Site logo

YMCA Long Course National Championships

100 Free Women

A Final LCM
Name Team Time FINA Imp
1 Ky-lee Perry Wilton Y Wahoos Swim Club logoWilton Y Wahoos Swim Club 56.64
777 0.0%
2 Camryn Forbes Butler YMCA Aquatic Club logoButler YMCA Aquatic Club 57.03
761 +1.8% PB
3 Abbey Berloco Hamilton Area YMCA logoHamilton Area YMCA 57.41
746 PB
4 Marlise Moesch Fanwood Scotch Plains YMCA logoFanwood Scotch Plains YMCA 57.43
745 -0.1%
5 TAYLOR PETRAK Butler YMCA Aquatic Club logoButler YMCA Aquatic Club 57.68
736
6 Brooke Perrotta Cheshire Y/Sea Dog  Swim C logoCheshire Y/Sea Dog Swim C 58.05
722
7 Sarah Davis Fanwood Scotch Plains YMCA logoFanwood Scotch Plains YMCA 58.25
714 +0.8% SB
8 Kira Page Western Connecticut YMCA logoWestern Connecticut YMCA 58.33
711
B Final LCM
Name Team Time FINA Imp
9 Olivia Schmelzer Lancaster & Fairfield YMCA logoLancaster & Fairfield YMCA 58.15
718 +0.2% PB
10 Kathleen Sheridan Wyckoff Family YMCA logoWyckoff Family YMCA 58.52
704 +2.5% PB
11 Ali Tyler Cheshire Y/Sea Dog  Swim C logoCheshire Y/Sea Dog Swim C 58.84
693 PB
12 Maegan Rudolph Y-Spartaquatics logoY-Spartaquatics 58.91
691
13 Emma Curtis Greater Flint YMCA (FMY Aquatics) logoGreater Flint YMCA (FMY Aquatics) 59.22
680
14 Alexandra Gebel Somerset Valley YMCA logoSomerset Valley YMCA 59.65
665 PB
15 Meghan Bobick Coffman Family YMCA logoCoffman Family YMCA 59.72
663
16 Darlene Fung Fanwood Scotch Plains YMCA logoFanwood Scotch Plains YMCA 59.99
654 PB
C Final LCM
Name Team Time FINA Imp
17 Kayla Barone West Shore YMCA logoWest Shore YMCA 58.94
689 +3.3% PB
18 DeeDee Maizes Fanwood Scotch Plains YMCA logoFanwood Scotch Plains YMCA 59.17
681
19 Maggie Summit YMCA of the North Shore logoYMCA of the North Shore 59.32
676 PB
20 JENNA PEHOWSKI Rock Hill Area YMCA logoRock Hill Area YMCA 59.43
673 PB
21 Kayla Purcell Somerset Hills YMCA logoSomerset Hills YMCA 59.50
670
22 Caroline Pape Winston-Salem YMCA Swim logoWinston-Salem YMCA Swim 59.52
670
23 Mia Rankin Ocean County YMCA logoOcean County YMCA 59.54
669 PB
24 Hannah Thornton Jennersville YMCA logoJennersville YMCA 1:00.01
653
Preliminaries LCM
Name Team Time FINA Imp
1 Ky-lee Perry Wilton Y Wahoos Swim Club logoWilton Y Wahoos Swim Club 56.92
766 -0.5%
2 Camryn Forbes Butler YMCA Aquatic Club logoButler YMCA Aquatic Club 57.21
754 +1.5% PB
3 Abbey Berloco Hamilton Area YMCA logoHamilton Area YMCA 57.68
736 PB
4 Marlise Moesch Fanwood Scotch Plains YMCA logoFanwood Scotch Plains YMCA 57.72
734 -0.6%
5 Sarah Davis Fanwood Scotch Plains YMCA logoFanwood Scotch Plains YMCA 58.16
718 +1.0% SB
6 Brooke Perrotta Cheshire Y/Sea Dog  Swim C logoCheshire Y/Sea Dog Swim C 58.17
717
7 Kira Page Western Connecticut YMCA logoWestern Connecticut YMCA 58.41
