Site logo

Florida Swimming Senior SCY Championships

  • Completed
  • Feb. 23–26, 2017
  • SCY
  • Orlando, FL
A Final SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Anna Freed Sarasota Tsunami Swim Team logo 4:18.96
871
2 Isabel Traba Sarasota YMCA Sharks logo 4:23.75
809 +0.4% PB
3 Julia Rodriguez Gator Swim Club logo 4:28.22
768 +0.9% PB
4 Katelyn Kilpatrick Central Florida Marlins logo 4:28.65
764 PB
5 Caroline Cooper Highlander Aquatic Club logo 4:29.90
753 -0.1%
6 Stephanie Holmes Area Tallahassee logo 4:30.11
751 PB
7 Luci Lozano Sarasota YMCA Sharks logo 4:30.48
748 -0.1%
8 Saige Kemeny Area Tallahassee logo 4:31.48
758 +0.6% PB
B Final SCY
Name Team Time Pts Imp
9 Alixandra Roy Highlander Aquatic Club logo 4:26.12
787 +1.3% PB
10 Emily Loefgren Sarasota YMCA Sharks logo 4:32.73
747
11 Elizabeth Richardson Indian River Aquatics logo 4:33.06
725 +5.9% SB
12 Camila Batista Bolles School Sharks logo 4:34.01
717 PB
13 Noa Heron West Florida Lightning Aquati logo 4:34.26
715 -0.2%
14 Audrey Delcompare Swim Florida logo 4:39.93
685 PB
15 Megan Arnold Storm Swim Club logo 4:41.14
656 +1.2% PB
16 Kara Gavin Bolles School Sharks logo 4:41.32
673 +2.9% PB
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Isabel Traba Sarasota YMCA Sharks logo 4:23.64
810 +0.5% PB
2 Anna Freed Sarasota Tsunami Swim Team logo 4:24.73
818
3 Luci Lozano Sarasota YMCA Sharks logo 4:28.29
768 +0.7% PB
4 Katelyn Kilpatrick Central Florida Marlins logo 4:28.31
767 PB
5 Julia Rodriguez Gator Swim Club logo 4:28.70
764 +0.7% PB
6 Saige Kemeny Area Tallahassee logo 4:30.66
765 +0.9% PB
7 Stephanie Holmes Area Tallahassee logo 4:31.05
743
8 Caroline Cooper Highlander Aquatic Club logo 4:32.11
734 -0.9%
9 Alixandra Roy Highlander Aquatic Club logo 4:32.91
727 -1.2%
10 Noa Heron West Florida Lightning Aquati logo 4:34.49
713 -0.3%
11 Emily Loefgren Sarasota YMCA Sharks logo 4:36.67
713
12 Elizabeth Richardson Indian River Aquatics logo 4:38.77
676 +4.0% SB
13 Kara Gavin Bolles School Sharks logo 4:39.09
692 +3.6% PB
14 Megan Arnold Storm Swim Club logo 4:39.41
670 +1.8% PB
15 Camila Batista Bolles School Sharks logo 4:39.53
669 PB
16 Audrey Delcompare Swim Florida logo 4:39.88
685 PB
17 Victoria Ortiz Storm Swim Club logo 4:41.74
669 +2.6% PB
18 Elizabeth Cottle Southwest Stars Swim Club logo 4:42.63
662
19 Olivia Schwartz Sarasota Tsunami Swim Team logo 4:42.83
660 +2.3% PB
20 Phoebe Langius Swim Florida logo 4:43.41
655 -2.0%
21 Jessica Harris Blue Dolfins logo 4:45.00
623 +1.6% PB
22 Amanda Reeter Swim Florida logo 4:46.32
612
23 Kate Walker Sarasota YMCA Sharks logo 4:46.78
627 -0.6%
24 Annalise Eisold T2 Aquatics logo 4:47.44
621
25 Kyndall Cardoso Area Tallahassee logo 4:48.90
609 PB
26 Lauren Yenari Sarasota YMCA Sharks logo 4:49.27
588 +3.2% PB
27 Manuela Barres Blue Dolfins logo 4:50.77
576 +1.5% PB
28 Christina Walch Swim Florida logo 4:52.11
583
29 Chloe Pankita T2 Aquatics logo 4:52.89
577
30 Hadley Browder Loggerhead Aquatics logo 4:53.65
552 PB
31 Erika Baumgardner Swim Florida logo 4:53.70
552 PB
32 Makailey Hauser Swim Florida logo 4:55.22
558
33 Kailey Goede Swim Florida logo 4:55.38
538
34 Taylor Thomson Loggerhead Aquatics logo 4:56.92
545 +0.2% SB
35 Hallie Hunt Trinity Prep Aquatics logo 4:58.10
535 -1.8%
36 Annabella Boardman Southwest Stars Swim Club logo 4:58.67
531 PB
37 Tara Cabiling Palm Harbor YMCA Piranhas logo 5:00.57
516 +0.1% PB
38 Marissa Spies TREASURE COAST SWIMMING logo 5:01.07
512 +0.1% PB
39 Sydney Blair Area Tallahassee logo 5:03.65
492 -1.6%
40 Piper Mayo Sarasota YMCA Sharks logo 5:06.44
471 -2.9%
41 Isabel Kishpaugh Sarasota YMCA Sharks logo 5:07.84
461 +3.9% PB
42 Johanna Crane Florida St logo 5:12.20
411 -2.8%
43 Abby Forman Berkeley Barracudas logo 5:28.14
317
Mia Minkin Blue Dolfins logo DQ
Madeline Rideout Tampa Bay Aquatics logo DQ
Leah Degeorge Bolles School Sharks logo NS
Polina Rukosuev Fast Lane Aquatics logo NS

Filters