Site logo

Florida Swimming Senior SCY Championships

  • Completed
  • Feb. 23–26, 2017
  • SCY
  • Orlando, FL
A Final SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Isabel Ivey Gator Swim Club logo 1:48.22
870 -4.4%
2 Madison Murtagh Fast Lane Aquatics logo 1:49.64
831 +1.7% PB
3 Peyton Palsha Saint Petersburg Aquatics logo 1:50.05
820 -0.5%
4 Sofia Bernard Highlander Aquatic Club logo 1:50.49
809 -0.7%
5 Georgia Marris Gator Swim Club logo 1:52.41
749
5 Ashley Boddiford Blue Dolfins logo 1:52.41
749 -0.4%
7 Madison Floyd Blue Dolfins logo 1:52.42
749 +1.0% SB
8 Abigail Wilder Bolles School Sharks logo 1:52.71
751 -2.3%
B Final SCY
Name Team Time Pts Imp
9 Abby Marshall Patriot Aquatics (FL) logo 1:52.40
759
10 Celi Guzman Tampa Bay Aquatics logo 1:52.58
754 +0.2% PB
11 Kayla Tennant T2 Aquatics logo 1:53.60
728 +2.8% SB
12 Christina Neri Palm Harbor YMCA Piranhas logo 1:54.45
706 -0.8%
13 Chloe Grimme Pipeline Swimmin logo 1:54.88
749 PB
14 Eleanor Pollitt Storm Swim Club logo 1:55.29
686 +0.1% PB
15 Sarah Passilla Southwest Stars Swim Club logo 1:55.68
667
16 Anderson Myers Highlander Aquatic Club logo 1:58.22
615
C Final SCY
Name Team Time Pts Imp
17 Courtney Chapin Sarasota YMCA Sharks logo 1:54.80
698 +5.5% PB
18 Alexis Durlacher Episcopal AmberJax logo 1:54.89
696 -1.1%
19 Madison Rizzo Daytona Beach Speed logo 1:54.90
686 +0.1% SB
20 Shay Cassady Saint Petersburg Aquatics logo 1:55.36
684 -0.1%
21 Emily Chorpening Area Tallahassee logo 1:55.43
775 +0.6% PB
22 Sienna Miller Sarasota YMCA Sharks logo 1:55.84
672 +0.6% PB
23 Emma Treadwell Highlander Aquatic Club logo 1:56.44
658 +0.8% PB
24 Sarah Trago Highlander Aquatic Club logo 1:57.50
632 -0.5%
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Isabel Ivey Gator Swim Club logo 1:50.02
821 -6.2%
2 Peyton Palsha Saint Petersburg Aquatics logo 1:50.13
818 -0.6%
3 Sofia Bernard Highlander Aquatic Club logo 1:51.57
780 -1.6%
4 Madison Floyd Blue Dolfins logo 1:52.45
748 +1.0% SB
5 Madison Murtagh Fast Lane Aquatics logo 1:52.56
754 -1.0%
6 Ashley Boddiford Blue Dolfins logo 1:53.45
722 -1.3%
7 Abigail Wilder Bolles School Sharks logo 1:53.94
719 -3.4%
8 Georgia Marris Gator Swim Club logo 1:54.29
701
9 Abby Marshall Patriot Aquatics (FL) logo 1:54.43
707
10 Celi Guzman Tampa Bay Aquatics logo 1:54.45
706 -1.4%
11 Kayla Tennant T2 Aquatics logo 1:54.78
698 +1.7% SB
12 Eleanor Pollitt Storm Swim Club logo 1:54.91
695 +0.4% PB
13 Anderson Myers Highlander Aquatic Club logo 1:55.15
689 PB
14 Sarah Passilla Southwest Stars Swim Club logo 1:55.56
670
15 Chloe Grimme Pipeline Swimmin logo 1:55.58
731 PB
15 Christina Neri Palm Harbor YMCA Piranhas logo 1:55.58
679 -1.8%
17 Emily Chorpening Area Tallahassee logo 1:55.67
769 +0.3% PB
18 Alexis Durlacher Episcopal AmberJax logo 1:55.74
675 -1.9%
19 Madison Rizzo Daytona Beach Speed logo 1:55.75
665 -0.7%
20 Shay Cassady Saint Petersburg Aquatics logo 1:55.79
673 -0.4%
21 Lara Hernandez-Tome Sarasota YMCA Sharks logo 1:55.85
672 -2.6%
