Site logo

Florida Swimming Senior SCY Championships

  • Completed
  • Feb. 23–26, 2017
  • SCY
  • Orlando, FL

200 Free Women 14 - 16

A Final SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Ryley Ober Sarasota Tsunami Swim Team logo 1:48.57
860 +0.4% PB
2 Kirschtine Balbuena Gator Swim Club logo 1:50.52
808 -0.5%
3 Emma Weyant Sarasota YMCA Sharks logo 1:50.57
819 +1.8% PB
4 Katelyn Kilpatrick Central Florida Marlins logo 1:51.14
791 +0.3% PB
5 Stephanie Holmes Area Tallahassee logo 1:51.24
789 -0.8%
6 Katie Cronin Gator Swim Club logo 1:52.46
770 PB
7 Christina Cianciolo Sarasota YMCA Sharks logo 1:53.63
740 -2.4%
8 Jillian Santiago Sarasota Tsunami Swim Team logo 1:55.75
674 -4.5%
B Final SCY
Name Team Time Pts Imp
9 Talia Bates Gator Swim Club logo 1:51.67
777 -2.4%
10 Savannah Barr Sarasota YMCA Sharks logo 1:52.12
779 -0.3%
11 Mali Rodriguez Southwest Stars Swim Club logo 1:52.51
756 +1.2% PB
12 Noa Heron West Florida Lightning Aquati logo 1:52.53
755 +1.0% PB
13 Leah Reisker Gator Swim Club logo 1:52.68
764 -0.3%
14 Kealyn Bowie Area Tallahassee logo 1:53.14
740 -0.1%
15 Olivia Kercheval-Roig Area Tallahassee logo 1:53.78
723 -0.6%
16 Emma Feehery T2 Aquatics logo 1:54.07
716 -3.1%
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Ryley Ober Sarasota Tsunami Swim Team logo 1:50.93
797 -1.8%
2 Kirschtine Balbuena Gator Swim Club logo 1:51.67
777 -1.5%
3 Stephanie Holmes Area Tallahassee logo 1:51.96
770 -1.4%
4 Emma Weyant Sarasota YMCA Sharks logo 1:52.01
781 +0.6% PB
5 Katelyn Kilpatrick Central Florida Marlins logo 1:52.06
767 -0.5%
6 Jillian Santiago Sarasota Tsunami Swim Team logo 1:52.14
765 -1.2%
7 Christina Cianciolo Sarasota YMCA Sharks logo 1:52.61
766 -1.4%
8 Katie Cronin Gator Swim Club logo 1:52.94
757 PB
9 Kealyn Bowie Area Tallahassee logo 1:53.06
742 -0.1%
10 Talia Bates Gator Swim Club logo 1:53.33
735 -3.9%
11 Noa Heron West Florida Lightning Aquati logo 1:53.37
734 +0.3% SB
12 Olivia Kercheval-Roig Area Tallahassee logo 1:53.93
720 -0.7%
13 Savannah Barr Sarasota YMCA Sharks logo 1:54.02
730 -2.0%
14 Emma Feehery T2 Aquatics logo 1:54.04
717 -3.1%
15 Mali Rodriguez Southwest Stars Swim Club logo 1:54.31
710 -0.4%
16 Leah Reisker Gator Swim Club logo 1:54.37
721 -1.8%
17 Sidney Whitfield Greater Tampa Swimming Assn logo 1:54.38
708 -1.7%
18 Christina Clark Florida St logo 1:54.79
698 -1.1%
19 Alixandra Roy Highlander Aquatic Club logo 1:54.85
697 -1.5%
20 Hannah Sykes Episcopal AmberJax logo 1:55.45
694 +2.3% PB
21 Chloe Pankita T2 Aquatics logo 1:55.47
694 +0.6% PB
21 Alexia Smith Loggerhead Aquatics logo 1:55.47
681 -2.0%
23 Hunter Scott Sarasota YMCA Sharks logo 1:55.75
674 -3.9%
24 Victoria Ortiz Storm Swim Club logo 1:55.92
683 +1.8% SB
25 Sophia Macaisa Central Florida Marlins logo 1:55.95
682 -0.6%
