Site logo

2015 Speedo Champions Series - Plantation, FL

  • Completed
  • Mar. 12–15, 2015
  • LCM
  • Plantation, FL
A Final LCM
Name Team Time FINA
1 Felipe Lima Auburn Aquatics logo 1:01.70
851
2 Jorge Murillo Valdes unattached 1:02.64
813
3 Marco Guarente Azura Florida Aquatics  logo 1:05.19
721 PB
4 Quinn Cassidy unattached 1:05.78
702 PB
5 Brian Poon Phoenix Swimming logo 1:06.76
671 PB
6 Raiz Tjon-A-Joe Azura Florida Aquatics  logo 1:07.37
653
7 Kameron Sipowski North Palm Beach logo 1:07.68
644 PB
8 Joshua Zimmt Bluefish Swim Cl logo 1:08.59
619
B Final LCM
Name Team Time FINA
9 Nicholas D'Innocenzo Gator Swim Club logo 1:05.79
702
10 Marc Rojas South Florida Aquatic Club logo 1:07.15
660
11 Thomas Gallup Exeter Swim Team logo 1:07.57
648 PB
12 Julio Horrego City Of Hialeah Storm logo 1:07.80
641
13 Benjamin Whitty Blue Dolfins logo 1:08.97
609
14 Ryan Graff Pine Crest logo 1:09.17
604 PB
15 Daniel Pereira Azura Florida Aquatics  logo 1:09.18
603 PB
16 John Fulginiti Blue Dolfins logo 1:09.47
596
C Final LCM
Name Team Time FINA
17 Joe Turk Phoenix Swimming logo 1:08.90
611 PB
18 Esteban Araya unattached 1:10.11
580
19 Brendan Teeters Pine Crest logo 1:10.39
573
20 Jose Pascual-Urriola Coral Springs Swim Club logo 1:10.63
567 PB
21 Cameron Anderson Martin County Aquatics logo 1:11.92
537 PB
22 Christopher Smith North Shore Swim logo 1:11.96
536
23 Wyatt Matschner Blue Dolfins logo 1:12.27
529
24 Kyle Tatton Saint Andrew's Swimming logo 1:12.38
527
D Final LCM
Name Team Time FINA Imp
25 Mavin Liu Bluefish Swim Cl logo 1:11.05
557 PB
26 Jason Jung Phoenix Swimming logo 1:12.10
533
27 Samuel Hodgman Exeter Swim Team logo 1:12.50
524 PB
28 Will Pannos Phoenix Swimming logo 1:12.59
522
29 Cody Schafer South Louisiana Swim Team logo 1:12.60
522
30 Matthew Quinney Greater Holyoke YMCA logo 1:13.29
508 -0.4%
31 Henrique Yamamoto Coral Springs Swim Club logo 1:14.03
492
32 Samuel Colaiacova Boca Raton Swim logo 1:14.85
476
Preliminaries LCM
Name Team Time FINA Imp
1 Jorge Murillo Valdes unattached 1:02.28
827
2 Felipe Lima Auburn Aquatics logo 1:04.00
762
3 Marco Guarente Azura Florida Aquatics  logo 1:05.09
724 PB
4 Brian Poon Phoenix Swimming logo 1:05.93
697 PB
5 Quinn Cassidy unattached 1:06.91
667 PB
6 Kameron Sipowski North Palm Beach logo 1:07.01
664 PB
7 Joshua Zimmt Bluefish Swim Cl logo 1:07.03
663
8 Raiz Tjon-A-Joe Azura Florida Aquatics  logo 1:07.09
662
9 Nicholas D'Innocenzo Gator Swim Club logo 1:07.63
646
10 Julio Horrego City Of Hialeah Storm logo 1:07.67
645
11 Thomas Gallup Exeter Swim Team logo 1:08.38
625
12 Marc Rojas South Florida Aquatic Club logo 1:08.44
623
13 Ryan Graff Pine Crest logo 1:08.63
618 PB
14 Daniel Pereira Azura Florida Aquatics  logo 1:08.72
616 PB
15 Benjamin Whitty Blue Dolfins logo 1:08.96
609
16 John Fulginiti Blue Dolfins logo 1:09.18
603
17 Joe Turk Phoenix Swimming logo 1:09.25
602 PB
18 Brian Arnaud Coral Springs Swim Club logo 1:09.87
