Site logo

Florida Swimming Senior LCM Championships

  • Completed
  • Jul. 21–24, 2016
  • LCM
  • Ft Pierce, FL
A Final LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Gabe Parnell Patriot Aquatics (FL) logo 1:07.65
833 +5.3% PB
2 Wyatt Foote Area Tallahassee logo 1:08.22
814 PB
3 Ryaan Hatoum Berkeley Barracudas logo 1:08.96
835 +3.0% PB
4 Coleman Kramer Saint Edwards Aquatics logo 1:09.28
779 +2.2% PB
5 Cameron Claytor Patriot Aquatics (FL) logo 1:10.74
778
6 Jeremy Rockaway Blue Dolfins logo 1:11.36
712 +2.4% PB
7 Dylan Hacker Charlotte County Swimming logo 1:11.85
742 -0.4%
8 Daniel Varon Indian River Aquatics logo 1:12.15
733
B Final LCM
Name Team Time Pts Imp
9 Cobi Lopez Miro Bolles School Sharks logo 1:11.96
739 +1.3% PB
10 David Carrasquillo Blue Dolfins logo 1:12.18
732 +2.0% PB
11 Ryan Krejci Loggerhead Aquatics logo 1:12.34
681 +1.1% PB
12 Chris Jennings Academy Aquatic Club logo 1:12.67
670 PB
13 Parker Schmidt Sarasota YMCA Sharks logo 1:13.71
684 +1.2% PB
14 Evan Weber Sarasota YMCA Sharks logo 1:14.52
659
15 John Jansen Greater Tampa Swimming Assn logo 1:14.93
601 -1.0%
16 Nathaniel Jones Episcopal AmberJax logo 1:15.09
596 PB
Preliminaries LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Ryaan Hatoum Berkeley Barracudas logo 1:08.29
858 +3.9% PB
2 Wyatt Foote Area Tallahassee logo 1:08.36
810 PB
3 Gabe Parnell Patriot Aquatics (FL) logo 1:09.42
775 +2.9% PB
4 Coleman Kramer Saint Edwards Aquatics logo 1:09.71
765 +1.6% PB
5 Daniel Varon Indian River Aquatics logo 1:10.58
783
6 Cameron Claytor Patriot Aquatics (FL) logo 1:10.69
779
7 Jeremy Rockaway Blue Dolfins logo 1:11.51
707 +2.2% PB
8 Dylan Hacker Charlotte County Swimming logo 1:11.95
739 -0.5%
9 Chris Jennings Academy Aquatic Club logo 1:12.00
692 PB
10 Cobi Lopez Miro Bolles School Sharks logo 1:12.01
737 +1.2% PB
11 Ethan McCloud Treasure Coast Aquatics logo 1:12.34
727
12 Ryan Krejci Loggerhead Aquatics logo 1:12.47
677 +0.9% PB
13 David Carrasquillo Blue Dolfins logo 1:12.49
722 +1.6% PB
14 Evan Weber Sarasota YMCA Sharks logo 1:13.88
679
15 Parker Schmidt Sarasota YMCA Sharks logo 1:14.69
654 -0.1%
16 Kenneth Chism Mandarin Aquatic logo 1:14.79
651
17 Nathaniel Jones Episcopal AmberJax logo 1:15.04
597 PB
18 John Jansen Greater Tampa Swimming Assn logo 1:15.08
596 -1.2%
19 Ryan Rumana Area Tallahassee logo 1:15.16
639
20 Steven Rua Swim Florida logo 1:15.23
637
21 Jaedin Doddapanini Blue Dolfins logo 1:15.45
631 -1.0%
22 Mason Ray Bolles School Sharks logo 1:16.23
607
23 Elijah Thompkins NTC Aquatics  logo 1:16.38
557
24 Yashar Pourmoghadam Highlander Aquatic Club logo 1:16.50
599
25 Zachary Szmania Sarasota YMCA Sharks logo 1:17.12
581
26 Ben Bement Spartan (FL) Aquatic Club logo 1:17.18
533 +3.2% PB
27 Matthew Hom Palm Harbor YMCA Piranhas logo 1:17.19
579
28 Seth Kemeny Club Seminole logo 1:17.28
530
29 Nicholas Talyanker Bolles School Sharks logo 1:17.47
570
30 Timothy Legare Titusville Swim logo 1:17.61
521
31 Alex Maruniak Makos Aquatics Club of Gainesville logo 1:17.64
520 PB
32 Alec Herre Gulf Coast Swim Team logo 1:18.73
488
33 Alex Robinson Southwest Stars Swim Club logo 1:18.89
484 -1.2%
34 Trent Mobley Episcopal AmberJax logo 1:18.94
528
35 Terry Gardner Indian River Aquatics logo 1:19.26
473
36 Andres Alvarez-Rivera Blue Wave Swimming logo 1:19.95
499
37 Nathaniel Gartner Academy Aquatic Club logo 1:20.12
449
38 Brad Cobb Patriot Aquatics (FL) logo 1:20.58
481
Richard Certuche Bolles School Sharks logo DQ
Preston de Haan Central Florida Metro (Orlando) YMCA logo NS

Filters