Site logo

2016 NCSA Spring Championship

  • Completed
  • Mar. 15–19, 2016
  • SCY
  • Orlando YMCA, FL

200 Free Relay Women

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time
1 Ozaukee Aquatics (A) Ozaukee Aquatics
  1. Katie Drabot
  2. Skylar Fore
  3. Mallory Fox
  4. Lillie Hosack
1:31.66
 
2 Academy Bullets Swim Club (A) Academy Bullets Swim Club
  1. Kayla Filipek
  2. Avery Braunecker
  3. Hanna Blankemeier
  4. Jennifer Hauser
1:32.46
 
3 Poseidon Swimming Inc (A) Poseidon Swimming Inc
  1. Casey Fanz
  2. Sonora Baker
  3. Camryn Curry
  4. Kate Nezelek
1:32.74
 
4 Patriot Aquatic Club (IL) (A) Patriot Aquatic Club (IL)
  1. Reilly Lanigan
  2. Maddie Smith
  3. Casey Kirby
  4. Maxine Parker
1:33.34
 
5 Magnolia Aquatic (A) Magnolia Aquatic
  1. Lucie Nordmann
  2. Monica Gumina
  3. Caitlin Clements
  4. Hannah Dooley
1:33.38
 
6 Machine Aquatics (A) Machine Aquatics
  1. Suzanne Dolan
  2. Hannah Baker
  3. Sydney Mathis
  4. Chloe Hicks
1:33.39
 
7 New Trier Aquatics (A) New Trier Aquatics
  1. Ingrid Wall
  2. Lydia O'Connell
  3. Morgan Conley
  4. Mia Haggerty
1:33.51
 
8 Nation's Capital Swim Club (A) Nation's Capital Swim Club
  1. Katie Mack
  2. Morgan Hill
  3. Kylie Jordan
  4. Reni Moshos
1:33.53
 
9 Nation's Capital Swim Club (B) Nation's Capital Swim Club
  1. Jasmine Hellmer
  2. Megan Clark
  3. Abby Harter
  4. Camryn Barry
1:33.63
 
10 Northwestern Uni (A) Northwestern Uni
  1. Olivia Andrew
  2. Cassidy Coughlin
  3. Ella Tierney
  4. Azra Avdic
1:33.78
 
11 St Charles Swim Team (A) St Charles Swim Team
  1. Sammy Sauer
  2. Izzy Herb
  3. Audrey Guyett
  4. Emily Ryan
1:34.02
 
12 Long Island Aquatic Club Long Island Aquatic Club
  1. Kristen Romano
  2. Maggie Aroesty
  3. Lauryn Johnson
  4. Cara Treble
1:34.15
 
13 North Bay Aquatics (A) North Bay Aquatics
  1. Ella Smit
  2. Lucy Daro
  3. Miki Dahlke
  4. Savannah Simkins
1:34.29
 
14 Delta Aquatics (B) Delta Aquatics
  1. Carly Kramer
  2. Mariana Kraus
  3. Georgia White
  4. Grace Cooper
1:34.47
 
15 Northern KY Clip (A) Northern KY Clip
  1. Mallory Beil
  2. Madeleine Vonderhaar
  3. Amanda Smith
  4. Sophie Skinner
1:34.53
 
16 Dayton Raiders (A) Dayton Raiders
  1. Juliana Chen
  2. Holly Hulett
  3. Isabella Gable
  4. Abbey Duncan
1:34.66
 
17 Huntsville Swim Association Huntsville Swim Association
  1. Sarah Cimino
  2. Regan Weakley
  3. Chloe Hui
  4. Kobie Melton
1:34.74
 
18 Rockwood Swim Club (A) Rockwood Swim Club
  1. Jordan Stout
  2. Franceska Petrosino
  3. Alyssa Lemon
  4. Anna Miller
1:35.25
 
19 Arlington Aquatic Club (Virginia) Arlington Aquatic Club (Virginia)
  1. Anna Landon
  2. Anna Shumate
  3. Evie Gieseman
  4. Ellie Ridgeway
1:35.45
 
20 Highlander Aquatic Club Highlander Aquatic Club
  1. Abigail Burke
  2. Paige Hamilton
  3. Anderson Myers
  4. Carley Lowe
1:35.51
 
21 Chattahoochee Gold Swim Club Chattahoochee Gold Swim Club
  1. Evan Arsenault
  2. Emma Cole
  3. Jaclyn Hill
  4. Kristina Friedrichs
1:35.53
 
22 Poseidon Swimming Inc (B) Poseidon Swimming Inc
  1. Olivia Fisher
  2. Meghan Burton
  3. Lindsey Fanz
  4. Julianna Jones
1:35.54
 
23 Cincinnati Marlins (A) Cincinnati Marlins
  1. Ashley Voelkerding
  2. Priscilla Wu
  3. Alexandra Wall
  4. Isabelle Murray
1:35.56
 