26 Jilian Schulte Greater Tampa Swimming Assn logo 1:55.99
681 +1.3% PB
27 Camila Batista Bolles School Sharks logo 1:56.25
662 -3.0%
28 Emily Loefgren Sarasota YMCA Sharks logo 1:56.29
674 +6.0% PB
29 McKenna Smith Florida Elite Sw logo 1:56.41
711
30 Abigail Ellis Loggerhead Aquatics logo 1:56.83
648 +1.4% PB
31 Emily Wissinger Southwest Stars Swim Club logo 1:56.96
657 -0.4%
32 Catarina Sterlacci Greater Tampa Swimming Assn logo 1:56.97
645
33 Victoria Holcomb Sarasota Tsunami Swim Team logo 1:57.09
654 +0.8% PB
34 Polina Rukosuev Fast Lane Aquatics logo 1:57.12
641 -0.1%
35 Alivia Gibson Central Florida Marlins logo 1:57.17
640 PB
36 Summer Osborne Tampa Bay Aquatics logo 1:57.18
652 +4.8% PB
37 Tania Rodriguez Central Florida Marlins logo 1:57.38
647 +3.4% PB
38 Kirsten Hobson Sarasota YMCA Sharks logo 1:57.70
627 -3.0%
39 Virginia Russell Area Tallahassee logo 1:57.72
639 +2.1% PB
40 Julia Walkup Tampa Bay Aquatics logo 1:57.79
638 -0.8%
40 Delaney Simpkins Treasure Coast Aquatics logo 1:57.79
625 +3.2% PB
42 Lizzy Linartas Patriot Aquatics (FL) logo 1:57.87
636 -0.6%
43 Alexandra Graham Sarasota Tsunami Swim Team logo 1:58.08
618 -1.1%
44 Lauren Yenari Sarasota YMCA Sharks logo 1:58.12
618 +1.3% PB
45 Selena Nishihata TREASURE COAST SWIMMING logo 1:58.25
614 -0.0%
46 Shannon Hagmaier Patriot Aquatics (FL) logo 1:58.34
612 +1.4% PB
47 Kameryn Mallinson Episcopal AmberJax logo 1:58.36
612 -0.9%
48 Hannah VanDress Swim Florida logo 1:58.42
610 -2.1%
49 Haille Bogumil Sarasota YMCA Sharks logo 1:58.60
606 -1.2%
50 Anna Gapinski Loggerhead Aquatics logo 1:58.62
606 +4.2% SB
51 Hadley Browder Loggerhead Aquatics logo 1:58.75
603 +1.3% PB
52 Olivia McCaw Patriot Aquatics (FL) logo 1:59.07
595 +0.0% PB
53 Jessica Blazek Southwest Stars Swim Club logo 1:59.09
607 +2.5% PB
54 Anna Freyman Florida St logo 1:59.28
591 +3.7% PB
55 Amber Hrabak Charlotte County Swimming logo 1:59.45
587 PB
56 Madison Pyhel Saint Petersburg Aquatics logo 1:59.49
598 -0.2%
57 Megan Arnold Storm Swim Club logo 1:59.56
584 +1.9% SB
57 Isabella Marsala T2 Aquatics logo 1:59.56
596 -4.4%
59 Maddy Burt Swim Florida logo 1:59.64
633
60 Emma Kelly Planet Swim Aqua logo 1:59.72
593 +8.3% PB
61 Jessica Harris Blue Dolfins logo 1:59.76
580 +1.7% PB
62 Kara Gavin Bolles School Sharks logo 1:59.84
590 -3.9%
63 Ashlyn Palmer Highlander Aquatic Club logo 1:59.95
575 +0.4% PB
63 Gabby Shepherd Swim Florida logo 1:59.95
587 -1.4%
65 Lyndsey Huizenga Southwest Stars Swim Club logo 1:59.99
586
66 Makailey Hauser Swim Florida logo 2:00.04
585 -0.3%
67 Guiliana Zerpa Blue Dolfins logo 2:00.05
585 -0.5%
68 Diana Lewis Bolles School Sharks logo 2:00.24
581 -1.3%
69 Phoebe Langius Swim Florida logo 2:00.39
577 +0.9% SB
70 Julia Da Cruz Montverde Eagles Swim Club logo 2:00.43
564
71 Ana Forrister Saint Petersburg Aquatics logo 2:00.54
