Site logo

YMCA Long Course National Championships

A Final LCM
Name Team Time FINA Imp
1 Corey Gambardella Soundview Family YMCA logo 2:02.63
752 -0.9%
2 Brendan Burns Upper Main Line Ymca logo 2:05.78
697 PB
3 Lexo Walker Wilton Y Wahoos Swim Club logo 2:05.90
695 PB
4 Liam Halpin Kettering South Community YMCA logo 2:07.29
672 +4.5% PB
5 Dylan North York YMCA logo 2:07.55
668 PB
6 Jonathan Ericksen M.E. Lyons/Anderson Barrac logo 2:09.37
640 PB
7 Kevin Leibold Kettering South Community YMCA logo 2:10.28
627 +2.5% PB
8 Christopher Smith Red Bank Aquarockets Y logo 2:10.88
618
B Final LCM
Name Team Time FINA Imp
9 Ryan Ehlinger Green Bay Y logo 2:08.75
650 +1.6% PB
10 Nick Aukerman Kettering South Community YMCA logo 2:08.78
649 +2.5% PB
11 Chet Dobson Blue Ash YMCA Swim Team logo 2:09.19
643 +2.2% SB
12 Francis Biagioli Wyckoff Family YMCA logo 2:09.62
637 PB
13 Jake Otterbein Somerset Valley YMCA logo 2:09.74
635 PB
14 Connor Robison Cheshire Y/Sea Dog  Swim C logo 2:10.66
622
15 Erik Ryan Wilton Y Wahoos Swim Club logo 2:10.74
620 PB
16 Adam Ambrosey Cheshire Y/Sea Dog  Swim C logo 2:12.95
590 PB
C Final LCM
Name Team Time FINA Imp
17 Jack Lynch Wilton Y Wahoos Swim Club logo 2:10.07
630 PB
18 Ben Puglessi Rapid Area-MI logo 2:10.29
627 +1.5% PB
19 Sean Tan Lakeland Hills Family YMCA logo 2:10.40
625 PB
20 Gary Sun Lakeland Hills Family YMCA logo 2:10.41
625 PB
21 Dawson Stout Western Connecticut YMCA logo 2:10.91
618 -11.8%
22 Jackie Zablocki Green Bay Y logo 2:11.01
617 PB
23 Jonah Karschnik M.E. Lyons/Anderson Barrac logo 2:11.48
610 +0.5% PB
24 Alex Rastelli South Shore Mill Pond YMCA logo 2:11.70
607
Preliminaries LCM
Name Team Time FINA Imp
1 Lexo Walker Wilton Y Wahoos Swim Club logo 2:07.46
670
2 Brendan Burns Upper Main Line Ymca logo 2:07.72
666 PB
3 Liam Halpin Kettering South Community YMCA logo 2:08.01
661 +3.9% PB
4 Christopher Smith Red Bank Aquarockets Y logo 2:08.22
658
5 Dylan North York YMCA logo 2:08.30
657 PB
6 Corey Gambardella Soundview Family YMCA logo 2:08.54
653 -5.8%
7 Kevin Leibold Kettering South Community YMCA logo 2:08.55
653 +3.8% PB
8 Jonathan Ericksen M.E. Lyons/Anderson Barrac logo 2:08.56
653 PB
9 Connor Robison Cheshire Y/Sea Dog  Swim C logo 2:09.10
644 PB
10 Erik Ryan Wilton Y Wahoos Swim Club logo 2:09.51
638 PB
11 Chet Dobson Blue Ash YMCA Swim Team logo 2:09.54
638 +1.9% SB
12 Ryan Ehlinger Green Bay Y logo 2:09.55
638 +0.9% PB
13 Francis Biagioli Wyckoff Family YMCA logo 2:09.70
636 PB
14 Nick Aukerman Kettering South Community YMCA logo 2:09.71
635 +1.8% PB
15 Jake Otterbein Somerset Valley YMCA logo 2:09.95
632 PB