24 Suburban Seahawks Club Suburban Seahawks Club
  1. Caroline Famous
  2. Alex Sumner
  3. Sally Stockett
  4. Syd Paglia
1:35.68
 
25 Academy Bullets Swim Club (B) Academy Bullets Swim Club
  1. Maddie Haschemeyer
  2. Alexis Yager
  3. Georgia Young
  4. Kennedy Lovell
1:35.72
 
26 Greater Tampa Swimming Assn Greater Tampa Swimming Assn
  1. Morgan Tankersley
  2. Ella Marlow
  3. Sidney Whitfield
  4. Casey Knowles
1:35.76
 
27 Rockville Montgomery Swim Club (A) Rockville Montgomery Swim Club
  1. Catherine Johnson
  2. Sydney Kirsch
  3. Emily Wang
  4. Celine Nugent
1:35.80
 
28 Pack Swim Team Of Pittsford Pack Swim Team Of Pittsford
  1. Madison Sullivan
  2. Emma Corby
  3. Lindsay Stone
  4. Katie Smith
1:35.94
 
29 Southwest Stars Swim Club Southwest Stars Swim Club
  1. Sofia Bernard
  2. Mali Rodriguez
  3. Sami Schieffelin
  4. Katie Schorr
1:36.10
 
29 East Grand Rapids Aquatics East Grand Rapids Aquatics
  1. Gabrielle Higgins
  2. Riley Kishman
  3. Hanna Sanford
  4. Lexus Vanhoven
1:36.10
 
31 Magnolia Aquatic (B) Magnolia Aquatic
  1. Shea Gregson
  2. Emily Reese
  3. Caitlin Reynera
  4. Lillie Nordmann
1:36.23
 
32 City of Mobile Swim Association City of Mobile Swim Association
  1. Paige Madden
  2. Maria Reed
  3. Mary Katherine Stewart
  4. Jessie Everett
1:36.36
 
33 Fairport Area Swim Team Fairport Area Swim Team
  1. Becca Evans
  2. Amelia or Mia Bullock
  3. Serafina Viola
  4. Grace Chen
1:36.39
 
34 Clovis Swim Club Clovis Swim Club
  1. Steph Bartel
  2. Averee Preble
  3. Audree Preble
  4. Skylar Elkington
1:36.53
 
35 Motor City Aquatics Motor City Aquatics
  1. Sophia Schott
  2. Kailyn Swantek
  3. Michelle Wang
  4. Linnea Anderson
1:36.58
 
36 North Bay Aquatics (B) North Bay Aquatics
  1. Claire Birchenough
  2. Halle Morris
  3. Olivia Lewis
  4. Monica Sears
1:36.62
 
37 Town Wrecker Swim Team Town Wrecker Swim Team
  1. Katrina Wardner
  2. Olivia Sapio
  3. Madi Jaszcz
  4. Andrea Ernst
1:36.65
 
38 Elmbrook Swim Club Elmbrook Swim Club
  1. Gwen Gustafson
  2. Emma Schaetz
  3. Zoe Woods
  4. Natalie Daniel
1:36.67
 
39 Cincinnati Aquatic Club Cincinnati Aquatic Club
  1. Devin Landstra
  2. Rachel Munschauer
  3. Lucy Callard
  4. Audrey Mooney
1:36.75
 
40 Lyons Swim Club Lyons Swim Club
  1. Cal Dunn
  2. Grace Prendergast
  3. Mackenna Dunn
  4. Erin Scudder
1:36.92
 
41 Dads Club Swim Team Dads Club Swim Team
  1. Emma Stephenson
  2. Audrey Orange
  3. Ellen Pack
  4. Brittany Baerg
1:36.93
 
42 Ozaukee Aquatics (B) Ozaukee Aquatics
  1. Emma Herold
  2. Rina Krupsky
  3. Kellie Hoekstra
  4. Autumn Haebig
1:36.98
 
43 Badger Aquatic Club (WI) Badger Aquatic Club (WI)
  1. Kelly Rodriguez
  2. Victoria Center
  3. Lauren Bergmann
  4. Alexandra Center
1:37.09
 
44 Fox Valley Swim Team Fox Valley Swim Team
  1. Emma Tinney
  2. Tiffanie Ruan
  3. Ryan Dulaney
  4. Kristen Stege
1:37.10
 
45 Northwestern Uni (B) Northwestern Uni
  1. Iana Wolff
  2. Jamie Kolar
  3. Annika Wagner
  4. Julie Kolar
1:37.18
 
46 Barracuda Swim Club of Northeast Tennessee Barracuda Swim Club of Northeast Tennessee
  1. Heather Kudialis
  2. Jessica Green
  3. Claire Gerlock
  4. Hannah Gerlock
1:37.33
 
47 St Charles Swim Team (B) St Charles Swim Team
  1. Linda Licari
  2. Rachel Ponte
  3. Kayla Jones
  4. Amy Pearson
1:37.35
 
