards
3:35.60
 
15 Fox Valley Swim Team (C) Fox Valley Swim Team
  1. Aayush Deshpande
  2. Cole Steffl
  3. Jake Darlinger
  4. Ethan Morse
3:36.42
 
16 Glenbrook Aquatics (A) Glenbrook Aquatics
  1. Ryan Purdy
  2. Ethan Schonfeld
  3. Adam Zuiker
  4. Fabian Jujescu
3:36.53
 
17 Coho Swim Club Coho Swim Club
  1. Scott Stern
  2. Brent Bouslog
  3. Judd Fishman
  4. David Basin
3:36.67
 
18 Swift Aquatics Swift Aquatics
  1. Xander Guerrero
  2. Gabriel Piechnik
  3. Ryan Escasa
  4. Matt Fernandez
3:38.65
 
18 New Trier Aquatics (B) New Trier Aquatics
  1. Tommy Wilson
  2. Pierson Ohr
  3. Ean Vandergraaf
  4. Danny McGowan
3:38.65
 
20 Palatine Park District Palatine Park District
  1. Joseph Carlisle
  2. Davis Meyn
  3. Yoochan Lee
  4. Jake Klein
3:38.74
 
21 Wheaton Swim Club, Inc. Wheaton Swim Club, Inc.
  1. Gage Ridinger
  2. Trevor Carter
  3. Liam Hutchinson
  4. Joey Yuan
3:38.89
 
22 Northwestern Uni (A) Northwestern Uni
  1. Ben Huynh
  2. Charles Schober
  3. Luke Maurer
  4. Winston Michalak
3:40.23
 
23 Fox Valley Swim Team (D) Fox Valley Swim Team
  1. Michael Blackledge
  2. Rohan Nagori
  3. Tanner Schrey
  4. Sam Kastan
3:40.25
 
24 Academy Bullets Swim Club (D) Academy Bullets Swim Club
  1. Jack O'Connor
  2. Tommy Matulis
  3. Danny O'Brien
  4. Sam Wehrli
3:40.93
 
25 Patriot Aquatic Club (IL) Patriot Aquatic Club (IL)
  1. Jack Zhang
  2. Joseph Song
  3. Beno Maya
  4. Ethan Ross
3:41.21
 
26 Fox Valley Swim Team (E) Fox Valley Swim Team
  1. Brandon Chelstrom
  2. Robert Hurdle
  3. Nate Cobb
  4. Zach Woodham
3:41.40
 
27 YMCA Flying Fish YMCA Flying Fish
  1. Aidan Dillon
  2. Ethan Lim
  3. Evan Ziolkowski
  4. Thomas Hackley
3:42.15
 
28 Northwestern Uni (B) Northwestern Uni
  1. Eric Chiu
  2. Tony Bayvas
  3. Rafael De Gouvea
  4. Pierson Michalak
3:43.32
 
29 Mundelein Mustang Swim Club Mundelein Mustang Swim Club
  1. Nicholas Jasinski
  2. Kyle Falkstrom
  3. Travis Hull
  4. Jeremy Wolf
3:43.70
 
30 Team Millennium Team Millennium
  1. Thomas Wolfe
  2. Kevin Obrecht
  3. Kevin Perez
  4. James Ungaretti
3:43.96
 
31 Lyons Swim Club (B) Lyons Swim Club
  1. Frank Mccarter
  2. Timothy Madigan
  3. Jackson Gantt
  4. Kareem Bitar
3:44.53
 
32 Peoria Area Water Wizards Peoria Area Water Wizards
  1. Jay Dong
  2. Garrett Schrock
  3. Zachary Noll
  4. Nicholas Hoerr
3:44.61
 
33 Academy Bullets Swim Club (E) Academy Bullets Swim Club
  1. Henry Bliss
  2. Matthew Estes
  3. Evan Moulton
  4. Tyler McLaren
3:44.82
 
34 WEST Swim Club (D) WEST Swim Club
  1. Francis Morrissey
  2. Charlie Mavon
  3. William Duerr
  4. William Bowater
3:46.61
 
35 Arlington Alligators Inc (B) Arlington Alligators Inc
  1. Lukas Slifierz
  2. Jack Mallek
  3. Jacob Gorenyuk
  4. Daniel Verdico
3:48.31
 
36 WEST Swim Club (E) WEST Swim Club
  1. Ryan Shanley
  2. Mitchell Johnson
  3. Cam Dunne
  4. Owen Ganzer
3:49.33
 
37 Scout Aquatics Scout Aquatics
  1. Will Paschke
  2. Alexander Ortiz
  3. Kevin Donahue
  4. Zachary Boveri
3:50.43
 
38 WEST Swim Club (F) WEST Swim Club
  1. Jack Thorell
  2. Conor Dunne
  3. Ben Boxell
  4. Andrew La Valle
3:52.74
 
39 Glenbrook Aquatics (B) Glenbrook Aquatics
  1. Alexander Leven
  2. Daniel Kaufman
  3. Anthony Mrozowski
  4. Anton Ivanchenko
3:56.53
 
New Trier Aquatics (A) New Trier Aquatics
  1. Patrick Gridley
  2. Charlie Scheinfeld
  3. Ryan Gridley
  4. Patrick Drake
DQ
Reach Aquatics Swim Club Reach Aquatics Swim Club
  1. Josh Dellorto
  2. Alexander Schillinger
  3. Nick Seroni
  4. Nick Nevins
DQ
Sterling Stingrays Swim Club Sterling Stingrays Swim Club
  1. Caleb Carlson
  2. Thomas Christensen
  3. Zach Wade
  4. Jack Wike
DQ
Blue Devil Swim Club Blue Devil Swim Club
  1. Satyajit Arcot
  2. Murphy Kinsella
  3. Austin Edmondson
  4. Adam Chwieros
DQ