Site logo

Filters

2016 WIAA Division I Sectionals - Stevens Point

  • Completed
  • Feb. 13, 2016
  • SCY
  • Stevens Point, WI

100 Free Men

A Final SCY
Name Team Time NISCA
1 Colin Koss Antigo logoAntigo 48.96
117
2 Nolan Francis Rhinelander logoRhinelander 50.14
107
3 Jake Schoenfuss Rice Lake logoRice Lake 50.91
101
4 Jonathan Stone Ashwaubenon logoAshwaubenon 51.01
100
5 Grant Gibson Lakeland logoLakeland 51.59
96
6 Alex Wojta Pulaski Community logoPulaski Community 52.08
92
7 Jordan Straub Wausau East logoWausau East 52.95
86
8 Alex Gaber Rhinelander logoRhinelander 53.48
82
B Final SCY
Name Team Time NISCA Imp
9 Peyton Hamm Tomahawk logoTomahawk 53.70
81
10 Andrew Thimm Rhinelander logoRhinelander 54.08
78 0.0%
11 Steven Steinfest Ashwaubenon logoAshwaubenon 54.19
77
12 Ben Wurdell River Falls logoRiver Falls 54.37
76
13 Russell Benoy Rhinelander logoRhinelander 54.43
76
14 John Augustine River Falls logoRiver Falls 54.60
75
15 Axel Treinen Wausau East logoWausau East 54.85
73
16 Jon Feldt Rice Lake logoRice Lake 54.88
73
C Final SCY
Name Team Time NISCA
17 Wes Hibbard Pulaski Community logoPulaski Community 55.79
67
18 Ben Gibson Lakeland logoLakeland 56.71
61
19 Connor Rowe Wausau East logoWausau East 57.03
59
20 Austin Arlen Antigo logoAntigo 57.52
56
21 Mike Laska Rhinelander logoRhinelander 58.07
53
22 Tyler Buerman Shawano Community logoShawano Community 58.35
51
23 Collin Cooper Antigo logoAntigo 58.69
49
24 Vansh Jain Lakeland logoLakeland 58.91
48
D Final SCY
Name Team Time NISCA
25 Kameron Erwin Pulaski Community logoPulaski Community 59.54
44
26 Conrad Klem Menomonie logoMenomonie 1:01.53
33
27 Kyle Easter Shawano Community logoShawano Community 1:01.98
31
28 Nick Schmitt Wausau East logoWausau East 1:02.18
30
29 Seth Shier Pulaski Community logoPulaski Community 1:03.37
24
30 Bobby Brown Antigo logoAntigo 1:03.67
23
31 Andrew Hoppa Menomonie logoMenomonie 1:03.99
21
32 Zackary Rangel Menomonie logoMenomonie 1:04.46
19
33 Derrick Graves River Falls logoRiver Falls 1:04.83
17
34 Kyle Miller Menomonie logoMenomonie 1:11.77
Preliminaries SCY
Name Team Time NISCA Imp
1 Colin Koss Antigo logoAntigo 48.83
118
2 Nolan Francis Rhinelander logoRhinelander 51.97
93
3 Jonathan Stone Ashwaubenon logoAshwaubenon 52.45
90
4 Grant Gibson Lakeland logoLakeland 53.20
84
5 Jordan Straub Wausau East logoWausau East 53.24
84
6 Jake Schoenfuss Rice Lake logoRice Lake 53.51
82
7 Russell Benoy Rhinelander logoRhinelander 54.16
78
8 Alex Gaber Rhinelander logoRhinelander 54.21
77
9 Andrew Thimm Rhinelander logoRhinelander 54.73
74 -1.2%
10 Alex Wojta Pulaski Community logoPulaski Community 54.79
73
11 John Augustine River Falls logoRiver Falls 55.02
72
12 Steven Steinfest Ashwaubenon logoAshwaubenon 55.26
70
13 Connor Rowe Wausau East logoWausau East 55.61
68
14 Ben Wurdell River Falls logoRiver Falls 55.74
67
15 Axel Treinen Wausau East logoWausau East 55.78
67
16 Peyton Hamm Tomahawk logoTomahawk 55.92
66
17 Wes Hibbard Pulaski Community logoPulaski Community 56.75
61
18 Jon Feldt Rice Lake logoRice Lake 57.09
59
19 Ben Gibson Lakeland logoLakeland 57.65
55
20 Vansh Jain Lakeland logoLakeland 57.92
54
21 Austin Arlen Antigo logoAntigo 58.08
53
22 Mike Laska Rhinelander logoRhinelander 58.31
51
23 Tyler Buerman Shawano Community logoShawano Community 58.83
48
24 Collin Cooper Antigo logoAntigo 59.73
43
25 Nick Schmitt Wausau East logoWausau East 1:00.55
39
26 Kyle Easter Shawano Community logoShawano Community 1:00.67
38
27 Kameron Erwin Pulaski Community logoPulaski Community 1:01.91
31
28 Seth Shier Pulaski Community logoPulaski Community 1:01.98
31
29 Zackary Rangel Menomonie logoMenomonie 1:03.91
21
30 Conrad Klem Menomonie logoMenomonie 1:04.69
18
31 Bobby Brown Antigo logoAntigo 1:04.78
17
32 Andrew Hoppa Menomonie logoMenomonie 1:05.71
13
33 Derrick Graves River Falls logoRiver Falls 1:07.00
7
34 Kyle Miller Menomonie logoMenomonie 1:11.26