586
19 Esteban Araya unattached 1:10.26
576
20 Jose Pascual-Urriola Coral Springs Swim Club logo 1:10.30
575 PB
21 Brendan Teeters Pine Crest logo 1:10.35
574
22 Christopher Smith North Shore Swim logo 1:10.56
569
23 Cameron Anderson Martin County Aquatics logo 1:11.04
557 PB
24 Kyle Tatton Saint Andrew's Swimming logo 1:11.55
545
25 Wyatt Matschner Blue Dolfins logo 1:11.56
545
26 Thomas Hale Azura Florida Aquatics  logo 1:11.63
544
27 Mavin Liu Bluefish Swim Cl logo 1:11.74
541 PB
28 Josh Dinardo North Shore Swim logo 1:11.91
537 PB
29 Jason Jung Phoenix Swimming logo 1:12.18
531
30 Will Pannos Phoenix Swimming logo 1:12.28
529
31 Samuel Hodgman Exeter Swim Team logo 1:12.37
527 PB
32 Cody Schafer South Louisiana Swim Team logo 1:12.96
514
33 Samuel Colaiacova Boca Raton Swim logo 1:13.04
513
34 Chris Gross Nu Wave Swim Club logo 1:13.15
510
35 Henrique Yamamoto Coral Springs Swim Club logo 1:13.28
508
36 Matthew Quinney Greater Holyoke YMCA logo 1:13.50
503 -0.7%
37 Francisco Calderon Azura Florida Aquatics  logo 1:13.53
503
38 Elad Fraiman Swim Fast logo 1:13.61
501
39 Nicholas Diebold Phoenix Swimming logo 1:13.72
499
40 Tanner Cummings Race Aquatics logo 1:13.75
498
41 Dylan Brisco Lake Lytal Lightning logo 1:13.87
496 PB
42 Taylor Harberson Daytona Beach Speed logo 1:14.04
492 PB
43 Dylan Allen Swim Fort Lauderdale logo 1:14.18
489 PB
44 Spencer Greaves Saint Edwards Aquatics logo 1:14.22
489 PB
45 Mattias Keyser Seacoast Swimming Association (MA) logo 1:14.23
488
46 Fernando Fernandez Gator Swim Club logo 1:14.64
480
47 Max Reich Phoenix Swimming logo 1:14.69
480 PB
47 Alexio Musleh Pine Crest logo 1:14.69
480 PB
49 Maxwell Spurrell Bluefish Swim Cl logo 1:14.87
476
50 Yona Rubin Swim Fort Lauderdale logo 1:15.18
470
51 Jeremy Rockaway Blue Dolfins logo 1:15.19
470
52 Andrew Paul Greater Holyoke YMCA logo 1:15.23
469
53 Jack Higgins Phoenix Swimming logo 1:15.60
462
54 Phillip Stevens Mandarin Aquatic logo 1:15.71
460
55 Christopher Dingfield unattached 1:15.91
457
56 Raaef Azer Daytona Beach Speed logo 1:16.20
452 PB
57 Sebastian Velandia Blue Marlins of Hialeah Garden logo 1:16.22
451
58 Eric Veit YMCA of Broward County logo 1:16.33
449
59 Elvis Kotikovski Azura Florida Aquatics  logo 1:16.41
448
60 Ethan Carter East Coast Swim Team logo 1:16.76
442
61 Forrest Spinney Exeter Swim Team logo 1:16.86
440 +0.5% PB
62 Zachary Dingfield Mandarin Aquatic logo 1:17.26
433
63 Brandun Herbert NTC Aquatics  logo 1:17.45
430 PB
64 Christopher Schulte Pompano Beach Piranhas logo 1:17.52
429
65 Christian Cioffi Wahoos of Wellington logo 1:18.31
416
66 EJ Pineiro-barros YMCA of Broward County logo 1:18.74
409
Levi Parsons Daytona Beach Speed logo NS
Sultan Aliev Daytona Beach Speed logo NS
Maxwell Ambrose Daytona Beach Speed logo NS
Coleman Kramer Saint Edwards Aquatics logo NS
John Cipollini Seacoast Swimming Association (MA) logo NS

Filters