Site logo

2016 Florida 2A State Championships

  • Completed
  • Nov. 12, 2016
  • SCY
  • Stuart, FL

100 Fly Women

A Final SCY
Name Team Time NISCA Imp
1 Emily Cordovi Gulliver Prep logoGulliver Prep 54.67
159 +0.9% PB
2 Abbey Duncan Wesley Chapel logoWesley Chapel 55.31
154 +3.4% SB
3 Hannah Sykes Samuel Wolfson logoSamuel Wolfson 55.64
152 +4.6% PB
4 Isabella Penkwitz Booker logoBooker 56.14
148 +3.9% SB
5 Brooke Ellis Gulliver Prep logoGulliver Prep 57.72
136 -1.0%
6 Katie Balent Fort Walton Beach logoFort Walton Beach 57.85
135 +4.3% PB
7 Mimi Filkin Tavares logoTavares 58.09
134 +2.6% PB
8 Delaney Biro Coral Springs Charter logoCoral Springs Charter 58.80
129 -1.7%
B Final SCY
Name Team Time NISCA Imp
9 Bella Kirkpatrick Holy Names logoHoly Names 58.19
133 +0.4% PB
10 Elizabeth Fisher Mosley logoMosley 59.25
126 +3.5% PB
11 Sydney Kale Fort Walton Beach logoFort Walton Beach 59.31
125 +3.0% PB
12 Isa Meira Gulliver Prep logoGulliver Prep 59.33
125 -0.6%
13 Madolyn Aucremann Pedro Menendez logoPedro Menendez 59.66
123 +4.9% SB
14 Rachel Cherelstein Suncoast logoSuncoast 59.80
122 -0.7%
15 Emma Colvin Titusville logoTitusville 1:00.08
120 -2.2%
16 Saundra Hecky Space Coast logoSpace Coast 1:01.79
109 -1.5%
Preliminaries SCY
Name Team Time NISCA Imp
1 Emily Cordovi Gulliver Prep logoGulliver Prep 55.26
155 -0.2%
2 Hannah Sykes Samuel Wolfson logoSamuel Wolfson 56.43
146 +3.3% SB
3 Isabella Penkwitz Booker logoBooker 56.95
142 +2.5% SB
4 Abbey Duncan Wesley Chapel logoWesley Chapel 57.18
140 +0.1% SB
5 Katie Balent Fort Walton Beach logoFort Walton Beach 57.68
137 +4.6% PB
6 Brooke Ellis Gulliver Prep logoGulliver Prep 57.90
135 -1.3%
7 Mimi Filkin Tavares logoTavares 58.12
133 +2.6% PB
8 Delaney Biro Coral Springs Charter logoCoral Springs Charter 58.29
132 -0.9%
9 Bella Kirkpatrick Holy Names logoHoly Names 58.77
129 -0.6%
10 Elizabeth Fisher Mosley logoMosley 58.93
128 +4.0% PB
11 Emma Colvin Titusville logoTitusville 59.04
127 -0.4%
12 Isa Meira Gulliver Prep logoGulliver Prep 59.09
127 -0.2%
13 Madolyn Aucremann Pedro Menendez logoPedro Menendez 59.12
127 +5.8% SB
14 Rachel Cherelstein Suncoast logoSuncoast 59.68
123 -0.5%
15 Sydney Kale Fort Walton Beach logoFort Walton Beach 1:00.11
120 +1.7% PB
16 Saundra Hecky Space Coast logoSpace Coast 1:00.14
120 +1.2% PB
17 Ashley Schrader Land O Lakes logoLand O Lakes 1:00.18
120 -0.2%
18 Lauren Macaisa Lecanto logoLecanto 1:00.57
117 -0.3%
19 Theresa Owens Bishop Moore logoBishop Moore 1:00.63
117 -1.3%
20 Haylie Wallace Yulee logoYulee 1:00.73
116 +0.3% PB
21 Grace Anne Delcompare Lely logoLely 1:00.81
115 -0.4%
22 Stephanie Lampotang Eastside logoEastside 1:00.95
115 -0.6%
23 Morgan Bentley Key West logoKey West 1:01.54
111 -0.8%
24 Mia Marquez Pompano Beach logoPompano Beach 1:02.20
107 -1.2%