Site logo

2016 Sunshine State Conference Championships

  • Completed
  • Feb. 17–21, 2016
  • SCY
  • Orlando, FL

400 IM Men

A Final SCY
Name Team Time Pts. Imp.
1 Matthew Holmes Florida Southern logoFlorida Southern 3:52.69
783 +2.1% PB
2 Marco Aldabe Nova Southeast logoNova Southeast 3:53.63
773 +7.0% SB
3 Yagoh Kubagawa Florida Tech logoFlorida Tech 3:55.10
759 +1.0% PB
4 Antonio Nunez Florida Southern logoFlorida Southern 3:55.31
757 +1.0% PB
5 Evan Jacob Saint Leo logoSaint Leo 3:58.22
730 -1.0%
6 Stephen Klein Nova Southeast logoNova Southeast 3:58.80
724 +7.8% PB
7 Blake Woodrow Nova Southeast logoNova Southeast 3:59.65
717 +8.8% SB
8 Camden Johnston Florida Tech logoFlorida Tech 3:59.66
716 +5.1% PB
B Final SCY
Name Team Time Pts. Imp.
9 Thomas Rutherford Nova Southeast logoNova Southeast 4:02.02
696 +9.1% SB
10 Alec Wathen Florida Southern logoFlorida Southern 4:02.38
693 +5.0% SB
11 Daniel Duhig Tampa logoTampa 4:05.20
669
12 Matti Myllyaho Tampa logoTampa 4:07.13
653 +0.3% PB
13 Cheyenne Rodriguez Nova Southeast logoNova Southeast 4:09.03
639 +8.4% PB
14 Nick Tinucci Tampa logoTampa 4:09.38
636 +0.6% SB
15 Edward Zacka Nova Southeast logoNova Southeast 4:09.58
634
16 Jean-David Rousseau Nova Southeast logoNova Southeast 4:15.70
590 +1.6% SB
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts. Imp.
1 Matthew Holmes Florida Southern logoFlorida Southern 3:54.22
768 +1.4% PB
2 Yagoh Kubagawa Florida Tech logoFlorida Tech 3:56.62
744 +0.3% PB
3 Antonio Nunez Florida Southern logoFlorida Southern 3:57.41
737 +0.1% SB
4 Marco Aldabe Nova Southeast logoNova Southeast 3:57.83
733 +5.3% SB
5 Evan Jacob Saint Leo logoSaint Leo 3:58.13
730 -0.9%
6 Stephen Klein Nova Southeast logoNova Southeast 3:58.52
727 +7.9% PB
7 Blake Woodrow Nova Southeast logoNova Southeast 3:58.73
725 +9.2% SB
8 Camden Johnston Florida Tech logoFlorida Tech 3:59.92
714 +5.0% PB
X David Hudson Nova Southeast logoNova Southeast 4:00.93
705 PB
9 Alec Wathen Florida Southern logoFlorida Southern 4:01.07
704 +5.5% SB
10 Thomas Rutherford Nova Southeast logoNova Southeast 4:03.24
685 +8.7% SB
11 Daniel Bis Saint Leo logoSaint Leo 4:03.85
680
12 Daniel Duhig Tampa logoTampa 4:04.89
671
13 Matti Myllyaho Tampa logoTampa 4:06.70
657 +0.4% PB
14 Cheyenne Rodriguez Nova Southeast logoNova Southeast 4:06.87
655 +9.2% PB
15 Jean-David Rousseau Nova Southeast logoNova Southeast 4:07.04
654 +5.0% PB
16 Nick Tinucci Tampa logoTampa 4:09.16
638 +0.7% SB
17 Edward Zacka Nova Southeast logoNova Southeast 4:09.36
636
18 Andrew Pittman Nova Southeast logoNova Southeast 4:09.49
635 +9.8% SB
19 Gabriel Langner Saint Leo logoSaint Leo 4:10.60
627 -1.3%
X Jack Cassidy Tampa logoTampa 4:12.08
616 -0.8%
X Greg Chocko Tampa logoTampa 4:15.69
590 +4.3% SB
X Wesley Lind Tampa logoTampa 4:16.76
583 PB
20 Arron Nestor Rollins logoRollins 4:18.36
572 -0.5%
21 Jacob Battad Rollins logoRollins 4:41.73
441 -1.3%
Jan Urbaniak Saint Leo logoSaint Leo NS