Site logo

2015 NCSA Junior Nationals

  • Completed
  • Mar. 17–21, 2015
  • SCY
  • Orlando YMCA, FL

200 Free Relay Women

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time
1 Aquajets Swim Team (A) Aquajets Swim Team
  1. Rachel Wittmer
  2. Carly Quast
  3. Kaia Grobe
  4. Zoe Avestruz
1:30.60
 
2 Academy Bullets Swim Club (A) Academy Bullets Swim Club
  1. Kayla Filipek
  2. Avery Braunecker
  3. Hanna Blankemeier
  4. Jennifer Hauser
1:31.09
 
3 Nation's Capital Swim Club (A) Nation's Capital Swim Club
  1. Hannah Baker
  2. Kylie Jordan
  3. Laura E Branton
  4. Cassidy Bayer
1:32.78
 
4 Poseidon Swimming Inc (A) Poseidon Swimming Inc
  1. Casey Fanz
  2. Kate Nezelek
  3. Camryn Curry
  4. Sydney Pesetti
1:33.25
 
5 Aquajets Swim Team (B) Aquajets Swim Team
  1. Madison Preiss
  2. Bre Thorne
  3. Raime Jones
  4. Emma Wittmer
1:33.44
 
6 Nation's Capital Swim Club (B) Nation's Capital Swim Club
  1. Reni Moshos
  2. Katie Mack
  3. Andi Mack
  4. Robyn Dryer
1:33.71
 
7 Ozaukee Aquatics (A) Ozaukee Aquatics
  1. Katie Drabot
  2. Lillie Hosack
  3. Mallory Fox
  4. Skylar Fore
1:33.77
 
8 New Trier Aquatics (A) New Trier Aquatics
  1. Ingrid Wall
  2. Morgan Conley
  3. Mia Haggerty
  4. Brittany Bishop
1:34.04
 
9 Cincinnati Marlins (A) Cincinnati Marlins
  1. Josie Grote
  2. Cara Norris
  3. Isabelle Murray
  4. Allie Wooden
1:34.14
 
10 Chattahoochee Gold Swim Club (A) Chattahoochee Gold Swim Club
  1. Lexi Glunn
  2. Lauren Case
  3. Emma Cole
  4. Katherine Aikins
1:34.17
 
10 Highlander Aquatic Club (A) Highlander Aquatic Club
  1. Abigail Burke
  2. Paige Hamilton
  3. Gracie Redding
  4. Katherine Duggan
1:34.17
 
12 Machine Aquatics (A) Machine Aquatics
  1. Morgan Hill
  2. Suzanne Dolan
  3. Fiona Muir
  4. Chloe Hicks
1:34.20
 
13 North Bay Aquatics (A) North Bay Aquatics
  1. Miki Dahlke
  2. Lucy Daro
  3. Claire Birchenough
  4. Emma McCarthy
1:34.55
 
14 Mason Manta Rays (A) Mason Manta Rays
  1. Syd Lofquist
  2. Julia Volpenhein
  3. Abbey Esler
  4. Ashley Volpenhein
1:35.09
 
15 City of Mobile Swim Association City of Mobile Swim Association
  1. Paige Madden
  2. Maria Reed
  3. Anna Rose
  4. Jessie Everett
1:35.16
 
15 Waukesha Express Swim Team Waukesha Express Swim Team
  1. Maddi Tew
  2. Molly Manchon
  3. Kennedy Tranel
  4. Kierston Farley-Sepe
1:35.16
 
17 Huntsville Swim Association Huntsville Swim Association
  1. Sarah Cimino
  2. Kobie Melton
  3. Chloe Hui
  4. Regan Weakley
1:35.18
 
18 Marin Pirates Marin Pirates
  1. Maddie Salesky
  2. Riley Scott
  3. Mia Cunnan
  4. Cali Raukar
1:35.29
 
19 Northwestern Uni (A) Northwestern Uni
  1. Cassidy Coughlin
  2. Olivia Andrew
  3. Ella Tierney
  4. Grace Tierney
1:35.38
 
20 Suburban Seahawks Club Suburban Seahawks Club
  1. Caroline Famous
  2. Emily Cornell
  3. Syd Paglia
  4. Julia Cullen
1:35.47
 
21 The Woodlands Swim Team The Woodlands Swim Team
  1. Lucie Nordmann
  2. Monica Gumina
  3. Isabel Tank
  4. Dorothy Halmy
1:35.52
 
22 Dads Club Swim Team Dads Club Swim Team
  1. Annie Miller
  2. Alexandra Buscher
  3. Elizabeth Jordana
  4. Elena Skaribas
1:35.65
 
23 Badger Aquatic Club (WI) Badger Aquatic Club (WI)
  1. Cora Mack
  2. Kelly Rodriguez
  3. Victoria Center
  4. Alexandra Center
1:35.67
 
23 Southwest Stars Swim Club (A) Southwest Stars Swim Club
  1. Sofia Bernard
  2. Sarah Passilla
  3. Sami Schieffelin
  4. Katie Schorr
1:35.67
 
25 Columbia Swim Club Columbia Swim Club
  1. Bettie Logan
  2. Kelley Tackett
  3. Brittany Wen
  4. Althea Felton
1:35.75
 
26 Long Island Aquatic Club Long Island Aquatic Club
  1. Lauryn Johnson
  2. Maggie Aroesty
  3. Kerry Giovanniello
  4. Cara Treble
1:35.77
 
27 Northern KY Clip Northern KY Clip
  1. Sophie Skinner
  2. Mikayla Herich
  3. Lillian Morgan
  4. Amanda Smith
1:35.83
 