708
8 TAYLOR PETRAK Butler YMCA Aquatic Club logoButler YMCA Aquatic Club 58.44
707
9 Emma Curtis Greater Flint YMCA (FMY Aquatics) logoGreater Flint YMCA (FMY Aquatics) 58.46
707 PB
10 Kathleen Sheridan Wyckoff Family YMCA logoWyckoff Family YMCA 58.73
697 +2.1% PB
11 Olivia Schmelzer Lancaster & Fairfield YMCA logoLancaster & Fairfield YMCA 58.86
692 -1.0%
12 Maegan Rudolph Y-Spartaquatics logoY-Spartaquatics 59.04
686
13 Jessi Snover Y-Spartaquatics logoY-Spartaquatics 59.28
678
14 Ali Tyler Cheshire Y/Sea Dog  Swim C logoCheshire Y/Sea Dog Swim C 59.30
677 PB
15 Alexandra Gebel Somerset Valley YMCA logoSomerset Valley YMCA 59.38
674 PB
16 Darlene Fung Fanwood Scotch Plains YMCA logoFanwood Scotch Plains YMCA 59.41
673 PB
17 Meghan Bobick Coffman Family YMCA logoCoffman Family YMCA 59.43
673 PB
18 Kayla Barone West Shore YMCA logoWest Shore YMCA 59.44
672 +2.4% PB
19 Maggie Summit YMCA of the North Shore logoYMCA of the North Shore 59.47
671 PB
20 Hannah Thornton Jennersville YMCA logoJennersville YMCA 59.51
670 PB
21 JENNA PEHOWSKI Rock Hill Area YMCA logoRock Hill Area YMCA 59.55
669 PB
22 Mia Rankin Ocean County YMCA logoOcean County YMCA 59.62
666 PB
23 DeeDee Maizes Fanwood Scotch Plains YMCA logoFanwood Scotch Plains YMCA 59.63
666
24 Caroline Pape Winston-Salem YMCA Swim logoWinston-Salem YMCA Swim 59.70
663
25 Kayla Purcell Somerset Hills YMCA logoSomerset Hills YMCA 59.72
663
26 Abby Choi Wyckoff Family YMCA logoWyckoff Family YMCA 59.76
662 +0.5% PB
27 Ann Tolan Long Reach Swim Club logoLong Reach Swim Club 59.82
660 PB
27 Megan Judge Red Bank Aquarockets Y logoRed Bank Aquarockets Y 59.82
660 PB
29 Mary Laurita Somerset Hills YMCA logoSomerset Hills YMCA 59.85
659 +0.7% PB
29 Marisa Gingerich York YMCA logoYork YMCA 59.85
659 +1.2% PB
31 Hannah May Blue Ash YMCA Swim Team logoBlue Ash YMCA Swim Team 59.92
656 +0.9% PB
32 MALLORY MARZOLF Butler YMCA Aquatic Club logoButler YMCA Aquatic Club 59.93
656 PB
33 Madeline Hart M.E. Lyons/Anderson Barrac logoM.E. Lyons/Anderson Barrac 1:00.01
653 +0.4% PB
34 Amanda Banasiak Fanwood Scotch Plains YMCA logoFanwood Scotch Plains YMCA 1:00.04
652 PB
34 Genevieve Rice Countryside YMCA logoCountryside YMCA 1:00.04
652 +5.6% SB
36 Cara Megill Boyertown Area YMCA logoBoyertown Area YMCA 1:00.13
649 PB
37 Rachel Maizes Fanwood Scotch Plains YMCA logoFanwood Scotch Plains YMCA 1:00.18
648 PB
38 Jamie Yadoff Wyckoff Family YMCA logoWyckoff Family YMCA 1:00.31
644 PB
39 Ashley Jeffreys Rapid Area-MI logoRapid Area-MI 1:00.33
643
40 Tara Tiernan Cheshire Y/Sea Dog  Swim C logoCheshire Y/Sea Dog Swim C 1:00.37
642
41 Riley Rochon Lionville Community YMCA logoLionville Community YMCA 1:00.39
641 +1.4% PB
