Site logo

2015 Speedo Champions Series - Austin

  • Completed
  • Mar. 25–29, 2015
  • SCY
  • Austin, TX

1000 Free Men

Timed Finals SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Yoelvis Pedraza RallySport Aquatic Club logoRallySport Aquatic Club 9:01.67
930 PB
2 Antonio Ramirez Arizona Gold Swim Club logoArizona Gold Swim Club 9:05.01
914 PB
3 Brooks Fail TJCC Stingrays Swim Team logoTJCC Stingrays Swim Team 9:06.14
971 PB
4 Ben Olszewski Arizona Gold Swim Club logoArizona Gold Swim Club 9:08.90
894 PB
5 Thomas Ottman Scottsdale Aquatic Club logoScottsdale Aquatic Club 9:12.24
878 PB
6 Aaron Apel Scottsdale Aquatic Club logoScottsdale Aquatic Club 9:15.90
877 PB
7 Paul Rogers Bend Swim Club logoBend Swim Club 9:21.37
851
8 Charles Klein Scottsdale Aquatic Club logoScottsdale Aquatic Club 9:26.23
810 PB
9 Jonah Saya Mission Aurora Colorado Swimming logoMission Aurora Colorado Swimming 9:27.91
819 PB
10 T. Rowe Scottsdale Aquatic Club logoScottsdale Aquatic Club 9:29.53
795 PB
11 Nathan Rock Boulder Swimming logoBoulder Swimming 9:32.30
799 PB
12 Connor Anderson Utah Valley Aquatics logoUtah Valley Aquatics 9:32.64
780
13 Robert Justice Arizona Gold Swim Club logoArizona Gold Swim Club 9:33.07
778
14 Keith Brazzell Tucson Ford logoTucson Ford 9:34.02
774
15 Cameron Heidenreich Arizona Gold Swim Club logoArizona Gold Swim Club 9:35.08
786 PB
16 Samuel Morton Arizona Gold Swim Club logoArizona Gold Swim Club 9:35.37
767 PB
17 Kaleb Gould Scottsdale Aquatic Club logoScottsdale Aquatic Club 9:35.60
766 PB
18 Riley Delahoyde Peak Swim Team logoPeak Swim Team 9:37.63
757
19 Bradley Jackson Flatiron Athletic Club logoFlatiron Athletic Club 9:38.70
769
20 Drew Bonner South Davis Aquatics Team logoSouth Davis Aquatics Team 9:39.05
767
21 Garret Chance Swim Neptune logoSwim Neptune 9:39.12
812
22 Scott Pekarske TJCC Stingrays Swim Team logoTJCC Stingrays Swim Team 9:39.35
962
23 Kobe Gall Swim Neptune logoSwim Neptune 9:41.05
758 PB
24 Jarod Arroyo Wasatch Front Fish Market logoWasatch Front Fish Market 9:43.04
848
25 Jacob Bushman Devil Ray Aquatic Team logoDevil Ray Aquatic Team 9:43.30
748 PB
26 Jake Perrine Arizona Gold Swim Club logoArizona Gold Swim Club 9:44.72
724
27 Christopher McAninch Mission Aurora Colorado Swimming logoMission Aurora Colorado Swimming 9:48.68
768
28 Joseph Waite Mission Aurora Colorado Swimming logoMission Aurora Colorado Swimming 9:49.11
704 PB
29 Xander Gomez YMCA Westside Silver Fins logoYMCA Westside Silver Fins 9:49.16
721
30 Seth Chun Arizona Gold Swim Club logoArizona Gold Swim Club 9:49.21
820
31 Christian Offenhauser Bend Swim Club logoBend Swim Club 9:49.36
720
32 Chad Patterson Utah Valley Aquatics logoUtah Valley Aquatics 9:51.26
712
33 Andrew Duffield Tucson Ford logoTucson Ford 9:51.84
753
34 Kyle Miller Tigard Tualatin Swim Club logoTigard Tualatin Swim Club 9:52.20
707
35 Christian Manicki Arizona Gold Swim Club logoArizona Gold Swim Club 9:52.47
689
36 Ryan Klein Scottsdale Aquatic Club logoScottsdale Aquatic Club 9:53.04
704
37 Terry Yang Arizona Gold Swim Club logoArizona Gold Swim Club 9:53.61
800
38 Garrett Sooter Boulder Swimming logoBoulder Swimming 9:54.17
682
39 Riley Hufford Mission Aurora Colorado Swimming logoMission Aurora Colorado Swimming 9:54.49
697 PB
40 Quinton Pierce Boulder Swimming logoBoulder Swimming 9:55.26
792 PB
41 Wyatt Graham Utah Valley Aquatics logoUtah Valley Aquatics 9:55.35
677
42 Michael Heinonen Lumberjack Aquatics logoLumberjack Aquatics 9:55.77
675
43 Nicholas Pryor Swim Utah logoSwim Utah 9:55.82
675
44 Kyle Darling West Valley Aqua logoWest Valley Aqua 9:56.89
670 PB
45 Uriel Tejeda Tualatin Hills Swim Club logoTualatin Hills Swim Club 9:57.73
727
46 Blayze Jessen University of Denver Hilltoppers logoUniversity of Denver Hilltoppers 9:57.97
726
47 Ilya Fedorchuk Boulder Swimming logoBoulder Swimming 9:58.09
665
48 Alexander Nikolaev Tucson Ford logoTucson Ford 9:58.23
725
49 Christopher McClain Utah Valley Aquatics logoUtah Valley Aquatics 9:58.53
663
50 Blaise Snowberg Flatiron Athletic Club logoFlatiron Athletic Club 9:59.02
721
51 Dallin Bunnell Hilltop Aquatic Swim Team logoHilltop Aquatic Swim Team 9:59.69
674
52 Shad Wojciechowski South Davis Aquatics Team logoSouth Davis Aquatics Team 10:02.13
647
53 Jason Barnett South Davis Aquatics Team logoSouth Davis Aquatics Team 10:05.62
632
54 Stephen Western Wasatch Front Fish Market logoWasatch Front Fish Market 10:08.06
621 PB
55 Daniel Brooks Mesa Aquatics logoMesa Aquatics 10:08.54
733
56 Michael Hill Mesa Aquatics logoMesa Aquatics 10:09.30
616
57 Grant Nations TJCC Stingrays Swim Team logoTJCC Stingrays Swim Team 10:09.85
728
Carter Howard Tigard Tualatin Swim Club logoTigard Tualatin Swim Club 10:11.15
608
Benjamin Settle Tualatin Hills Swim Club logoTualatin Hills Swim Club 10:11.43
624
Tom Heckmaster University of Denver Hilltoppers logoUniversity of Denver Hilltoppers 10:11.49
667
Nikita Cordier University of Denver Hilltoppers logoUniversity of Denver Hilltoppers 10:12.34
620
Tyler Dennis Mesa Aquatics logoMesa Aquatics 10:12.60
602
Marshall Dowell Mesa Aquatics logoMesa Aquatics 10:12.65
602
Connor McCabe University of Denver Hilltoppers logoUniversity of Denver Hilltoppers 10:13.54
658 +1.3% PB
Cole Peterson Park City Swimming logoPark City Swimming 10:17.60
641
Jacob Anderson Utah Valley Aquatics logoUtah Valley Aquatics 10:18.64
593
Thomas Gergely University of Denver Hilltoppers logoUniversity of Denver Hilltoppers 10:24.97
567
Jacob Brook Cottonwood Heights Aquatics logoCottonwood Heights Aquatics DQ