22 Courtney Chapin Sarasota YMCA Sharks logo 1:56.56
655 +4.0% PB
23 Emma Treadwell Highlander Aquatic Club logo 1:56.65
652 +0.6% SB
23 Sarah Trago Highlander Aquatic Club logo 1:56.65
652 +0.3% PB
25 Sienna Miller Sarasota YMCA Sharks logo 1:56.82
648 -0.2%
26 Bella Kirkpatrick Academy Aquatic Club logo 1:57.24
638
27 Savannah Barber West Florida Lightning Aquati logo 1:57.25
638 +1.0% PB
28 Chloe Hampson Highlander Aquatic Club logo 1:57.57
631 -2.7%
29 Alex Walker Saint Petersburg Aquatics logo 1:57.65
629 +1.4% PB
30 Christina Kilpatrick Central Florida Marlins logo 1:57.91
613 -0.6%
31 Emma Curry Area Tallahassee logo 1:58.46
610 +0.6% SB
32 Monona Martin Gator Swim Club logo 1:58.69
604 -2.8%
33 April O'Gorman Daytona Beach Speed logo 1:58.75
603 -1.4%
34 AvRey Rocca Bolles School Sharks logo 1:58.82
592 -1.5%
35 Ardin Grabenhorst Blue Dolfins logo 1:59.23
592 -0.6%
36 Ally Swan Palm Harbor YMCA Piranhas logo 1:59.37
601 +0.4% PB
37 Hannah Bennett Central Florida Marlins logo 1:59.67
594 +0.1% PB
38 Zoe Malphurs Daytona Beach Speed logo 2:00.06
573 +0.8% PB
39 Ali Andros Sarasota YMCA Sharks logo 2:00.09
572 -2.3%
40 Stefanie Mendizabal Bolles School Sharks logo 2:00.47
563 -5.7%
41 Summer Heidish Trinity Prep Aquatics logo 2:00.63
560 +1.3% SB
41 Allyson Schwarz Daytona Beach Speed logo 2:00.63
560 -0.3%
43 Sydney Nesper Southwest Stars Swim Club logo 2:00.66
559 -1.1%
44 Hannah Brockman Saint Petersburg Aquatics logo 2:00.68
559 PB
45 Makenzie Miller Charlotte County Swimming logo 2:00.76
557 +0.2% SB
46 Mackenzie Hall Berkeley Barracudas logo 2:00.94
603
47 Kimmy Chang Lakeland (FL) Area Swimming logo 2:01.11
540 +0.0% PB
48 Sophie Hampson Highlander Aquatic Club logo 2:01.24
596 +1.4% PB
49 Isabel Minnis Tampa Bay Aquatics logo 2:01.31
545 -0.6%
50 Sara-Kellett Clark Area Tallahassee logo 2:01.33
535 -0.7%
51 Kaylie Manecke Daytona Beach Speed logo 2:01.39
543 +2.3% SB
52 Zoe Contogonas Highlander Aquatic Club logo 2:01.64
529 -2.5%
53 Lauren Macaisa Central Florida Marlins logo 2:01.70
536 -0.8%
54 Moriah Freitas Highlander Aquatic Club logo 2:01.87
582 +1.3% PB
55 Alicia Garcia Florida St logo 2:01.98
530 -3.9%
56 Lauren Moran Patriot Aquatics (FL) logo 2:02.88
502
57 Madolyn Aucremann Saint Augustine Swim Team logo 2:03.19
504 PB
58 Sophia Hasara Carrollwood Village Swim Team logo 2:03.30
550
59 Georgia Bates Gator Swim Club logo 2:03.41
585 -5.7%
60 Eve Morel Bolles School Sharks logo 2:03.62
486 +0.1% SB
61 Ashley Fuller TREASURE COAST SWIMMING logo 2:05.09
464 -0.8%
62 Raphaelie Hardan Episcopal AmberJax logo 2:05.24
452 -3.5%
63 Lia deAlvarez Tampa Bay Aquatics logo 2:05.57
454 +1.1% SB
64 Kyndall Smith Bolles School Sharks logo 2:06.49
435 -3.5%
65 Laney Bloch Swim Florida logo 2:09.81
371 +1.6% SB
Emily Visscher Daytona Beach Speed logo DQ
Josie Teat Bolles School Sharks logo NS
Katie Vasiloff Team Velocity logo NS
Victoria Eurell Palm Harbor YMCA Piranhas logo NS
Mia Martinelli TREASURE COAST SWIMMING logo NS

Filters