Site logo

Indiana Senior LCM State Championships

  • Completed
  • Jul. 21–24, 2016
  • LCM
  • Indianapolis, IN

200 Back Men 13 - 14

A Final LCM
Rank Name Team Time Points Improvement
1 Wyatt Davis Carmel Swim Club 2:05.51
 
1007 -0.0%
2 Holden Raffin Munster Swim Club 2:09.35
 
933
3 Jake Mitchell Carmel Swim Club 2:12.17
 
880
4 Griffin Hadley Carmel Swim Club 2:12.90
 
966
5 Tristan Dewitt Northwest Aquatic Club Swimming 2:15.28
 
823 +1.9% PB
6 Alex Krygowski Mako Swim Team 2:15.99
 
810
7 Lucas Piunti Duneland Swim Club 2:18.04
 
774
8 Turner Koch Northridge Area Swimming Association 2:21.50
 
713
B Final LCM
Rank Name Team Time Points Improvement
9 Grant Afman Munster Swim Club 2:18.68
 
763
10 Zach Zishka Swac Swim Team 2:20.49
 
731 +3.1% PB
11 Christian Cseri Northwest Aquatic Club Swimming 2:20.88
 
724
12 Carter Dilger Pacesetter Aquatics 2:21.53
 
713
13 Aaron Dies PRO Swimming (IN) 2:24.02
 
769
14 Jacobus Barnard Munster Swim Club 2:24.10
 
669
15 Nick Beeson Noblesville Swim Club 2:24.55
 
662
16 Mason Miller Newburgh Sea Creatures 2:24.64
 
660 +2.4% PB
Preliminaries LCM
Rank Name Team Time Points Improvement
1 Wyatt Davis Carmel Swim Club 2:12.28
 
878 -5.4%
2 Holden Raffin Munster Swim Club 2:12.94
 
866
3 Griffin Hadley Carmel Swim Club 2:13.10
 
962
4 Jake Mitchell Carmel Swim Club 2:15.87
 
813
5 Alex Krygowski Mako Swim Team 2:16.69
 
798
6 Tristan Dewitt Northwest Aquatic Club Swimming 2:17.31
 
787 +0.4% PB
7 Lucas Piunti Duneland Swim Club 2:17.35
 
786
8 Turner Koch Northridge Area Swimming Association 2:20.09
 
738
9 Grant Afman Munster Swim Club 2:21.28
 
717
10 Zach Zishka Swac Swim Team 2:21.91
 
706 +2.1% PB
11 Christian Cseri Northwest Aquatic Club Swimming 2:23.10
 
686
12 Nick Beeson Noblesville Swim Club 2:23.61
 
677
13 Carter Dilger Pacesetter Aquatics 2:24.19
 
668
14 Aaron Dies PRO Swimming (IN) 2:24.47
 
762
15 Jacobus Barnard Munster Swim Club 2:24.61
 
661
16 Mason Miller Newburgh Sea Creatures 2:25.76
 
641 +1.6% PB
17 Brandon Edwards Carmel Swim Club 2:26.56
 
628
18 Luke Dibley Northridge Area Swimming Association 2:27.21
 
716
19 Andrew Chang Counsilman Center Indiana Swim Team 2:27.44
 
614
20 Ethan Forbes Southeastern Swim Club 2:28.44
 
597
21 Eric Kelm Elkhart United A 2:28.50
 
596
22 Barrett Daily Franklin Regional 2:28.61
 
595
23 Griffin Seaver Carmel Swim Club 2:28.84
 
591
24 Evan Dildine Duneland Swim Club 2:29.35
 
681
25 Holden Bowlds Zionsville Swim Club 2:29.80
 
575
26 Alexander McCormick Crown Point Swim Club 2:30.02
 
572
27 Jonathan Thrall Lake Central Barracudas 2:31.09
 
653
28 Alexander Raglin Counsilman Center Indiana Swim Team 2:32.82
 
625
28 Gavin Fuchs Jasper Aquatic Wildcats 2:32.82
 
528
30 Austin Toney Avon Community Swim Team 2:32.88
 
527
31 Izzy Harding Fishers Area Swimming Tigers 2:33.50
 
517