Site logo

Speedo Champions Series (Orlando)

  • Completed
  • Jul. 07–10, 2016
  • LCM
  • Orlando, FL

200 Fly Men

A Final LCM
Name Team Time FINA Imp
1 Jonathan Gomez Scarlet Aquatic Club logoScarlet Aquatic Club 2:00.45
793 -3.2%
2 Zach Poti Blue Dolfins logoBlue Dolfins 2:03.70
733 -1.5%
3 Joseph Carbone Unattached-Florida logoUnattached-Florida 2:03.91
729 +0.9% SB
4 Mason Wilby Gator Swim Club logoGator Swim Club 2:03.94
728 +0.8% PB
5 Seabass Sebastian Club Wolverine logoClub Wolverine 2:05.13
708 +0.3% SB
6 Alex Arrieta Metro Aquatic Club of Miami logoMetro Aquatic Club of Miami 2:05.63
699 +0.5% PB
7 Maicoll Gomez Scarlet Aquatic Club logoScarlet Aquatic Club 2:05.64
699 PB
8 Cole Crane Episcopal AmberJax logoEpiscopal AmberJax 2:07.55
668 +0.1% PB
B Final LCM
Name Team Time FINA Imp
9 Alejandro Carriazo Metro Aquatic Club of Miami logoMetro Aquatic Club of Miami 2:06.96
678 +0.4% PB
10 Bolek De Pawlikowski Metro Aquatic Club of Miami logoMetro Aquatic Club of Miami 2:07.50
669
11 Sam Maquet Scarlet Aquatic Club logoScarlet Aquatic Club 2:07.62
667
12 William Tabor Bolles School Sharks logoBolles School Sharks 2:08.28
657 +0.8% SB
13 Martin Baffico Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 2:08.88
648 PB
14 Matt Strickland Swim Florida logoSwim Florida 2:09.92
632 -2.1%
15 Kyle Iorizzo Scarlet Aquatic Club logoScarlet Aquatic Club 2:11.83
605 -1.4%
16 Nicholas Riepe Scarlet Aquatic Club logoScarlet Aquatic Club 2:13.81
579
C Final LCM
Name Team Time FINA Imp
17 Santiago Corredor Swim Florida logoSwim Florida 2:08.69
651
18 Dare Rose Scarlet Aquatic Club logoScarlet Aquatic Club 2:08.73
650 +1.6% PB
19 Jake Adcock Bolles School Sharks logoBolles School Sharks 2:09.11
644 +1.4% PB
20 Justin Torres Scarlet Aquatic Club logoScarlet Aquatic Club 2:09.12
644 PB
21 George Reuter Trinity Prep Aquatics logoTrinity Prep Aquatics 2:09.68
636
22 Youssef Elshenawy Scarlet Aquatic Club logoScarlet Aquatic Club 2:10.01
631 +2.1% PB
23 Maximilian Asnis South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 2:10.47
624 +0.6% PB
24 Austin Lee Scarlet Aquatic Club logoScarlet Aquatic Club 2:10.83
619 +0.8% PB
D Final LCM
Name Team Time FINA Imp
25 Joshua Harriott Swim Florida logoSwim Florida 2:10.48
624 +2.5% PB
26 Sebastian Vargas Swim Fort Lauderdale logoSwim Fort Lauderdale 2:10.71
621 +0.4% PB
27 Ervin Marin South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 2:11.46
610 +2.5% PB
28 Noah Manera Blue Wave Swimming logoBlue Wave Swimming 2:11.57
609
29 Andrew Sugishita Bolles School Sharks logoBolles School Sharks 2:11.81
605 PB
30 Kevin Hernandez Gulliver Swim Club logoGulliver Swim Club 2:12.87
591 +1.6% PB
31 CJ Kopecki South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 2:13.23
586 +4.1% SB
Jeremy Rockaway Blue Dolfins logoBlue Dolfins DQ
Preliminaries LCM
Name Team Time FINA Imp
1 Sebastien Rousseau Gator Swim Club logoGator Swim Club 2:00.21
798 -1.1%
2 Jonathan Gomez Scarlet Aquatic Club logoScarlet Aquatic Club 2:01.42
775 -4.0%
3 Zach Poti Blue Dolfins logoBlue Dolfins 2:01.58
772 +0.2% SB
4 Joseph Carbone Unattached-Florida logoUnattached-Florida 2:03.37
738 +1.3% SB
5 Mason Wilby Gator Swim Club logoGator Swim Club 2:03.90
729 +0.8% PB
6 Maicoll Gomez Scarlet Aquatic Club logoScarlet Aquatic Club 2:05.22
706 PB
7 Seabass Sebastian Club Wolverine logoClub Wolverine 2:05.84
696 -0.2%
8 Alex Arrieta Metro Aquatic Club of Miami logoMetro Aquatic Club of Miami 2:06.40
687 -0.2%
9 Cole Crane Episcopal AmberJax logoEpiscopal AmberJax 2:07.41
670 +0.2% PB
10 William Tabor Bolles School Sharks logoBolles School Sharks 2:07.72
666 +1.2% PB
11 Nicholas Riepe Scarlet Aquatic Club logoScarlet Aquatic Club 2:08.17
659
