Site logo

Filters

2016 WIAA Boys Division 1 Sectional - Homestead

  • Completed
  • Feb. 13, 2016
  • SCY
  • WI

100 Back Men

A Final SCY
Name Team Time NISCA
1 Tyler Wrassman Arrowhead logoArrowhead 53.76
125 PB
2 Tomer Korabelnikov Brookfield Central logoBrookfield Central 54.25
122 PB
3 Drew Nixdorf Arrowhead logoArrowhead 55.22
116
4 Christopher Eckhardt Homestead logoHomestead 55.24
116 PB
5 Ethan Murphy Arrowhead logoArrowhead 57.00
105
6 Siddhant Jain Menomonee Falls logoMenomonee Falls 58.07
99 PB
7 Connor Cameron Menomonee Falls logoMenomonee Falls 58.42
97
8 Jarod Meffert West Bend East logoWest Bend East 1:00.01
89
B Final SCY
Name Team Time NISCA
9 Joey Rampolla Wauwatosa East logoWauwatosa East 1:00.95
84
10 Henry Lutz Wauwatosa East logoWauwatosa East 1:03.53
71
11 Cory Maxwell Hartford Union logoHartford Union 1:03.64
71 PB
12 Jeromy Lofy Hartford Union logoHartford Union 1:04.55
67
13 Jacob Hoppe Hartford Union logoHartford Union 1:06.70
57
14 Daniel Anker Milwaukee King logoMilwaukee King 1:07.97
52
15 Vincent DeLeo Milwaukee King logoMilwaukee King 1:09.58
45
16 Nathan Lampe Watertown logoWatertown 1:11.09
40
C Final SCY
Name Team Time NISCA
17 Cole Haucke Beaver Dam logoBeaver Dam 1:13.73
30
18 Sean McCarthy Watertown logoWatertown 1:16.09
22
19 Ryan Almeida Beaver Dam logoBeaver Dam 1:25.09
20 Caleb Rivera Milwaukee Madison Academic logoMilwaukee Madison Academic 2:01.98
Preliminaries SCY
Name Team Time NISCA
6 Siddhant Jain Menomonee Falls logoMenomonee Falls 02.00
1 Tyler Wrassman Arrowhead logoArrowhead 53.82
125 PB
2 Tomer Korabelnikov Brookfield Central logoBrookfield Central 54.01
124 PB
3 Drew Nixdorf Arrowhead logoArrowhead 54.90
118
4 Christopher Eckhardt Homestead logoHomestead 55.87
112
5 Ethan Murphy Arrowhead logoArrowhead 56.20
110
7 Connor Cameron Menomonee Falls logoMenomonee Falls 1:01.07
83
8 Cory Maxwell Hartford Union logoHartford Union 1:01.73
80 PB
9 Jarod Meffert West Bend East logoWest Bend East 1:02.33
77
10 Joey Rampolla Wauwatosa East logoWauwatosa East 1:02.46
76
11 Henry Lutz Wauwatosa East logoWauwatosa East 1:04.61
66
12 Jeromy Lofy Hartford Union logoHartford Union 1:05.99
60
13 Jacob Hoppe Hartford Union logoHartford Union 1:07.22
55
14 Daniel Anker Milwaukee King logoMilwaukee King 1:08.64
49
15 Vincent DeLeo Milwaukee King logoMilwaukee King 1:09.43
46
16 Cole Haucke Beaver Dam logoBeaver Dam 1:11.36
39
17 Sean McCarthy Watertown logoWatertown 1:11.74
37
18 Nathan Lampe Watertown logoWatertown 1:15.91
23
19 Ryan Almeida Beaver Dam logoBeaver Dam 1:27.27
20 Caleb Rivera Milwaukee Madison Academic logoMilwaukee Madison Academic 2:12.08