Site logo

2015 Speedo Champions Series - Plantation, FL

  • Completed
  • Mar. 12–15, 2015
  • LCM
  • Plantation, FL

Top Swims

Rank Name Team Event Time
1 Will Barao South Shore Mill Pond YMCA logo South Shore Mill Pond YMCA 400 L Free 4:08.73
2 Will Barao South Shore Mill Pond YMCA logo South Shore Mill Pond YMCA 400 L Free 4:09.14
3 Felipe Lima Auburn Aquatics logo Auburn Aquatics 50 L Breast 27.93
4 Maxwell Miranda Bluefish Swim Cl logo Bluefish Swim Cl 200 L Fly 2:00.79
5 Will Barao South Shore Mill Pond YMCA logo South Shore Mill Pond YMCA 200 L Free 1:58.74
6 Felipe Lima Auburn Aquatics logo Auburn Aquatics 100 L Breast 1:01.70
7 Pavel Sankovich Club Seminole logo Club Seminole 100 L Fly 52.78
8 Will Barao South Shore Mill Pond YMCA logo South Shore Mill Pond YMCA 1500 L Free 16:27.39
9 Rafael Rodriguez South Florida Aquatic Club logo South Florida Aquatic Club 800 L Free 8:44.12
10 Marcin Cieslak Gator Swim Club logo Gator Swim Club 200 L IM 2:02.55
11 Jorge Murillo Valdes Unattached-Florida Gulf Coast (LSC) logo Unattached-Florida Gulf Coast (LSC) 100 L Breast 1:02.28
12 Albert Subirats Auburn Aquatics logo Auburn Aquatics 50 L Fly 24.54
13 Will Barao South Shore Mill Pond YMCA logo South Shore Mill Pond YMCA 200 L Free 1:59.88
14 Pavel Sankovich Club Seminole logo Club Seminole 200 L IM 2:02.70
15 Jorge Murillo Valdes Unattached-Florida Gulf Coast (LSC) logo Unattached-Florida Gulf Coast (LSC) 200 L Breast 2:16.43
16 Jorge Murillo Valdes Unattached-Florida Gulf Coast (LSC) logo Unattached-Florida Gulf Coast (LSC) 100 L Breast 1:02.64
17 Jorge Murillo Valdes Unattached-Florida Gulf Coast (LSC) logo Unattached-Florida Gulf Coast (LSC) 50 L Breast 28.60
18 Jorge Murillo Valdes Unattached-Florida Gulf Coast (LSC) logo Unattached-Florida Gulf Coast (LSC) 50 L Breast 28.63
19 Nicholas D'Innocenzo Gator Swim Club logo Gator Swim Club 200 L Breast 2:17.22
20 Zach Poti Blue Dolfins logo Blue Dolfins 200 L Back 2:03.86
21 Felipe Lima Auburn Aquatics logo Auburn Aquatics 50 L Breast 28.64
22 Maxwell Miranda Bluefish Swim Cl logo Bluefish Swim Cl 200 L Fly 2:03.96
23 Pavel Sankovich Club Seminole logo Club Seminole 100 L Fly 53.72
24 Elvis Kotikovski Azura Florida Aquatics  logo Azura Florida Aquatics 100 L Back 1:02.97
25 Zach Poti Blue Dolfins logo Blue Dolfins 200 L Back 2:04.35
26 Jorge Murillo Valdes Unattached-Florida Gulf Coast (LSC) logo Unattached-Florida Gulf Coast (LSC) 200 L Breast 2:18.27
27 Elvis Kotikovski Azura Florida Aquatics  logo Azura Florida Aquatics 200 L Back 2:15.23
28 Maxwell Miranda Bluefish Swim Cl logo Bluefish Swim Cl 400 L IM 4:29.33
29 Will Barao South Shore Mill Pond YMCA logo South Shore Mill Pond YMCA 200 L Fly 2:15.34
30 Maxwell Miranda Bluefish Swim Cl logo Bluefish Swim Cl 800 L Free 8:20.29
31 Rafael Rodriguez South Florida Aquatic Club logo South Florida Aquatic Club 400 L Free 4:16.69
32 Rafael Rodriguez South Florida Aquatic Club logo South Florida Aquatic Club 1500 L Free 16:49.01
33 Marcin Cieslak Gator Swim Club logo Gator Swim Club 200 L Fly 2:00.53
34 Elvis Kotikovski Azura Florida Aquatics  logo Azura Florida Aquatics 100 L Back 1:03.38
35 Pavel Sankovich Club Seminole logo Club Seminole 100 L Back 56.47
36 Will Barao South Shore Mill Pond YMCA logo South Shore Mill Pond YMCA 400 L IM 4:50.97
37 Marcelo Chierighini Auburn Aquatics logo Auburn Aquatics 100 L Free 50.35
38 Zack Chetrat Unattached-Florida Gulf Coast (LSC) logo Unattached-Florida Gulf Coast (LSC) 200 L Fly 2:00.64
39 Albert Subirats Auburn Aquatics logo Auburn Aquatics 100 L Fly 54.11
40 Marcelo Chierighini Auburn Aquatics logo Auburn Aquatics 50 L Free 22.97
41 Zach Poti Blue Dolfins logo Blue Dolfins 100 L Back 57.80
42 Renzo Tjon A Joe Auburn Aquatics logo Auburn Aquatics 100 L Free 50.44
43 Julio Horrego City Of Hialeah Storm logo City Of Hialeah Storm 200 L Breast 2:22.35
44 Maxwell Miranda Bluefish Swim Cl logo Bluefish Swim Cl 400 L IM 4:31.00
45 Zach Poti Blue Dolfins logo Blue Dolfins 100 L Back 57.93
46 Albert Subirats Auburn Aquatics logo Auburn Aquatics 100 L Back 56.71
47 Will Barao South Shore Mill Pond YMCA logo South Shore Mill Pond YMCA 400 L IM 4:52.18
48 Albert Subirats Auburn Aquatics logo Auburn Aquatics 50 L Fly 25.06
49 Maxwell Miranda Bluefish Swim Cl logo Bluefish Swim Cl 100 L Fly 56.42
50 Will Barao South Shore Mill Pond YMCA logo South Shore Mill Pond YMCA 200 L IM 2:18.14