42 Omega Pinnix Greensboro YMCA logoGreensboro YMCA 1:00.41
640 PB
43 Grace Reeder Western North Carolina YMCA logoWestern North Carolina YMCA 1:00.44
639 PB
44 Mary Hufziger Western Connecticut YMCA logoWestern Connecticut YMCA 1:00.48
638 PB
45 Ellie Wargo Cheshire Y/Sea Dog  Swim C logoCheshire Y/Sea Dog Swim C 1:00.51
637 PB
46 Kayla Schlitt Western North Carolina YMCA logoWestern North Carolina YMCA 1:00.53
637 +4.9% PB
47 Taylor Contino M.E. Lyons/Anderson Barrac logoM.E. Lyons/Anderson Barrac 1:00.61
634 +1.8% SB
48 Margie Keenan Summit Branch YMCA logoSummit Branch YMCA 1:00.66
632
48 Atim Kilama Bradywine YMCA (Delaware) logoBradywine YMCA (Delaware) 1:00.66
632 0.0%
50 Lexy Brewer Somerset Valley YMCA logoSomerset Valley YMCA 1:00.68
632 PB
51 Kate Scrimizzi Countryside YMCA logoCountryside YMCA 1:00.69
632 +0.4% PB
52 Morgan DENNIS Winston-Salem YMCA Swim logoWinston-Salem YMCA Swim 1:00.72
631 PB
53 Ruth Hullette Hickory-NC logoHickory-NC 1:00.74
630 PB
53 Victoria Austin South Shore Mill Pond YMCA logoSouth Shore Mill Pond YMCA 1:00.74
630 PB
55 Caroline Sweeney New Canaan YMCA Caimans logoNew Canaan YMCA Caimans 1:00.77
629 PB
56 Lia Thomas Powel Crosley Jr. YMCA logoPowel Crosley Jr. YMCA 1:00.83
627 +9.8% PB
56 Allyson Carlin Countryside YMCA logoCountryside YMCA 1:00.83
627 +0.5% PB
58 Shoshana Swell Red Bank Aquarockets Y logoRed Bank Aquarockets Y 1:00.84
627
59 Hollie Hopf Somerset Valley YMCA logoSomerset Valley YMCA 1:00.87
626
60 Kristilee McCadden OSHY Dolphins logoOSHY Dolphins 1:00.93
624 PB
61 Emma Fortman Blue Ash YMCA Swim Team logoBlue Ash YMCA Swim Team 1:01.00
622 -0.4%
62 Cami Cook Cook York YMCA logoYork YMCA 1:01.01
622
63 Leah Luckett Countryside YMCA logoCountryside YMCA 1:01.02
621 -0.2%
64 Sarah Wyant West Shore YMCA logoWest Shore YMCA 1:01.03
621 PB
64 Claire Farrell Coffman Family YMCA logoCoffman Family YMCA 1:01.03
621 +0.6% PB
66 Lauren DiCamillo Brandywine YMCA (Pennsylvania) logoBrandywine YMCA (Pennsylvania) 1:01.06
620 -0.3%
66 Julie Stankiewicz Fanwood Scotch Plains YMCA logoFanwood Scotch Plains YMCA 1:01.06
620
68 Victoria Thomae Edwardsville YMCA logoEdwardsville YMCA 1:01.07
620 -0.8%
69 Casey Prentice Dancel Family YMCA logoDancel Family YMCA 1:01.12
618 -1.2%
70 Corinne Baber Countryside YMCA logoCountryside YMCA 1:01.22
615 +2.7% PB
71 KYLIE MARTIN York YMCA logoYork YMCA 1:01.28
613 PB
72 Avery Best Montclair YMCA logoMontclair YMCA 1:01.33
612
73 Caroline McGann Red Bank Aquarockets Y logoRed Bank Aquarockets Y 1:01.34
612
74 OLIVIA GIAMPIETRO Phoenixville Branch YMCA logoPhoenixville Branch YMCA 1:01.38
610
75 Isabelle Jimenez Blue Ash YMCA Swim Team logoBlue Ash YMCA Swim Team 1:01.40
610 +0.4% PB
