Site logo

Florida Swimming Senior LCM Championships

  • Completed
  • Jul. 21–24, 2016
  • LCM
  • Ft Pierce, FL

100 Fly Men

A Final LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Zach Poti Blue Dolfins logoBlue Dolfins 57.15
797 -2.6%
2 Lucca Delcompare Swim Florida logoSwim Florida 58.47
727 +4.6% PB
3 Viktor Toth Daytona Beach Speed logoDaytona Beach Speed 58.57
723 +1.6% SB
4 Skyler Hamilton West Florida Lightning Aquati logoWest Florida Lightning Aquati 58.87
726 +0.5% PB
5 Luis Reyes Central Florida Marlins logoCentral Florida Marlins 58.98
722 PB
6 Noah Manera Blue Wave Swimming logoBlue Wave Swimming 59.30
709 +0.6% SB
7 Alexander Barnes Treasure Coast Swimming Conquistadors logoTreasure Coast Swimming Conquistadors 59.42
689
8 John Fulginiti Blue Dolfins logoBlue Dolfins 1:01.02
625
B Final LCM
Name Team Time Pts Imp
9 Tucker Adams Indian River Aquatics logoIndian River Aquatics 58.92
724 PB
10 Colin Kozak Blue Wave Swimming logoBlue Wave Swimming 59.11
701 PB
11 Ryan Walker Pipeline Swimmin logoPipeline Swimmin 59.81
673 -0.8%
12 David Morales Central Florida Marlins logoCentral Florida Marlins 59.82
688 PB
13 Brandon Parramore High Tide Aquatics logoHigh Tide Aquatics 59.89
670 PB
14 Andrew Brown Saint Edwards Aquatics logoSaint Edwards Aquatics 59.98
666 -0.0%
15 Elijah Moothedan Academy Aquatic Club logoAcademy Aquatic Club 1:00.41
664 +4.7% PB
16 Alexander Madden Indian River Aquatics logoIndian River Aquatics 1:01.02
625
C Final LCM
Name Team Time Pts Imp
17 Eli Myron Loggerhead Aquatics logoLoggerhead Aquatics 1:01.18
619 -0.0%
17 Albert Litschgi Academy Aquatic Club logoAcademy Aquatic Club 1:01.18
619 -0.9%
19 Maxwell Ambrose Daytona Beach Speed logoDaytona Beach Speed 1:01.57
619 +0.3% PB
20 Jason Tillotson Swim Florida logoSwim Florida 1:01.58
604
21 Nicolas Moran Kissimmee Swim Association logoKissimmee Swim Association 1:01.65
616 +5.5% PB
22 Connor Brown Academy Aquatic Club logoAcademy Aquatic Club 1:01.87
608 +5.9% PB
23 Jabari Ramsey Florida Elite Sw logoFlorida Elite Sw 1:02.30
591 +2.0% PB
24 Charlie Gallagher Area Tallahassee logoArea Tallahassee 1:05.14
487
Preliminaries LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Zach Poti Blue Dolfins logoBlue Dolfins 55.40
872 +0.6% SB
2 Skyler Hamilton West Florida Lightning Aquati logoWest Florida Lightning Aquati 58.01
762 +2.0% PB
3 Lucca Delcompare Swim Florida logoSwim Florida 58.15
741 +5.1% PB
4 John Fulginiti Blue Dolfins logoBlue Dolfins 58.37
732
5 Viktor Toth Daytona Beach Speed logoDaytona Beach Speed 58.50
726 +1.7% SB
6 Noah Manera Blue Wave Swimming logoBlue Wave Swimming 58.87
726 +1.3% PB
7 Luis Reyes Central Florida Marlins logoCentral Florida Marlins 59.09
717 PB
8 Alexander Barnes Treasure Coast Swimming Conquistadors logoTreasure Coast Swimming Conquistadors 59.22
697
9 Tucker Adams Indian River Aquatics logoIndian River Aquatics 59.25
