Site logo

Florida Swimming Senior LCM Championships

  • Completed
  • Jul. 21–24, 2016
  • LCM
  • Ft Pierce, FL

200 Fly Women 15 - 16

A Final LCM
Name Team Time Pts. Imp.
1 Alena Kraus Makos Aquatics Club of Gainesville logoMakos Aquatics Club of Gainesville 2:16.03
879 -1.3%
2 Brady Estrada NTC Aquatics  logoNTC Aquatics 2:22.22
786 +1.2% PB
3 Saige Kemeny Area Tallahassee logoArea Tallahassee 2:23.27
773
4 Olivia Kercheval-Roig Area Tallahassee logoArea Tallahassee 2:23.67
764
5 Alexis Durlacher Episcopal AmberJax logoEpiscopal AmberJax 2:26.15
728 -0.1%
6 Meghan Bolin Central Florida Marlins logoCentral Florida Marlins 2:29.97
675
7 Viana Campesino Blue Dolfins logoBlue Dolfins 2:30.33
670 -2.0%
8 Sophie Redding Highlander Aquatic Club logoHighlander Aquatic Club 2:32.47
637 -2.7%
B Final LCM
Name Team Time Pts. Imp.
9 Emma Treadwell Patriot Aquatics (FL) logoPatriot Aquatics (FL) 2:28.35
696
10 Selena Nishihata Treasure Coast Swimming Conquistadors logoTreasure Coast Swimming Conquistadors 2:30.63
666
11 Erika Baumgardner Swim Florida logoSwim Florida 2:31.65
648 -0.0%
12 Ashlyn Palmer Patriot Aquatics (FL) logoPatriot Aquatics (FL) 2:31.72
650
13 Grace Anne Delcompare Swim Florida logoSwim Florida 2:33.08
628
14 Megan Arnold Storm Swim Club logoStorm Swim Club 2:33.23
626 PB
15 Sydney Nesper Southwest Stars Swim Club logoSouthwest Stars Swim Club 2:35.66
595 +1.4% PB
16 Marlo Dilorenzo Winter Haven Sti logoWinter Haven Sti 2:39.49
542
C Final LCM
Name Team Time Pts. Imp.
17 Mia Minkin Blue Dolfins logoBlue Dolfins 2:35.98
591 +0.0% PB
18 Emily Parks Bolles School Sharks logoBolles School Sharks 2:37.56
566
Preliminaries LCM
Name Team Time Pts. Imp.
1 Olivia Kercheval-Roig Area Tallahassee logoArea Tallahassee 2:22.72
778
2 Alena Kraus Makos Aquatics Club of Gainesville logoMakos Aquatics Club of Gainesville 2:24.69
749 -7.8%
3 Brady Estrada NTC Aquatics  logoNTC Aquatics 2:27.01
715 -2.1%
4 Alexis Durlacher Episcopal AmberJax logoEpiscopal AmberJax 2:27.06
714 -0.8%
5 Saige Kemeny Area Tallahassee logoArea Tallahassee 2:27.60
709
6 Morgan Tankersley Greater Tampa Swimming Assn logoGreater Tampa Swimming Assn 2:28.87
688
7 Meghan Bolin Central Florida Marlins logoCentral Florida Marlins 2:29.83
677
8 Sophie Redding Highlander Aquatic Club logoHighlander Aquatic Club 2:29.97
672 -1.0%
9 Viana Campesino Blue Dolfins logoBlue Dolfins 2:30.87
662 -2.3%
10 Erika Baumgardner Swim Florida logoSwim Florida 2:30.88
659 +0.5% PB
11 Emma Treadwell Patriot Aquatics (FL) logoPatriot Aquatics (FL) 2:31.51
650
12 Selena Nishihata Treasure Coast Swimming Conquistadors logoTreasure Coast Swimming Conquistadors 2:31.95
647
13 Grace Anne Delcompare Swim Florida logoSwim Florida 2:33.66
620
14 Ashlyn Palmer Patriot Aquatics (FL) logoPatriot Aquatics (FL) 2:33.77
621
15 Megan Arnold Storm Swim Club logoStorm Swim Club 2:35.49
594
16 Marlo Dilorenzo Winter Haven Sti logoWinter Haven Sti 2:35.72
594
17 Abigail Greiwe Academy Aquatic Club logoAcademy Aquatic Club 2:37.79
563
18 Sydney Nesper Southwest Stars Swim Club logoSouthwest Stars Swim Club 2:37.87
564 +0.0% SB
19 Mia Minkin Blue Dolfins logoBlue Dolfins 2:38.53
555 -1.6%
20 Emily Parks Bolles School Sharks logoBolles School Sharks 2:38.71
550
21 Ellie Brinkman Bolles School Sharks logoBolles School Sharks 2:39.89
537 -1.8%
22 Abby Kendall Winter Haven Sti logoWinter Haven Sti 2:40.76
522
23 Sydney Sheppard West Florida Lightning Aquati logoWest Florida Lightning Aquati 2:41.38
514 -5.2%
24 Emily Blackford Bolles School Sharks logoBolles School Sharks 2:43.39
490
25 Laney Bloch Swim Florida logoSwim Florida 2:43.45
489
26 Margarita Czupryn Florida Elite Sw logoFlorida Elite Sw 2:45.94
456
27 Savannah Buch High Tide Aquatics logoHigh Tide Aquatics 2:48.13
428