76 Katie Kiely Lakeland Hills Family YMCA logoLakeland Hills Family YMCA 1:01.45
608 PB
77 Mary Margaret or Mary Fry Blue Ash YMCA Swim Team logoBlue Ash YMCA Swim Team 1:01.52
606 -0.3%
77 MaKenzie Blaakman Y-Spartaquatics logoY-Spartaquatics 1:01.52
606 PB
79 Kaylee Heimes Upper Perkiomen YMCA logoUpper Perkiomen YMCA 1:01.53
606 PB
80 Annie Carr Greensboro YMCA logoGreensboro YMCA 1:01.62
603
81 Sarah Young Y-Spartaquatics logoY-Spartaquatics 1:01.63
603
82 Kelly Blake Western Branch YMCA logoWestern Branch YMCA 1:01.65
603
83 Eleanor Felton Duanesburg Electric Eels logoDuanesburg Electric Eels 1:01.68
602 PB
84 Madeline Horner Hamilton Area YMCA logoHamilton Area YMCA 1:01.73
600
85 Abby Claus Summit Branch YMCA logoSummit Branch YMCA 1:01.77
599 0.0%
86 Gabby Mullally OSHY Dolphins logoOSHY Dolphins 1:01.78
599
87 Megan Elmquist Greater Flint YMCA (FMY Aquatics) logoGreater Flint YMCA (FMY Aquatics) 1:01.80
598 PB
88 Isabella Matesa Countryside YMCA logoCountryside YMCA 1:01.88
596 -0.4%
89 Victoria Piacentino Wilton Y Wahoos Swim Club logoWilton Y Wahoos Swim Club 1:01.92
595 -0.7%
90 LINDA ASHMEAD Upper Main Line Ymca logoUpper Main Line Ymca 1:01.94
594 -1.2%
91 Taci Miller Lancaster & Fairfield YMCA logoLancaster & Fairfield YMCA 1:01.99
593 +0.5% SB
92 Olivia Lukshides Somerset Valley YMCA logoSomerset Valley YMCA 1:02.08
590
93 KYRA MANSON Somerset Hills YMCA logoSomerset Hills YMCA 1:02.09
590 PB
94 Frances Leary Powel Crosley Jr. YMCA logoPowel Crosley Jr. YMCA 1:02.12
589 +3.9% PB
95 Katelin Isakoff Farmington Valley YMCA Tsunami logoFarmington Valley YMCA Tsunami 1:02.16
588
96 Samantha Kauffman Wyckoff Family YMCA logoWyckoff Family YMCA 1:02.17
588
97 Alyssa Difiore Kingswood Oxford School logoKingswood Oxford School 1:02.31
584 -1.1%
98 Kara Lydzinski Somerset Valley YMCA logoSomerset Valley YMCA 1:02.32
583
99 Kayla Miller Rocky Mount Family YMCA logoRocky Mount Family YMCA 1:02.45
580 -1.7%
100 Julia Boesche Lattof YMCA Neptunes logoLattof YMCA Neptunes 1:02.55
577 +1.0% PB
101 Hannah O'Halloran Montclair YMCA logoMontclair YMCA 1:02.56
577
102 Alyssa Klug Leaning Tower YMCA logoLeaning Tower YMCA 1:02.75
571
103 Jackie Crater Summit Branch YMCA logoSummit Branch YMCA 1:03.08
562
104 Caroline Bissaillon Greater Westfield YMCA logoGreater Westfield YMCA 1:03.21
559
105 Audrey Curtis Greensboro YMCA logoGreensboro YMCA 1:03.55
550 +2.7% PB
106 Alex Mayo Soundview Family YMCA logoSoundview Family YMCA 1:03.65
547
107 Kerrigan Hemp Andover-North Andover YMCA logoAndover-North Andover YMCA 1:03.83
543 -4.0%
108 Victoria Brady Edwardsville YMCA logoEdwardsville YMCA 1:04.70
521 -0.1%
109 Christina Lang Palm Harbor YMCA Piranhas logoPalm Harbor YMCA Piranhas 1:18.20
295 PB