CollegeSwimming.com

2016 Illinois Senior Championship

  • Completed
  • Mar. 03–06, 2016
  • SCY
  • Chicago, IL

400 Free Relay Men

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time
1 Lyons Swim Club (A) Lyons Swim Club
  1. David Rak
  2. Brian Donatelli
  3. Chris Phillips
  4. Henry Claesson
3:06.94
 
2 Fox Valley Swim Team (A) Fox Valley Swim Team
  1. Eric Weng
  2. Bebe Wang
  3. Phillip Sajaev
  4. Michael Schwers
3:07.33
 
2 Redbird Swim Club (A) Redbird Swim Club
  1. Samuel Neaveill
  2. Anthony Williamson
  3. Ryan Wood
  4. Drew Loy
3:07.33
 
4 New Trier Swim Club (A) New Trier Swim Club
  1. Ryan Gridley
  2. Will Kinsella
  3. Maxwell Robertson
  4. Daniel Brooks
3:08.32
 
5 Patriot Aquatic Club (IL) (A) Patriot Aquatic Club (IL)
  1. Cooper Langanis
  2. Nate Reiff
  3. Kyle Noel
  4. Jimmy Dooley
3:08.55
 
6 St Charles Swim Team (A) St Charles Swim Team
  1. Nick Boryk
  2. John Cranfill
  3. Kyle Dunlap
  4. Joe Myhre
3:09.77
 
7 Arlington Alligators Inc (A) Arlington Alligators Inc
  1. Ben Andrew
  2. Sam Wilcher
  3. Mike Petro
  4. Michael Balcerak
3:10.54
 
8 Academy Bullets Swim Club (A) Academy Bullets Swim Club
  1. Michael Tegeler
  2. Josh Lantow
  3. Will Kamps
  4. Tyler Klatt
3:10.99
 
9 Cats Aquatic Team (A) Cats Aquatic Team
  1. Noah Jamieson
  2. Eric Turner
  3. Nicholas Baginski
  4. Dylan Boyd
3:11.57
 
10 Fox Valley Swim Team (B) Fox Valley Swim Team
  1. Matt Ciezczak
  2. Ethan Morse
  3. Jacob Cunningham
  4. John Ruan
3:12.27
 
11 WEST Swim Club (A) WEST Swim Club
  1. Weston Credit
  2. Matthew Linden
  3. William Bowater
  4. Donovan Lahmann
3:12.83
 
12 Leaning Tower YMCA Leaning Tower YMCA
  1. Mark Gullickson
  2. Joseph Park
  3. Danny McGowan
  4. Andreas Roeseler
3:12.89
 
13 Academy Bullets Swim Club (B) Academy Bullets Swim Club
  1. I. I. Qiao
  2. Andy Grever
  3. Michael Georgopulos
  4. Sam Wehrli
3:13.55
 
14 Hickory Willow Swim Association (A) Hickory Willow Swim Association
  1. Lucas Smiarowski
  2. Konrad Witek
  3. Nader Auda
  4. Luke Healy
3:13.57
 
15 Peoria Area Water Wizards (A) Peoria Area Water Wizards
  1. Collin O'Brien
  2. Matthew Terrian
  3. Noah Miller
  4. Grant Streid
3:13.91
 
16 Patriot Aquatic Club (IL) (B) Patriot Aquatic Club (IL)
  1. John Roh
  2. Karl Wadowski
  3. Daniel Ng
  4. Jake Noel
3:14.94
 
17 Dunlap dolphins Dunlap dolphins
  1. Daniel Matlock
  2. Zach Boley
  3. Andrew Moran
  4. Ben Matlock
3:15.19
 
18 Fox Valley Swim Team (C) Fox Valley Swim Team
  1. Michael Peters
  2. Kyri Chen
  3. Sathya Subramanian
  4. Taggart Lohman
3:15.64
 
19 Palatine Park District Palatine Park District
  1. Josh Dellorto
  2. Jake Klein
  3. Joseph Carlisle
  4. Nick Nevins
3:15.75
 
20 Lyons Swim Club (B) Lyons Swim Club
  1. Ben Johnston
  2. Timothy Madigan
  3. Ryan Hammond
  4. Ben Breitenbucher
3:15.76
 
