Site logo

Florida Swimming Senior SCY Championships

  • Completed
  • Feb. 23–26, 2017
  • SCY
  • Orlando, FL

200 Breast Men

A Final SCY
Name Team Time Pts. Imp.
1 Wyatt Kellett T2 Aquatics logoT2 Aquatics 1:59.06
943 +4.4% PB
2 John Fulginiti Blue Dolfins logoBlue Dolfins 2:00.68
877 +0.5% PB
3 Wyatt Foote Area Tallahassee logoArea Tallahassee 2:03.61
865 +2.1% PB
4 Brett Riley Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 2:03.85
861 +1.0% PB
5 Nicholas Brown Episcopal AmberJax logoEpiscopal AmberJax 2:04.43
813 -2.5%
6 Jack Scanlon T2 Aquatics logoT2 Aquatics 2:06.59
815
7 Speakman Smith Episcopal AmberJax logoEpiscopal AmberJax 2:07.63
798 -0.1%
8 Rafi Chambasian Area Tallahassee logoArea Tallahassee 2:07.70
797 +0.3% PB
B Final SCY
Name Team Time Pts. Imp.
9 Joseph Kim Bolles School Sharks logoBolles School Sharks 2:07.49
800 +2.2% PB
10 Alexander Bradfield T2 Aquatics logoT2 Aquatics 2:13.08
670 +4.1% SB
11 Evan Weber Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 2:14.56
711 -1.3%
12 Danny Bastawros Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 2:15.40
672 -1.3%
13 Sam Dolgin Berkeley Barracudas logoBerkeley Barracudas 2:15.53
670 PB
14 Benjamin Mack-Jackson Southwest Stars Swim Club logoSouthwest Stars Swim Club 2:15.77
778 -2.5%
15 Michael Walch Swim Florida logoSwim Florida 2:17.91
632
16 Coleman Kramer Saint Edwards Aquatics logoSaint Edwards Aquatics 2:21.92
570 -5.9%
C Final SCY
Name Team Time Pts. Imp.
17 John Jansen Greater Tampa Swimming Assn logoGreater Tampa Swimming Assn 2:15.44
671 PB
18 alex Pike East Coast Swim Team logoEast Coast Swim Team 2:16.84
761 PB
19 Chase Geheb Palm Harbor YMCA Piranhas logoPalm Harbor YMCA Piranhas 2:17.20
670 +1.1% PB
20 Clay Marsh Southwest Stars Swim Club logoSouthwest Stars Swim Club 2:17.40
640
21 Connor Kelley Highlander Aquatic Club logoHighlander Aquatic Club 2:17.86
594 +8.1% PB
22 Joseph Joyce Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 2:18.06
656 -4.0%
23 Adrian Paulo Balbuena Gator Swim Club logoGator Swim Club 2:18.35
586 PB
24 Cameron Ferreira Central Brevard logoCentral Brevard 2:19.35
610 +3.2% PB
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts. Imp.
1 Wyatt Kellett T2 Aquatics logoT2 Aquatics 2:01.24
905 +2.7% PB
2 Wyatt Foote Area Tallahassee logoArea Tallahassee 2:03.94
859 +1.9% PB
3 Rafi Chambasian Area Tallahassee logoArea Tallahassee 2:05.74
829 +1.8% PB
4 John Fulginiti Blue Dolfins logoBlue Dolfins 2:06.30
782 -4.1%
5 Jack Scanlon T2 Aquatics logoT2 Aquatics 2:06.78
812
6 Brett Riley Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 2:08.97
776 -3.1%
7 Nicholas Brown Episcopal AmberJax logoEpiscopal AmberJax 2:10.42
713 -7.4%
8 Speakman Smith Episcopal AmberJax logoEpiscopal AmberJax 2:10.81
745 -2.6%
9 Joseph Kim Bolles School Sharks logoBolles School Sharks 2:11.14
740 -0.6%
10 Coleman Kramer Saint Edwards Aquatics logoSaint Edwards Aquatics 2:13.63
700 +0.3% PB
11 Danny Bastawros Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 2:13.87
696 -0.2%
12 Alexander Bradfield T2 Aquatics logoT2 Aquatics 2:14.01
655 +3.5% SB
13 Benjamin Mack-Jackson Southwest Stars Swim Club logoSouthwest Stars Swim Club 2:14.35
800 -1.4%
14 Evan Weber Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 2:14.67
709 -1.4%
15 Michael Walch Swim Florida logoSwim Florida 2:15.05
677
16 Sam Dolgin Berkeley Barracudas logoBerkeley Barracudas 2:16.14
660 PB
17 Chase Geheb Palm Harbor YMCA Piranhas logoPalm Harbor YMCA Piranhas 2:16.58
679 +1.6% PB
18 John Jansen Greater Tampa Swimming Assn logoGreater Tampa Swimming Assn 2:16.89
648 PB
19 Adrian Paulo Balbuena Gator Swim Club logoGator Swim Club 2:16.92
609 PB
20 Clay Marsh Southwest Stars Swim Club logoSouthwest Stars Swim Club 2:17.60
637
21 Connor Kelley Highlander Aquatic Club logoHighlander Aquatic Club 2:18.11
590 +7.9% PB
22 alex Pike East Coast Swim Team logoEast Coast Swim Team 2:18.28
739 PB
23 Joseph Joyce Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 2:18.81
644 -4.5%
24 Cameron Ferreira Central Brevard logoCentral Brevard 2:19.03
615 +3.5% PB
25 Jabari Ramsey Florida Elite Sw logoFlorida Elite Sw 2:19.24
611
26 Michael Hensley Area Tallahassee logoArea Tallahassee 2:19.58
567
27 Alexander Narvaez-Duckworth Gator Swim Club logoGator Swim Club 2:19.61
606 +2.8% PB
28 Richard Certuche Bolles School Sharks logoBolles School Sharks 2:19.82
602 +1.5% SB
29 Ricardo Paredes Bolles School Sharks logoBolles School Sharks 2:20.54
591 -2.0%
30 Clay Cartwright Episcopal AmberJax logoEpiscopal AmberJax 2:20.83
587 +0.0% PB
31 Connor Patacca unattached 2:21.07
583 +3.6% PB
32 Jake Burns Palm Harbor YMCA Piranhas logoPalm Harbor YMCA Piranhas 2:22.09
681 -1.4%
33 Spencer Greaves Saint Edwards Aquatics logoSaint Edwards Aquatics 2:22.24
565 +4.4% SB
34 Jarod Farrow T2 Aquatics logoT2 Aquatics 2:23.05
553 -2.8%
35 Nick Shaffer Academy Aquatic Club logoAcademy Aquatic Club 2:23.10
666 -0.4%
36 Jacob Watkins Gator Swim Club logoGator Swim Club 2:23.14
552 -5.4%
37 Jordan Hacker Greater Tampa Swimming Assn logoGreater Tampa Swimming Assn 2:24.70
528
38 Matheus Barbosa Montverde Eagles Swim Club logoMontverde Eagles Swim Club 2:25.26
520
39 Alex Robinson Southwest Stars Swim Club logoSouthwest Stars Swim Club 2:25.72
513 +0.9% SB
40 Jared Christopher Trinity Prep Aquatics logoTrinity Prep Aquatics 2:26.91
495 +0.7% PB
41 Ebraham Cabiling Palm Harbor YMCA Piranhas logoPalm Harbor YMCA Piranhas 2:27.11
669 +1.1% PB
Christopher Dieffenthaller Berkeley Barracudas logoBerkeley Barracudas NS
Jesse Hagy YMCA of Florida' logoYMCA of Florida' NS