Site logo

2015 Minnesota Girls Class AA State Championships

  • Not Submitted
  • Nov. 11, 2015
  • SCY
  • MN

200 Free Women

A Final SCY
Name Team Time Pts. Imp.
1 Carly Quast Wayzata logoWayzata 1:47.94
159 +1.4% PB
2 Kelli McCarthy Edina logoEdina 1:50.94
146 0.0%
3 Raime Jones Edina logoEdina 1:51.18
145 +3.5% PB
4 Sarah Lingen Wayzata logoWayzata 1:52.34
139 +1.5% PB
5 Riley Donlin Minnetonka logoMinnetonka 1:52.63
138 -0.8%
6 Emma Ruehle Armstrong (Plymouth) logoArmstrong (Plymouth) 1:52.90
137
7 Allissa Smith Cambridge Isanti logoCambridge Isanti 1:53.40
135
8 Erin McCarthy Saint Anthony Village logoSaint Anthony Village 1:53.47
135
B Final SCY
Name Team Time Pts. Imp.
9 Madison Shimek Prior Lake logoPrior Lake 1:53.49
134 PB
10 Gracie Taylor Edina logoEdina 1:53.85
133 +5.9% SB
11 Emily Baude North Saint Paul logoNorth Saint Paul 1:55.29
127 PB
12 Maya Knutson Minneapolis Southwest logoMinneapolis Southwest 1:55.31
127 PB
13 Liz Thull Lakeville North logoLakeville North 1:55.52
126 +3.9% PB
14 Abigail Schwartz Centennial logoCentennial 1:55.80
125 -1.8%
15 Maria Currie Chanhassen logoChanhassen 1:55.97
124 -1.1%
16 Margaret Franke Wayzata logoWayzata 1:56.69
121 +0.5% PB
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts. Imp.
1 Carly Quast Wayzata logoWayzata 1:49.70
151 -0.2%
2 Raime Jones Edina logoEdina 1:50.82
146 +3.8% PB
3 Kelli McCarthy Edina logoEdina 1:51.00
145 -0.1%
4 Riley Donlin Minnetonka logoMinnetonka 1:51.75
142 0.0%
5 Sarah Lingen Wayzata logoWayzata 1:52.35
139 +1.5% PB
6 Allissa Smith Cambridge Isanti logoCambridge Isanti 1:53.23
136
7 Emma Ruehle Armstrong (Plymouth) logoArmstrong (Plymouth) 1:53.47
135
8 Erin McCarthy Saint Anthony Village logoSaint Anthony Village 1:53.55
134
9 Madison Shimek Prior Lake logoPrior Lake 1:53.75
133 PB
10 Gracie Taylor Edina logoEdina 1:54.36
131 +5.4% SB
11 Abigail Schwartz Centennial logoCentennial 1:54.44
130 -0.6%
12 Liz Thull Lakeville North logoLakeville North 1:54.80
129 +4.5% PB
13 Maria Currie Chanhassen logoChanhassen 1:54.90
129 -0.2%
14 Emily Baude North Saint Paul logoNorth Saint Paul 1:54.95
128 PB
15 Maya Knutson Minneapolis Southwest logoMinneapolis Southwest 1:55.44
126
16 Margaret Franke Wayzata logoWayzata 1:55.83
125 +1.2% PB
17 Jennifer Lenertz Eagan logoEagan 1:56.98
120 -1.5%
18 Ella Thompson Rochester Mayo logoRochester Mayo 1:57.95
116
19 Rose Gallagher Maple Grove Senior logoMaple Grove Senior 1:58.26
115 +2.9% SB
20 Keely McLean Rosemount logoRosemount 1:58.48
114 +2.4% PB
21 Kenya Arends Moorhead logoMoorhead 1:58.50
114