Site logo

2017 California CIF San Diego Section Championships - Division II

  • Completed
  • May. 07–14, 2017
  • SCY
  • Granite Hills High S, CA

400 Free Relay Men

Preliminaries SCY
Rank Name Team Time Points
1 Del Norte Del Norte
  1. Jacob Sauter
  2. Joshua Freeman
  3. Dorian Humbert
  4. Austin Nguyen
3:10.62
 
138
2 La Costa Canyon La Costa Canyon
  1. Dylan Delaney
  2. Brandon Kulik
  3. Aaron Tice
  4. Phil Pozdnyakov
3:11.08
 
137
3 University City University City
  1. Alexander Santana
  2. Dimitrije Kostic
  3. Micah Schwenkmeyer
  4. Brendan Santana
3:13.59
 
132
4 La Jolla La Jolla
  1. Dominick Wallace
  2. John Murphy
  3. Johnny Dickerson
  4. Parker Seale
3:14.06
 
131
5 Mount Carmel Mount Carmel
  1. Conner Kidd
  2. Kendall Bulda
  3. Ethan Smith
  4. Jake Danzer
3:19.20
 
121
6 Ramona (Riverside) Ramona (Riverside)
  1. Trevor White
  2. Jacob Pradels
  3. Jacob Powers
  4. Dawson Webster
3:23.63
 
112
7 Escondido Charter Escondido Charter
  1. Finley Marlor
  2. Michael Boteler
  3. Alex Smigal
  4. Jeremy Gates
3:24.52
 
110
8 Bishops Bishops
  1. Jacob Cardenas
  2. William Tian
  3. Philip Richman
  4. Michael Xu
3:24.94
 
110
9 Point Loma Point Loma
  1. Michael Damsky
  2. Trent Webster
  3. Adam Watson
  4. Miles Koupal
3:25.12
 
109
10 Valhalla (El Cajon) Valhalla (El Cajon)
  1. Andrew Higginson
  2. Erik Nordquist
  3. Gabriel Cesena
  4. Jake Munch
3:26.31
 
107
11 Christian Christian
  1. Tim Vail
  2. Isaac Bongiovanni
  3. Noah Snyder
  4. Garrett Hail
3:26.37
 
107
12 Coronado Coronado
  1. Nathan Smith
  2. Mitch Mulvehill
  3. Kyle Cook
  4. Ryan Armes
3:28.91
 
102
13 Saint Augustine Saint Augustine
  1. Mitchell Stoddard
  2. Sebastian Rohrer
  3. Kolbe Lanneau
  4. Thomas Rayner
3:33.32
 
94
14 Brawley Union Brawley Union
  1. Brian Murray
  2. Brandon Castro
  3. Brandon Goddard
  4. Ross Wilson
3:40.16
 
83
15 Mar Vista Mar Vista
  1. Mark Gaunin
  2. Bryce Heber
  3. Ian Jackson
  4. Oscar Vargas
3:40.48
 
82
16 High Tech High (San Diego) High Tech High (San Diego)
  1. Luke Wascher
  2. Chris Nagy
  3. Billy Yeager
  4. Noah Jackson
3:42.13
 
80
17 Classical Academy Classical Academy
  1. Nathan Unwin
  2. Dylan Stuflick
  3. Trevor Knowlton
  4. Jagger Butler
3:44.37
 
76
18 Southwest (San Diego) Southwest (San Diego)
  1. Jonathan Puga
  2. Jason Holguin
  3. Eric Pompa
  4. Sergio Beltran
3:45.25
 
75
19 Valley Center Valley Center
  1. Dylan Laventure
  2. Jacky Xu
  3. Jared Schaner
  4. Joseph Schaner
3:48.20
 
70
20 Clairemont Clairemont
  1. Luke Bonenberger
  2. Beau Buser
  3. Hutton Smith
  4. Jake Keville
3:49.79
 
68
21 West Hills West Hills
  1. Niko Rossi
  2. Brice Allen
  3. Dax Newman
  4. Ryan Petta
3:52.99
 
63
22 Central Union Central Union
  1. Zuriel Landeros
  2. Nathan Warner
  3. Fernando Tejeda
  4. Marco Peralta
3:54.14
 
62
23 El Capitan El Capitan
  1. Tanner Bingham
  2. Chivas Powers
  3. Chris Jansen
  4. Maximillian Pries
3:54.82
 
61
24 Mission Bay Mission Bay
  1. Sean Watson
  2. Andy Dorris
  3. Forrest Wells
  4. Ethan Gathright
3:55.35
 
60
25 Monte Vista (Spring Valley) Monte Vista (Spring Valley)
  1. Arturo Rodriquez
  2. Jonathan Truong
  3. Joshua Silva
  4. Erick Castillo
3:57.44
 
57
26 Serra Serra
  1. Louis Zimmerer
  2. Kevin Mackey
  3. Ethan Barnard
  4. Robert Ruiz
3:58.70
 
55
27 Imperial Imperial
  1. Joseph Scariano
  2. Gustavo Jimenez
  3. Justin Espinoza
  4. Brad Thomason
4:06.20
 
45
28 Mater Dei Catholic Mater Dei Catholic
  1. Jared Clark
  2. Michael Garcia
  3. Roberto Jimenez
  4. Fernando Margain
4:08.67
 
42
Cathedral Cathedral
  1. Ty Gruwell
  2. Jeremy Berman
  3. Chris Sturtevant
  4. Josh He
DQ