48 Nova of Virginia Aquatics, Inc (A) Nova of Virginia Aquatics, Inc
  1. Emily Provenzo
  2. Maura Graff
  3. Grace Wielar
  4. Sarah Malloy
1:37.37
 
49 Rockville Montgomery Swim Club (B) Rockville Montgomery Swim Club
  1. Audrey Richter
  2. Hannah Kannan
  3. Lynn Zhang
  4. Melanie Doan
1:37.48
 
49 Machine Aquatics (B) Machine Aquatics
  1. Anna Redican
  2. Emily Meilus
  3. Adair Sand
  4. Rachael Holp
1:37.48
 
51 OLY Swimming OLY Swimming
  1. Nicole Pape
  2. Grace McGinnis
  3. Lucy Schenden
  4. Claire Schenden
1:37.82
 
52 Patriot Aquatic Club (IL) (B) Patriot Aquatic Club (IL)
  1. Iza Pelka
  2. Rachel Song
  3. Emma Richert
  4. Irune Andres
1:37.83
 
53 Dayton Raiders (B) Dayton Raiders
  1. Nora Fullenkamp
  2. Olivia Chick
  3. Cassidy Fry
  4. Madelyn Shaffer
1:37.85
 
54 New Albany Aquatic Club New Albany Aquatic Club
  1. Ally Wharton
  2. Jessica Zaper
  3. Lauren Sadler
  4. Sarah Martin
1:37.87
 
55 SwimStrongsville SwimStrongsville
  1. Lauren Devorace
  2. Maja Miedza
  3. Megan Pederson
  4. Julia Newbould
1:37.89
 
56 Nova of Virginia Aquatics, Inc (B) Nova of Virginia Aquatics, Inc
  1. Caroline Baber
  2. Sarah Bender
  3. Maya Atkins
  4. Bryn Gvozdas
1:37.93
 
57 New Wave Swim Team (NC) New Wave Swim Team (NC)
  1. Sydney Willis
  2. Kenna Haney
  3. Amanda Ray
  4. Mary Pruden
1:37.98
 
58 Hudson Explorer Aquatic (Ohio) (A) Hudson Explorer Aquatic (Ohio)
  1. Giovanna Cappabianca
  2. Natalie Gundling
  3. Brittan Ham
  4. Macy Trattner
1:38.02
 
59 Gators Swim Club Gators Swim Club
  1. Kylie Cronin
  2. Cathleen Li
  3. Leeza Shashkova
  4. Maddie Wallis
1:38.06
 
60 Greensboro Swimming Assoc Greensboro Swimming Assoc
  1. Lucy Pearce
  2. Hope Carpenter
  3. Emily Schoonhagen
  4. Amelia Gilchrist
1:38.18
 
61 New Trier Aquatics (B) New Trier Aquatics
  1. Margaret Guanci
  2. Samantha Adams
  3. Julia Green
  4. Kasey Venn
1:38.23
 
62 Glenbrook Aquatics Glenbrook Aquatics
  1. Olivia Kusio
  2. Tiffany Qiao
  3. Ellen Gilbert
  4. Erin Oliphant
1:38.32
 
63 Delta Aquatics (A) Delta Aquatics
  1. Brooke Jensen
  2. Jessica Davis
  3. Macie McCallum
  4. Shaw Barney
1:38.37
 
64 WEST Swim Club WEST Swim Club
  1. Mia Chiappe
  2. Emily Graham
  3. Alyssa Reinholz
  4. Alex Knutte
1:38.44
 
65 Cincinnati Marlins (B) Cincinnati Marlins
  1. Abby Rapien
  2. Erica Morris
  3. Molly Zilch
  4. Rebecca Prangley
1:38.83
 
66 Life Time Minnes Life Time Minnes
  1. Sarah Lingen
  2. Margaret Franke
  3. Samantha Sherbet
  4. Colleen Donlin
1:38.84
 
67 Jersey Wahoos Jersey Wahoos
  1. Abbey Neveling
  2. KAELYN DOUGHERTY
  3. Ally Gozdan
  4. Andrea Fong
1:38.88
 
68 Rockwood Swim Club (B) Rockwood Swim Club
  1. Kendall Hansen
  2. Emily OConnell
  3. Izzi Clark
  4. Lillian Vanbiljon
1:39.30
 
69 Houston Swim Club Houston Swim Club
  1. Logan Shiller
  2. Hannah Sumbera
  3. Annika Ruehlicke
  4. Annie Norris
1:39.33
 
70 Northern KY Clip (B) Northern KY Clip
  1. Sam Glass
  2. Allie Piccirillo
  3. Krista Borchers
  4. Mikayla Herich
1:39.48
 
71 Hudson Explorer Aquatic (Ohio) (B) Hudson Explorer Aquatic (Ohio)
  1. Paige McCormick
  2. Magdalena Haas
  3. Rachel Johnson
  4. Gabrielle Palazzo
1:40.94