16 Adam Ambrosey Cheshire Y/Sea Dog  Swim C logo 2:10.11
630 PB
17 Jonah Karschnik M.E. Lyons/Anderson Barrac logo 2:10.97
617 +0.9% PB
18 Ben Puglessi Rapid Area-MI logo 2:11.15
615 +0.8% PB
19 Sean Tan Lakeland Hills Family YMCA logo 2:11.24
613 PB
20 Alex Rastelli South Shore Mill Pond YMCA logo 2:11.29
613
21 Dawson Stout Western Connecticut YMCA logo 2:11.53
609 -12.3%
22 Jackie Zablocki Green Bay Y logo 2:11.54
609 PB
23 Jade Rice Somerset Hills YMCA logo 2:11.82
605
24 Jack Lynch Wilton Y Wahoos Swim Club logo 2:11.85
605 PB
25 Gary Sun Lakeland Hills Family YMCA logo 2:11.94
604 PB
26 Adam Mahler Wilkes-Barre-PA logo 2:12.25
599 +0.3% PB
27 Zach DiGiaro Red Bank Aquarockets Y logo 2:12.45
597
28 MILES COX York YMCA logo 2:13.16
587
28 Cameron Rutz Countryside YMCA logo 2:13.16
587 +9.3% PB
30 Matt Titterton Kingswood Oxford School logo 2:13.36
585
31 Joseph Park Leaning Tower YMCA logo 2:13.44
584
32 Malcolm Doepke M.E. Lyons/Anderson Barrac logo 2:13.45
583 +8.6% PB
33 Reid Hussey Spy Swimming logo 2:13.46
583 +2.6% PB
34 Kaiser Neverman Green Bay Y logo 2:13.47
583 +0.8% PB
35 Kyle Shadeck Cheshire Y/Sea Dog  Swim C logo 2:13.67
581 PB
36 Jimmy Kelley M.E. Lyons/Anderson Barrac logo 2:13.71
580 -1.5%
37 NINGNING LIU York YMCA logo 2:14.13
575
38 Richie Trentalange Red Bank Aquarockets Y logo 2:14.38
571
39 Dimitri Maldonado Red Bank Aquarockets Y logo 2:14.39
571 PB
40 Tommy Cromie Somerset Hills YMCA logo 2:14.55
569
41 John Day Winston-Salem YMCA Swim logo 2:14.66
568 PB
42 Joshua Lenchik Winston-Salem YMCA Swim logo 2:14.98
564
43 Ethan Knorr Greensboro YMCA logo 2:15.02
563 PB
44 James Kirkby Upper Main Line Ymca logo 2:15.20
561 PB
45 Brice Dixon Countryside YMCA logo 2:15.27
560 -0.4%
46 KJ Losee Rapid Area-MI logo 2:15.47
558
47 Joshua Palpallatoc Ridgewood YMCA logo 2:15.67
555
48 JJ HARDY Columbia Northwest Family YMCA logo 2:16.13
550
49 Raveesh Koul Somerset Hills YMCA logo 2:16.78
542 PB
50 Timothy Anderson Wyckoff Family YMCA logo 2:17.12
538
51 Tim Stollings Tri-County-WV logo 2:17.29
536 -0.1%
52 Joe Om Wyckoff Family YMCA logo 2:17.50
533
53 Zach Parkman Lancaster & Fairfield YMCA logo 2:17.69
531 +2.9% PB
54 Joshua Oh Wyckoff Family YMCA logo 2:17.85
529 PB
55 Eric Chimes Ridgewood Branch YMCA logo 2:18.29
524 -0.1%
56 Isaiah Valentine Powel Crosley Jr. YMCA logo 2:18.55
521 -1.4%
57 Brendan Jones Spy Swimming logo 2:18.73
519 PB
58 Kyle Holman Western Branch YMCA logo 2:20.48
500
59 Kevin Ryle Upper Main Line Ymca logo 2:20.53
500
60 Vincent Ye Lionville Community YMCA logo 2:21.56
489
Alan Shao Fanwood Scotch Plains YMCA logo NS