Site logo

2016 Maryland Public 1-3 State Championships

  • Completed
  • Feb. 20, 2016
  • SCY
  • College Park, MD

200 Medley Relay Men

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time Points
1 Rockville Rockville
  1. Nathan Watts
  2. Tony Guardado
  3. Griffin Alaniz
  4. Joshua Grammer
1:39.53
 
124
2 Poolesville Poolesville
  1. Justin Kim
  2. Benjamin Kaplan
  3. Kevin Song
  4. Conner Dunathan
1:40.38
 
121
3 Queen Annes County Queen Annes County
  1. Jake Brown
  2. Josh Brown
  3. TJ Myers
  4. Scott Walton
1:42.83
 
113
4 Oakdale Oakdale
  1. Matt McNulty
  2. Logan Bolesta
  3. Collin Mood
  4. Joey Lane
1:44.94
 
106
5 Middletown Middletown
  1. Jacob Boone
  2. Jake Stafford
  3. John Pressly
  4. Tyler Sheppard
1:45.56
 
104
6 Easton Easton
  1. Sam Newmier
  2. Ben Gardner
  3. Nat Trice
  4. Brendan Cassie
1:46.52
 
101
7 Brunswick Brunswick
  1. Robert Nedwick
  2. Michael Dressler
  3. Justin Nedwick
  4. Connor Noonan
1:47.59
 
98
8 C Milton Wright C Milton Wright
  1. John Schafer
  2. Tyler Kosar
  3. Charles Musante
  4. Wayne Walker
1:48.49
 
95
9 Damascus Damascus
  1. Cody Kim
  2. Tyler Maggio
  3. Brady Whitmeyer
  4. Tyrus Burkhardt
1:48.67
 
95
10 Stephen Decatur Stephen Decatur
  1. Dustin Berkey
  2. Kevin Williams
  3. Andrew Gottfried
  4. Chase Deickman
1:49.21
 
93
11 La Plata La Plata
  1. Ethan Chung
  2. Osly Melendez
  3. Liam Vienneau
  4. Andrew Dilodovico
1:49.93
 
91
12 Lackey Lackey
  1. Shaun Butler
  2. Zachary Will
  3. Brett Culhane
  4. Dylan Will
1:51.82
 
86
13 Southern Senior Southern Senior
  1. Kevin Merton
  2. Matt Phelan
  3. Kurt Kuegler
  4. Sean Phelan
1:53.09
 
82
14 Seneca Valley Seneca Valley
  1. Elijah McCabe
  2. Isaac McCabe
  3. Samuel Maisel
  4. Grayson Blanchard
1:53.55
 
81
15 Calvert Calvert
  1. Walter Kuhaneck
  2. Matthew Baker
  3. Dane Hudson
  4. Connor Gleason
1:54.06
 
80
16 Huntingtown Huntingtown
  1. Scott Bland
  2. Zachary Spain
  3. Ben Zawislak
  4. Dyllon Wolf
1:54.21
 
79
17 Patterson Mill Patterson Mill
  1. Spencer Stuff
  2. Will Nguyen
  3. John Leary
  4. Michael Palmer
1:55.94
 
75
18 Thomas Stone Thomas Stone
  1. Cory Hart
  2. Adam Park
  3. William Burch
  4. Douglas Goodell
1:56.98
 
72
19 Kent County Kent County
  1. Andrew Carr
  2. Zach Reed
  3. Barnes Saunders
  4. Daniel Parent
1:57.32
 
71
20 Gov Thomas Johnson Gov Thomas Johnson
  1. Robert Xu
  2. Jake Whiten
  3. Cameron Horne
  4. Devin Clark
1:58.15
 
69
21 Fallston Fallston
  1. Evan Mullaney
  2. Sean Lagan
  3. Coby Bracken
  4. Evan English
1:58.26
 
69
22 Walkersville Walkersville
  1. Noah Wilson
  2. Dylan Whitmer
  3. Jack Chavez
  4. Kameron Conley
1:58.85
 
67
23 Friendly Friendly
  1. Kerrington Banks
  2. Jordan Jackson
  3. Juan Charles
  4. Jonathan Jackson
2:00.05
 
64
24 Harford Tech Harford Tech
  1. Tucker Young
  2. Christopher Garvin
  3. Luke Krouse
  4. Nathan Ulbig
2:01.98
 
60