Site logo

Speedo Champions Series (Brown Deer)

400 Free Men

A Final LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Sean Maloney Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics 3:57.75
878 +4.4% PB
2 Nathan Mueller Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics 4:01.08
841 +2.1% SB
3 Nick Plachinski Ozaukee Aquatics logoOzaukee Aquatics 4:01.56
836 PB
4 Ben McDade Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 4:06.16
817 -1.1%
5 Joe Myhre St Charles Swim Team logoSt Charles Swim Team 4:06.38
783 PB
6 Jack Dahlgren Aquajets Swim Team logoAquajets Swim Team 4:06.66
811 -0.1%
7 Spencer Walker Academy Bullets Swim Club logoAcademy Bullets Swim Club 4:08.98
786 -0.2%
8 Matt Hedman Edina Swim Club logoEdina Swim Club 4:12.81
715 -0.3%
B Final LCM
Name Team Time Pts Imp
9 Joseph Milinovich Academy Bullets Swim Club logoAcademy Bullets Swim Club 4:05.61
792 +0.9% SB
10 Connor Rumpit Elmbrook Swim Club logoElmbrook Swim Club 4:08.53
769 PB
11 John Acevedo Waukesha Express Swim Team logoWaukesha Express Swim Team 4:09.01
786 PB
12 Mirek Navrkal St. Croix Swim Club logoSt. Croix Swim Club 4:09.36
782
13 Anthony Lyons Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics 4:09.57
749
14 Jan Hansen Minnesota logoMinnesota 4:12.45
719 +4.5% PB
15 Tyler Lustig Schroeder YMCA Swim Team logoSchroeder YMCA Swim Team 4:15.03
692
16 Mitch Gavars Barrington Swim Club logoBarrington Swim Club 4:18.16
669 -2.0%
C Final LCM
Name Team Time Pts Imp
17 Kevin Kluge Maverick Swim Club logoMaverick Swim Club 4:11.74
726
18 Colin Duffy Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 4:12.34
729 +2.3% SB
19 Nicholas George Koto Patriot (IL) logoPatriot (IL) 4:13.92
704
20 Aidan Farley Palos-Orland Swim Association logoPalos-Orland Swim Association 4:15.11
700
21 Jacob Cunningham Fox Valley Swim Team logoFox Valley Swim Team 4:17.74
673 PB
22 Griffin Wolner Winona Swim Club logoWinona Swim Club 4:22.45
648
23 Spencer Penland Bloomington Normal Swim Club logoBloomington Normal Swim Club 4:22.75
615 -2.7%
24 Michael Draves Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 4:23.24
640 -4.4%
D Final LCM
Name Team Time Pts Imp
25 Spencer Hohm Springfield YMCA (Illinois) logoSpringfield YMCA (Illinois) 4:13.71
737
26 Patrick Hackett Academy Bullets Swim Club logoAcademy Bullets Swim Club 4:17.21
670
27 Andy Grever Academy Bullets Swim Club logoAcademy Bullets Swim Club 4:20.10
650 -1.9%
28 Drake Horton Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 4:22.14
629 PB
29 Cooper Langanis Patriot (IL) logoPatriot (IL) 4:24.35
600
Nicholas Jasinski Mundelein Mustang Swim Club logoMundelein Mustang Swim Club NS
Preliminaries LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Sean Maloney Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics 4:00.77
844 +3.2% PB
2 Ben McDade Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 4:03.65
844 -0.1%
2 Nathan Mueller Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics 4:03.65
813 +1.0% SB
4 Jack Dahlgren Aquajets Swim Team logoAquajets Swim Team 4:03.73
843 +1.1% PB
5 Nick Plachinski Ozaukee Aquatics logoOzaukee Aquatics 4:03.91
810
6 Levy Nathan Lake Forest Swim Club logoLake Forest Swim Club 4:07.04
807 +1.1% PB
7 Joe Myhre St Charles Swim Team logoSt Charles Swim Team 4:08.57
760 PB
8 Matt Hedman Edina Swim Club logoEdina Swim Club 4:08.65
759 +1.3% PB
9 Spencer Walker Academy Bullets Swim Club logoAcademy Bullets Swim Club 4:08.69
789 -0.1%
10 Joseph Milinovich Academy Bullets Swim Club logoAcademy Bullets Swim Club 4:08.91
756 -0.4%
11 John Acevedo Waukesha Express Swim Team logoWaukesha Express Swim Team 4:10.61
769 PB
12 Connor Rumpit Elmbrook Swim Club logoElmbrook Swim Club 4:10.74
745 PB
13 Yezan Alsader Bloomington Normal Swim Club logoBloomington Normal Swim Club 4:10.94
799 +0.3% SB
14 Mirek Navrkal St. Croix Swim Club logoSt. Croix Swim Club 4:12.69
747
15 Anthony Lyons Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics 4:12.70
716
16 Jan Hansen Minnesota logoMinnesota 4:12.83
715 +4.4% PB
17 Mitch Gavars Barrington Swim Club logoBarrington Swim Club 4:13.35
718 -0.1%
18 Tyler Lustig Schroeder YMCA Swim Team logoSchroeder YMCA Swim Team 4:14.29
700
19 Kevin Kluge Maverick Swim Club logoMaverick Swim Club 4:14.97
693
20 Aidan Farley Palos-Orland Swim Association logoPalos-Orland Swim Association 4:15.39
697
21 Colin Duffy Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 4:16.03
691 +0.9% SB
22 Michael Draves Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 4:16.16
711 -1.6%
23 Jacob Cunningham Fox Valley Swim Team logoFox Valley Swim Team 4:16.60
685 PB
24 Nicholas George Koto Patriot (IL) logoPatriot (IL) 4:16.80
674
25 Spencer Penland Bloomington Normal Swim Club logoBloomington Normal Swim Club 4:18.00
662 -0.8%
26 Will Myhre St Charles Swim Team logoSt Charles Swim Team 4:18.36
722 PB
27 Griffin Wolner Winona Swim Club logoWinona Swim Club 4:18.62
686 PB
28 Jonathan Blansfield Northwestern Uni logoNorthwestern Uni 4:18.91
653
29 Spencer Hohm Springfield YMCA (Illinois) logoSpringfield YMCA (Illinois) 4:18.94
683
30 Andy Grever Academy Bullets Swim Club logoAcademy Bullets Swim Club 4:19.70
654 -1.8%
31 Alex Dillmann Maverick Swim Club logoMaverick Swim Club 4:20.16
641
32 Nicholas Jasinski Mundelein Mustang Swim Club logoMundelein Mustang Swim Club 4:20.72
665 -1.5%
33 Nick Boryk St Charles Swim Team logoSt Charles Swim Team 4:20.86
642 -0.7%
34 Frank Niziolek St Charles Swim Team logoSt Charles Swim Team 4:22.80
645 -2.9%
35 Drake Horton Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 4:23.02
621 PB
36 Patrick Hackett Academy Bullets Swim Club logoAcademy Bullets Swim Club 4:23.71
606
37 Ryan Scripp Green Bay YMCA - GBY Aquatics logoGreen Bay YMCA - GBY Aquatics 4:24.65
597
38 Cooper Langanis Patriot (IL) logoPatriot (IL) 4:27.41
570
Chandler Lewis Schroeder YMCA Swim Team logoSchroeder YMCA Swim Team NS
Stephen Boden Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics NS