574 -1.8%
72 Shannon Wright Indian River Aquatics logo 2:00.60
560 +2.6% SB
73 Naomi Chance Sarasota YMCA Sharks logo 2:00.64
572 +2.0% PB
74 Rayne Wilson Patriot Aquatics (FL) logo 2:01.28
545 -1.3%
75 Kimberly Burfeind Bolles School Sharks logo 2:01.82
545 -1.4%
76 Nora Murphy Sarasota Tsunami Swim Team logo 2:01.83
545 -2.2%
77 Kelly Schmaedeke Tampa Bay Aquatics logo 2:02.04
529
78 Skylar Peterson Tampa Bay Aquatics logo 2:02.16
576 -0.7%
79 Madeline Rawls Academy Aquatic Club logo 2:02.41
520 -0.2%
80 Liv Graham Sarasota YMCA Sharks logo 2:02.52
530 -4.1%
81 Grace Anne Delcompare Swim Florida logo 2:02.53
518
82 Samantha Sydeski Daytona Beach Speed logo 2:02.60
528 +0.2% PB
83 Alyssa Stark NTC Aquatics  logo 2:02.77
513 -1.1%
84 Kali Bush NTC Aquatics  logo 2:02.85
511 -1.5%
85 Hollis Rosenkranz Lakeland (FL) Area Swimming logo 2:02.91
521 -1.3%
86 Elizabeth Voronina Sarasota Tsunami Swim Team logo 2:03.18
504 -0.1%
87 Brooklyn Stonebraker Central Florida Metro (Orlando) YMCA logo 2:03.21
552 -0.0%
88 Megan Buchanan Southwest Stars Swim Club logo 2:03.73
504 +1.7% PB
89 Brooke Nicholas Trinity Prep Aquatics logo 2:03.93
488
90 Alexandra Dort West Florida Lightning Aquati logo 2:03.97
499 +1.0% PB
91 Hallie Hunt Trinity Prep Aquatics logo 2:04.41
489 -0.5%
92 Isabel Kishpaugh Sarasota YMCA Sharks logo 2:04.44
489 -3.3%
93 Sydney Gearhart Tampa Bay Aquatics logo 2:04.48
525 -1.7%
94 Susan Faremouth Swim Florida logo 2:04.49
476 -2.6%
95 Ashley Arzonico Patriot Aquatics (FL) logo 2:04.52
487 -2.3%
96 Gwynne English West Florida Lightning Aquati logo 2:04.54
524 PB
97 Kailey Goede Swim Florida logo 2:04.57
474 -2.8%
98 Sasha Ross Indian River Aquatics logo 2:04.80
481 +0.1% PB
99 Ava Bates Bolles School Sharks logo 2:04.94
478 -1.0%
100 Cassidy McKinnon Central Florida Metro (Orlando) YMCA logo 2:05.37
469 -2.0%
101 Turkey Tureskis T2 Aquatics logo 2:05.51
455 -2.1%
102 Mackenzie Conger Daytona Beach Speed logo 2:05.88
495 +0.4% PB
103 Amanda Noellert Lakewood Ranch logo 2:06.25
440 -0.4%
104 Brianna Nicholas Trinity Prep Aquatics logo 2:06.64
432 -5.4%
105 Emily Blackford Bolles School Sharks logo 2:06.69
442 -1.4%
106 Mariah Sawyer Lakeland (FL) Area Swimming logo 2:07.07
424 -2.4%
107 Abby Forman Berkeley Barracudas logo 2:07.25
431 -3.7%
108 Sydney Blair Area Tallahassee logo 2:07.81
420 +1.1% SB
109 Ellie Brinkman Bolles School Sharks logo 2:07.93
418
111 Melanie Flott Academy Aquatic Club logo 2:10.28
373 -1.0%
112 MacKenzie Hatke Florida Elite Sw logo 2:11.15
357
113 Brice Creel Highlands Hurric logo 2:23.23
160
Elizabeth Anderson Bolles School Sharks logo NS
Emma Edmund Berkeley Barracudas logo NS
Romina McCloskey Team Velocity logo DNF
Eden Bates Bolles School Sharks logo NS
Leah Degeorge Bolles School Sharks logo NS