711 PB
10 David Morales Central Florida Marlins logoCentral Florida Marlins 59.66
694 PB
11 Colin Kozak Blue Wave Swimming logoBlue Wave Swimming 59.93
668 PB
12 Andrew Brown Saint Edwards Aquatics logoSaint Edwards Aquatics 1:00.05
664 -0.2%
13 Alexander Madden Indian River Aquatics logoIndian River Aquatics 1:00.23
657
14 Elijah Moothedan Academy Aquatic Club logoAcademy Aquatic Club 1:00.33
668 +4.9% PB
15 Brandon Parramore High Tide Aquatics logoHigh Tide Aquatics 1:00.38
651 PB
16 Ryan Walker Pipeline Swimmin logoPipeline Swimmin 1:00.42
649 -1.9%
17 Albert Litschgi Academy Aquatic Club logoAcademy Aquatic Club 1:00.43
649 +0.3% PB
18 Dalton Krencik Indian River Aquatics logoIndian River Aquatics 1:00.63
641 +13.2% PB
19 Aidas Kavaliauskas Indian River Aquatics logoIndian River Aquatics 1:00.88
631
20 Aaron Spence Swim Florida logoSwim Florida 1:00.97
627 +0.9% PB
21 Jabari Ramsey Florida Elite Sw logoFlorida Elite Sw 1:01.13
636 +3.9% PB
22 Mauricio Calderon Area Tallahassee logoArea Tallahassee 1:01.23
617
23 Eli Myron Loggerhead Aquatics logoLoggerhead Aquatics 1:01.24
617 -0.1%
24 Kristof Kertesz Makos Aquatics Club of Gainesville logoMakos Aquatics Club of Gainesville 1:01.90
591
25 Maxwell Ambrose Daytona Beach Speed logoDaytona Beach Speed 1:01.91
606 -0.3%
26 Charlie Gallagher Area Tallahassee logoArea Tallahassee 1:02.09
599
27 Ryan McGregor Aquatic Club Of Temple Terrace logoAquatic Club Of Temple Terrace 1:02.23
594 PB
28 Jason Tillotson Swim Florida logoSwim Florida 1:02.42
572
29 Connor Brown Academy Aquatic Club logoAcademy Aquatic Club 1:02.52
583 +4.9% PB
30 Nicolas Moran Kissimmee Swim Association logoKissimmee Swim Association 1:02.63
579 +4.0% PB
31 Ryan Buczkowski Bolles School Sharks logoBolles School Sharks 1:03.37
551
32 Robert Cecil Berkeley Barracudas logoBerkeley Barracudas 1:03.57
544 +3.6% PB
33 Spencer Greaves Saint Edwards Aquatics logoSaint Edwards Aquatics 1:04.14
523 +2.4% SB
34 Jerry Sandon Patriot Aquatics (FL) logoPatriot Aquatics (FL) 1:04.63
505
35 Joshua Rinosa Bolles School Sharks logoBolles School Sharks 1:04.84
497 PB
36 Carmine Raimondi Bolles School Sharks logoBolles School Sharks 1:04.99
492
36 Elijah Harris Saint Augustine Swim Team logoSaint Augustine Swim Team 1:04.99
492
38 Ryan Trammell Unattached-Florida logoUnattached-Florida 1:05.11
473 PB
39 Sean White Academy Aquatic Club logoAcademy Aquatic Club 1:05.16
471 +1.3% PB
40 Joseph Yim Daytona Beach Speed logoDaytona Beach Speed 1:05.37
630
41 Elijah Benzon Gulf Coast Swim Team logoGulf Coast Swim Team 1:05.52
459
42 Bernardo Lopez NTC Aquatics  logoNTC Aquatics 1:07.41
394
Manden Smith Pipeline Swimmin logoPipeline Swimmin DQ
Alec Dawson Gator Swim Club logoGator Swim Club DQ
Nathaniel Stovern Berkeley Barracudas logoBerkeley Barracudas NS
Javier Diaz Greater Tampa Swimming Assn logoGreater Tampa Swimming Assn NS