12 Bolek De Pawlikowski Metro Aquatic Club of Miami logoMetro Aquatic Club of Miami 2:08.57
652
13 Sam Maquet Scarlet Aquatic Club logoScarlet Aquatic Club 2:08.65
651
14 Martin Baffico Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 2:08.83
648 PB
15 Matt Strickland Swim Florida logoSwim Florida 2:09.11
644 -1.4%
16 Alejandro Carriazo Metro Aquatic Club of Miami logoMetro Aquatic Club of Miami 2:09.52
638 -1.6%
17 Kyle Iorizzo Scarlet Aquatic Club logoScarlet Aquatic Club 2:09.69
636 +0.3% PB
18 Maximilian Asnis South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 2:09.97
632 +1.0% PB
19 Dare Rose Scarlet Aquatic Club logoScarlet Aquatic Club 2:10.32
626 +0.4% PB
20 Jake Adcock Bolles School Sharks logoBolles School Sharks 2:10.61
622 +0.3% PB
21 George Reuter Trinity Prep Aquatics logoTrinity Prep Aquatics 2:10.79
620
22 Santiago Corredor Swim Florida logoSwim Florida 2:10.92
618
23 Justin Torres Scarlet Aquatic Club logoScarlet Aquatic Club 2:10.97
617
24 Youssef Elshenawy Scarlet Aquatic Club logoScarlet Aquatic Club 2:11.03
616 +1.4% PB
25 Austin Lee Scarlet Aquatic Club logoScarlet Aquatic Club 2:11.11
615 +0.6% PB
26 Daniel Gayetsky Scarlet Aquatic Club logoScarlet Aquatic Club 2:11.21
614
27 Joshua Harriott Swim Florida logoSwim Florida 2:11.65
608 +1.7% PB
27 Jeremy Rockaway Blue Dolfins logoBlue Dolfins 2:11.65
608 +2.4% PB
29 Ervin Marin South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 2:11.77
606 +2.3% PB
30 Andrew Sugishita Bolles School Sharks logoBolles School Sharks 2:11.79
606 PB
31 Noah Manera Blue Wave Swimming logoBlue Wave Swimming 2:12.12
601
32 Aaron Spence Swim Florida logoSwim Florida 2:12.86
591 -0.6%
33 CJ Kopecki South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 2:12.90
591 +4.3% SB
34 Sebastian Vargas Swim Fort Lauderdale logoSwim Fort Lauderdale 2:13.32
585 -1.6%
35 Kevin Hernandez Gulliver Swim Club logoGulliver Swim Club 2:13.63
581 +1.0% PB
36 Noah Emerson Bolles School Sharks logoBolles School Sharks 2:13.91
577
37 Michael Rahrig Lake Lytal Lightning logoLake Lytal Lightning 2:14.17
574
38 Sean Arrington Miami Swimming logoMiami Swimming 2:14.81
566 +0.2% PB
39 Cole Gutknecht T2 Aquatics logoT2 Aquatics 2:14.91
565
40 Tyler Dillon Southwest Stars Swim Club logoSouthwest Stars Swim Club 2:15.86
553 -1.2%
41 Justin Park Scarlet Aquatic Club logoScarlet Aquatic Club 2:15.93
552 +0.5% PB
42 Logan Quint Central Florida Metro (Orlando) YMCA logoCentral Florida Metro (Orlando) YMCA 2:16.18
549
43 Graham Ungrady Bolles School Sharks logoBolles School Sharks 2:16.22
549
44 Gabriel Orbe Scarlet Aquatic Club logoScarlet Aquatic Club 2:16.63
544 +0.1% PB
45 Alex Boschma Central Florida Metro (Orlando) YMCA logoCentral Florida Metro (Orlando) YMCA 2:16.84
541 PB
46 Rafael Rodriguez South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 2:17.14
538 -1.5%
47 Juan Diaz South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 2:17.78
530 -0.4%
48 Jonathan Sawyer Lakeland (FL) Area Swimming logoLakeland (FL) Area Swimming 2:18.46
522
49 Christopher Pelton Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 2:18.69
520 PB
50 Jack Wessell Bolles School Sharks logoBolles School Sharks 2:18.73
519
51 Maximiliano Garcia-del Pozo Metro Aquatic Club of Miami logoMetro Aquatic Club of Miami 2:18.79
519 +2.5% SB
52 Tyler Carreja Tampa Bay Aquatics logoTampa Bay Aquatics 2:21.09
494
53 Gustavo Cesar Bolles School Sharks logoBolles School Sharks 2:23.51
469
54 Robert Catron Blue Dolfins logoBlue Dolfins 2:23.66
468 +0.2% SB
55 Fernan Alcala Trinity Prep Aquatics logoTrinity Prep Aquatics 2:23.81
466
56 Trev McGovern Gator Swim Club logoGator Swim Club 2:27.50
432
57 Aye Chan San Tun Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 2:27.53
432