Site logo

2016 Maryland Public 1-3 State Championships

  • Completed
  • Feb. 20, 2016
  • SCY
  • College Park, MD

400 Free Relay Men

Timed Finals SCY
Name Time Pts.
1 Rockville logoRockville
  1. Joshua Grammer
  2. Tony Guardado
  3. Nathan Watts
  4. Griffin Alaniz
3:18.43
122
2 Poolesville logoPoolesville
  1. Justin Kim
  2. Jisu Kim
  3. Theodore Jagodits
  4. Joshua Aurdos
3:20.64
118
3 Damascus logoDamascus
  1. Daniel Chapman
  2. Tyler Maggio
  3. Ryan O'Leary
  4. Brady Whitmeyer
3:22.04
115
4 C Milton Wright logoC Milton Wright
  1. Kyle Rutherford
  2. John Schafer
  3. Griffith Scarborough
  4. RYAN BALDINO
3:27.31
105
5 Middletown logoMiddletown
  1. Jake Stafford
  2. Jacob Hoyt
  3. Tyler Sheppard
  4. John Pressly
3:27.79
104
6 Easton logoEaston
  1. Brendan Cassie
  2. Sam Newmier
  3. Taylor Bennett
  4. Ben Gardner
3:31.67
97
7 Huntingtown logoHuntingtown
  1. Austin Fowler
  2. Dyllon Wolf
  3. Michael Dunphy
  4. Gregory Gordon
3:34.02
93
8 Walkersville logoWalkersville
  1. Jack Chavez
  2. Thomas Metcalf
  3. Michael Flegel
  4. Bryce Miller
3:34.26
93
9 Kent Island logoKent Island
  1. James Yates
  2. Kyle Sonneveldt
  3. Ari Fisher
  4. Logan Green
3:38.74
85
10 Stephen Decatur logoStephen Decatur
  1. Dustin Berkey
  2. William Cordial
  3. Chase Deickman
  4. Andrew Gottfried
3:39.48
84
11 Oakdale logoOakdale
  1. Justin Baek
  2. Andrew White
  3. Collin Mood
  4. Matt McNulty
3:39.58
84
12 Tuscarora logoTuscarora
  1. Brady Peterson
  2. Justin Kunz
  3. Matthew Hendy
  4. Anthony Giuseppetti
3:44.72
76
13 Calvert logoCalvert
  1. Dane Hudson
  2. Michael Redden
  3. Connor Gleason
  4. Walter Kuhaneck
3:45.10
75
14 Fallston logoFallston
  1. Evan Mullaney
  2. Coby Bracken
  3. Sean Lagan
  4. Evan English
3:47.76
71
15 Queen Annes County logoQueen Annes County
  1. TJ Myers
  2. Cody Walton
  3. Matthew Lutz
  4. Wade Harris
3:48.38
70
16 North Harford logoNorth Harford
  1. Frank Badders
  2. Grant Badders
  3. Tanner Russell
  4. Kyle Russell
3:49.00
69
17 Lackey logoLackey
  1. Shaun Butler
  2. Dylan Will
  3. Zachary Will
  4. Brett Culhane
3:50.09
68
18 Aberdeen logoAberdeen
  1. Robert Brosh
  2. Kieran O'Connor
  3. Will Pappas
  4. Dan Cullinan
3:53.38
63
19 Edgewood logoEdgewood
  1. Max Coleman
  2. Raith McEwan
  3. Joshua Bulavko
  4. Tim Johnson
3:53.99
62
20 Harford Tech logoHarford Tech
  1. Alexander Ianniello
  2. Christopher Garvin
  3. Luke Krouse
  4. Tucker Young
3:55.68
59
21 Patuxent logoPatuxent
  1. Colin Scott
  2. Blake Hosselrode
  3. Matthew Ryon
  4. Justin Forrest
3:56.12
59
22 La Plata logoLa Plata
  1. Zachary Fitzsimmons
  2. Christian Darino
  3. Cody Akers
  4. Matthew McDonald
3:57.30
57
23 Frederick logoFrederick
  1. Cody Lauterbach
  2. Sam Bollinger
  3. Bryan Murr
  4. Zachary Lindell
3:57.89
56
24 Gov Thomas Johnson logoGov Thomas Johnson
  1. Robert Xu
  2. Devin Clark
  3. Ethan Henderson
  4. Daniel Moriarty
4:02.24
50