Site logo

Speedo Champions Series - Plantation

  • Completed
  • Mar. 10–13, 2016
  • LCM
  • Plantation, FL
A Final LCM
Name Team Time FINA Imp
1 Marcelo Acosta Azura Florida Aquatics  logo 4:33.04
712 PB
2 Maxwell Miranda Bluefish Swim Cl logo 4:35.03
697 -3.2%
3 John Fulginiti Blue Dolfins logo 4:38.55
671
4 Harrison Homans unattached 4:42.65
642 -0.6%
5 Julian Hill Gator Swim Club logo 4:43.63
635
6 Jon Underwood Arizona Aquatic Club logo 4:43.67
635 PB
7 Davis Edwards Nu Wave Swim Club logo 4:44.85
627 PB
8 Will Hein Bluefish Swim Cl logo 4:54.25
569 +1.1% PB
B Final LCM
Name Team Time FINA Imp
9 George Kalletta Islanders Aquatics logo 4:46.13
619 +1.7% PB
10 Braden Whitmarsh Colorado Springs logo 4:52.28
581 PB
11 Nathan Kramer Bluefish Swim Cl logo 4:52.44
580 +4.0% PB
12 Rafael Rodriguez South Florida Aquatic Club logo 4:53.11
576 PB
13 Francisco Aguirre Gator Swim Club logo 4:53.55
573 PB
14 Nicholas Finley Daytona Beach Speed logo 4:53.64
573
15 Luis Villanueva Azura Florida Aquatics  logo 4:54.74
566
16 Maximilian Asnis South Florida Aquatic Club logo 4:56.07
559 PB
C Final LCM
Name Team Time FINA Imp
17 Fernando Fernandez Gator Swim Club logo 4:53.35
574 PB
18 Jeremy Rockaway Blue Dolfins logo 4:53.91
571 PB
19 Eugene Oh Bluefish Swim Cl logo 4:56.03
559 +0.7% PB
20 Nick Meints Colorado Stars logo 4:57.13
553 PB
21 Andrew Macdonald Seacoast Swimming Association (MA) logo 5:00.38
535
22 Matthew Schilz Northglenn Fusion Swim Club logo 5:01.26
530
Jake Mier Planet Swim Aqua logo 5:05.77
507
Noah Proctor Martin County Aquatics logo 5:08.58
493
D Final LCM
Name Team Time FINA
Josh Armond Nu Wave Swim Club logo 5:02.31
525
Wyatt Matschner Blue Dolfins logo 5:03.03
521
Walker Parra Greater Pensacola Aquatic Club logo 5:03.48
519
Noah Cormier Nu Wave Swim Club logo 5:05.01
511 PB
Robert Catron Blue Dolfins logo 5:06.38
504
Elad Fraiman Azura Florida Aquatics  logo 5:06.42
504 PB
Cameron Anderson Martin County Aquatics logo 5:19.98
443
Preliminaries LCM
Name Team Time FINA Imp
1 Marcelo Acosta Azura Florida Aquatics  logo 4:33.38
710 PB
2 Maxwell Miranda Bluefish Swim Cl logo 4:33.88
706 -2.7%
3 John Fulginiti Blue Dolfins logo 4:36.40
687
4 Harrison Homans unattached 4:41.24
652 -0.1%
5 Jon Underwood Arizona Aquatic Club logo 4:46.12
619 PB
6 Davis Edwards Nu Wave Swim Club logo 4:47.91
607 PB
7 Julian Hill Gator Swim Club logo 4:49.09
600
8 Will Hein Bluefish Swim Cl logo 4:50.35
592 +2.4% PB
9 George Kalletta Islanders Aquatics logo 4:51.66
584 -0.2%
10 Luis Villanueva Azura Florida Aquatics  logo 4:52.80
578
11 Maximilian Asnis South Florida Aquatic Club logo 4:53.34
574 PB
12 Nathan Kramer Bluefish Swim Cl logo 4:53.35
574 +3.7% PB
13 Braden Whitmarsh Colorado Springs logo 4:54.12
570 PB
14 Rafael Rodriguez South Florida Aquatic Club logo 4:54.81
566
15 Francisco Aguirre Gator Swim Club logo 4:55.16
564 PB
16 Nicholas Finley Daytona Beach Speed logo 4:55.61
561
17 Eugene Oh Bluefish Swim Cl logo 4:56.35
557 +0.6% PB
18 Andrew Macdonald Seacoast Swimming Association (MA) logo 4:56.69
555
19 Noah Proctor Martin County Aquatics logo 4:57.56
550
20 Fernando Fernandez Gator Swim Club logo 4:57.92
548 PB
21 Jeremy Rockaway Blue Dolfins logo 4:58.83
543
22 Nick Meints Colorado Stars logo 4:58.95
543
23 Jose Pascual-Urriola Coral Springs Swim Club logo 4:59.94
537
24 Matthew Schilz Northglenn Fusion Swim Club logo 5:02.80
522
25 Jake Mier Planet Swim Aqua logo 5:03.20
520
26 Josh Armond Nu Wave Swim Club logo 5:03.87
517
27 Wyatt Matschner Blue Dolfins logo 5:05.58
508
28 Walker Parra Greater Pensacola Aquatic Club logo 5:06.62
503
29 Robert Catron Blue Dolfins logo 5:08.09
496
30 Noah Cormier Nu Wave Swim Club logo 5:10.13
486 PB
31 Elad Fraiman Azura Florida Aquatics  logo 5:21.11
438
32 Cameron Anderson Martin County Aquatics logo 5:22.45
432

Filters