Site logo

Filters

2016 Connecticut Boys S Championships

  • Completed
  • Mar. 10, 2016
  • CT

200 Free Men

A Final SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Dan Walsh Sacred Heart logoSacred Heart 1:45.36
124 -0.0%
2 Grant Kimble Granby Memorial logoGranby Memorial 1:49.99
106 +1.8% PB
3 Jacob Olson Lyme-old Lyme logoLyme-old Lyme 1:51.52
100 PB
4 Connor Morikawa Weston logoWeston 1:51.63
100
5 Joshua Franco Weston logoWeston 1:53.22
94 PB
6 Ed Wolfe Shepaug Valley logoShepaug Valley 1:53.73
92
7 Matthew Winter Suffield logoSuffield 1:54.23
90 PB
8 Matt Babinski Weston logoWeston 1:59.92
71
B Final SCY
Name Team Time Pts Imp
9 Zachary Fell Seymour logoSeymour 1:55.03
88 -0.7%
10 Mitchell Gryniuk Northwestern Regional logoNorthwestern Regional 1:56.87
81 PB
11 Alek Woyciesjes Sacred Heart logoSacred Heart 1:57.83
78
12 Matthew Callahan Rocky Hill logoRocky Hill 1:58.16
77
13 Teague Chamberlin Weston logoWeston 1:58.95
74 PB
14 Josh Donaghy Goodwin Technical logoGoodwin Technical 1:59.57
72 PB
15 Ian Denault Holy Cross logoHoly Cross 2:02.35
64
16 Laura Kunkel Northwest Catholic logoNorthwest Catholic 2:03.83
59
C Final SCY
Name Team Time Pts
17 Antonio Muratori Litchfield logoLitchfield 2:02.46
63
18 Serhiy Sokhan Seymour logoSeymour 2:02.56
63
19 Philip Sullivan Seymour logoSeymour 2:02.90
62
20 Cody Jordan Shepaug Valley logoShepaug Valley 2:04.03
59
21 Antonio D'Amelio Holy Cross logoHoly Cross 2:04.41
58
22 John Monroe Sacred Heart logoSacred Heart 2:04.99
56
23 Robert Persechino Northwestern Regional logoNorthwestern Regional 2:10.01
42
24 Rachael Pulica Northwestern Regional logoNorthwestern Regional 2:13.68
32
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Dan Walsh Sacred Heart logoSacred Heart 1:47.45
116 -2.0%
2 Grant Kimble Granby Memorial logoGranby Memorial 1:50.96
102 +1.0% PB
3 Joshua Franco Weston logoWeston 1:52.76
96 PB
4 Connor Morikawa Weston logoWeston 1:52.93
95
5 Ed Wolfe Shepaug Valley logoShepaug Valley 1:53.33
94
6 Matt Babinski Weston logoWeston 1:53.79
92
7 Matthew Winter Suffield logoSuffield 1:54.38
90 PB
8 Jacob Olson Lyme-old Lyme logoLyme-old Lyme 1:55.02
88 PB
9 Zachary Fell Seymour logoSeymour 1:55.72
85 -1.3%
10 Mitchell Gryniuk Northwestern Regional logoNorthwestern Regional 1:56.85
81 PB
11 Matthew Callahan Rocky Hill logoRocky Hill 1:56.96
81
12 Alek Woyciesjes Sacred Heart logoSacred Heart 1:58.09
77
13 Teague Chamberlin Weston logoWeston 1:58.51
76 PB
14 Josh Donaghy Goodwin Technical logoGoodwin Technical 1:58.72
75 PB
15 Laura Kunkel Northwest Catholic logoNorthwest Catholic 1:59.33
73 PB
16 Ian Denault Holy Cross logoHoly Cross 2:02.08
65
17 Cody Jordan Shepaug Valley logoShepaug Valley 2:03.11
61
18 Serhiy Sokhan Seymour logoSeymour 2:03.38
61
19 Antonio Muratori Litchfield logoLitchfield 2:03.50
60
20 Philip Sullivan Seymour logoSeymour 2:03.51
60
21 Rachael Pulica Northwestern Regional logoNorthwestern Regional 2:03.64
60
22 Antonio D'Amelio Holy Cross logoHoly Cross 2:03.91
59
23 Robert Persechino Northwestern Regional logoNorthwestern Regional 2:04.42
57
24 John Monroe Sacred Heart logoSacred Heart 2:04.80
56