21 WEST Swim Club (B) WEST Swim Club
  1. Craig Smith
  2. Michael Walsh
  3. Frank Errichiello
  4. Cole Grosshans
3:15.90
 
22 St Charles Swim Team (C) St Charles Swim Team
  1. Frank Niziolek
  2. Harrison Hollman
  3. Will Myhre
  4. Stephen Hutchinson
3:16.78
 
23 Northwestern Uni Northwestern Uni
  1. Quinn Tucker
  2. Rafael De Gouvea
  3. Benjamin Martinez
  4. Duncan Moss
3:16.92
 
24 Fox Valley Swim Team (D) Fox Valley Swim Team
  1. Jared Simpson
  2. Reilly Devine
  3. Kevin Wu
  4. AJ Quinn
3:16.93
 
25 West Chicago Sharks West Chicago Sharks
  1. Gary Rockwood
  2. Tim Hope
  3. Jackson Cooper
  4. Payton Glod
3:17.57
 
26 YMCA Flying Fish YMCA Flying Fish
  1. Thomas Hackley
  2. Aidan Dillon
  3. Evan Ziolkowski
  4. Charlie Morgan
3:17.91
 
27 Redbird Swim Club (B) Redbird Swim Club
  1. Austin Hartke
  2. Elijah Gray
  3. Collin Brady
  4. Ben Ryan
3:18.26
 
28 Cats Aquatic Team (B) Cats Aquatic Team
  1. Alexey Korniychuk
  2. Joshua Church
  3. Riley Lehmann
  4. Sean Coughlin
3:18.52
 
29 Swift Aquatics Swift Aquatics
  1. Ryan Escasa
  2. Daniel Puczko
  3. Gabriel Piechnik
  4. Kacper Piechnik
3:20.08
 
30 Hickory Willow Swim Association (B) Hickory Willow Swim Association
  1. Matt Blicharski
  2. Gabe Jezierski
  3. Solomon Geinosky
  4. Cole Geinosky
3:20.16
 
31 Maverick Swim Club Maverick Swim Club
  1. Matthew Wooten
  2. Matt Reed
  3. Alex Dillmann
  4. John Tjards
3:20.66
 
32 New Trier Swim Club (B) New Trier Swim Club
  1. Tommy Wilson
  2. Patrick Gridley
  3. Jack Walter
  4. Ean Vandergraaf
3:21.25
 
33 St Charles Swim Team (D) St Charles Swim Team
  1. John Tarpey
  2. Garrett Prybell
  3. Kyle Lewarchick
  4. Mitch Milosch
3:21.74
 
34 Fox Valley Swim Team (E) Fox Valley Swim Team
  1. Zach Woodham
  2. Brandon Chelstrom
  3. Bryan Ellig
  4. Tanner Schrey
3:21.78
 
35 Peoria Area Water Wizards (B) Peoria Area Water Wizards
  1. Coleton Schrock
  2. Patton Kiesewetter
  3. Garrett Schrock
  4. Zachary Noll
3:22.06
 
36 Coho Swim Club Coho Swim Club
  1. Brent Bouslog
  2. Judd Fishman
  3. Scott Stern
  4. Ryan Smith
3:22.15
 
37 Arlington Alligators Inc (B) Arlington Alligators Inc
  1. Kuba Debkowski
  2. Jake Pors
  3. Alex Jarosz
  4. Filip Pancerz
3:22.92
 
38 St Charles Swim Team (B) St Charles Swim Team
  1. Caymus Cairns
  2. Trevor Andersen
  3. Austin Cabel
  4. Nick Wolff
3:23.01
 
39 Team Millennium Team Millennium
  1. Kevin Perez
  2. Sean Pawelko
  3. James Ungaretti
  4. Daniel Franklin
3:25.41
 
40 WEST Swim Club (C) WEST Swim Club
  1. Thomas Willemse
  2. Edgaras Petrikas
  3. Dylan Comiskey
  4. Andrew La Valle
3:26.24
 
41 Wheaton Swim Club, Inc. Wheaton Swim Club, Inc.
  1. Joey Yuan
  2. Joel Erickson
  3. Anton Hutchinson
  4. Logan McDaniel
3:26.93