28 Academy Bullets Swim Club (B) Academy Bullets Swim Club
  1. Lindsey Merk
  2. Alexis Yager
  3. Maddie Haschemeyer
  4. Georgia Young
1:35.84
 
29 Rockville Montgomery Swim Club (A) Rockville Montgomery Swim Club
  1. Catherine Johnson
  2. Elaina Gu
  3. Audrey Richter
  4. Sydney Kirsch
1:36.00
 
30 Motor City Aquatics (A) Motor City Aquatics
  1. Michelle Wang
  2. Mykala Arnold
  3. Linnea Anderson
  4. Mollie Pulte
1:36.02
 
31 Ozaukee Aquatics (B) Ozaukee Aquatics
  1. Emma Herold
  2. Jessica Short
  3. Celia Ripple
  4. Autumn Haebig
1:36.08
 
32 Marlins of Raleigh (A) Marlins of Raleigh
  1. Grace Countie
  2. Dominique Quintero
  3. Lily Morrell
  4. Chloe Mikles
1:36.09
 
33 St Charles Swim Team (A) St Charles Swim Team
  1. Erin Hart
  2. Izzy Herb
  3. Audrey Guyett
  4. Sammy Sauer
1:36.16
 
33 Life Time Minnes Life Time Minnes
  1. Alexis Schaaf
  2. Margaret Franke
  3. Sarah Lingen
  4. Colleen Donlin
1:36.16
 
35 Hudson Explorer Aquatic (Ohio) (A) Hudson Explorer Aquatic (Ohio)
  1. Macy Trattner
  2. Natalie Gundling
  3. Stephanie Boyd
  4. Caitlin Weigel
1:36.18
 
36 Poseidon Swimming Inc (B) Poseidon Swimming Inc
  1. Hailey Ladd
  2. Hannah Denison
  3. Sophie Svoboda
  4. Julianna Jones
1:36.20
 
37 Town Wrecker Swim Team Town Wrecker Swim Team
  1. Andrea Ernst
  2. Kristen Romano
  3. Madi Jaszcz
  4. Olivia Sapio
1:36.25
 
38 Rockwood Swim Club (A) Rockwood Swim Club
  1. Jordan Stout
  2. Alyssa Lemon
  3. LeiLani Mansy
  4. Anna Miller
1:36.38
 
39 Rockville Montgomery Swim Club (B) Rockville Montgomery Swim Club
  1. Lindsay Tanner
  2. Melanie Doan
  3. Celine Nugent
  4. Emily Zhang
1:36.40
 
40 Fox Valley Swim Team Fox Valley Swim Team
  1. Mackenzie Hornstra
  2. Avery Mathew
  3. Wyli Erlechman
  4. Emma Tinney
1:36.53
 
41 Saint Andrew's Swimming Saint Andrew's Swimming
  1. Darby Goodwin
  2. Rachael Bradford-Feldman
  3. Tiffany Korb
  4. Megan Moroney
1:36.85
 
42 Iowa Flyers Swim Club Iowa Flyers Swim Club
  1. Taylor Beadle
  2. Claire Murray
  3. Erica Hsu
  4. Ruby Martin
1:36.90
 
42 SwimStrongsville SwimStrongsville
  1. Brooke Delventhal
  2. Julia Newbould
  3. Lauren Devorace
  4. Anna Coronel
1:36.90
 
44 Jersey Wahoos Jersey Wahoos
  1. Abbey Neveling
  2. Nicole Shek
  3. Andrea Fong
  4. Isabel Obregon
1:36.93
 
45 Gators Swim Club Gators Swim Club
  1. Maddie Wallis
  2. Julimar Avila
  3. Emilie Despres
  4. Cathleen Li
1:37.08
 
46 Pack Swim Team Of Pittsford Pack Swim Team Of Pittsford
  1. Madison Sullivan
  2. Emma Corby
  3. Lindsay Stone
  4. Katie Smith
1:37.11
 
47 Mason Manta Rays (B) Mason Manta Rays
  1. Mary Margaret or Mary Fry
  2. Gabriella Marinelli
  3. Elizabeth Troy
  4. Jordan Decker
1:37.18
 
47 Solon Stars Swim Club Solon Stars Swim Club
  1. Maria Coy
  2. Jessica Jin
  3. Kayla Korenowski
  4. Anna Jones
1:37.18
 
49 North Bay Aquatics (B) North Bay Aquatics
  1. Olivia Lewis
  2. Ava Salmi
  3. Elizabeth Duncan
  4. Monica Sears
1:37.19
 
50 Greensboro Swimming Assoc Greensboro Swimming Assoc
  1. Caitlin Cockcroft
  2. Amelia Gilchrist
  3. Marshall Farrell
  4. Emily Schoonhagen
1:37.31
 
51 Chattahoochee Gold Swim Club (B) Chattahoochee Gold Swim Club
  1. Jaclyn Hill
  2. Caroline Aikins
  3. Rachel Pelzek
  4. Kristina Friedrichs
1:37.38
 
52 Magnolia Aquatic Magnolia Aquatic
  1. Hannah Dooley
  2. Kat Jones
  3. Grace Ritch
  4. Caitlin Clements
1:37.49
 
53 Northwestern Uni (B) Northwestern Uni
  1. Julie Kolar
  2. Olivia Kusio
  3. Jamie Kolar
  4. Azra Avdic
1:37.54
 
54 Aggie Swim Club Aggie Swim Club
  1. Karly Waguespack
  2. Julia Cook
  3. Maria De Figueiredo
  4. Bryanna Hundt
1:37.56
 
55 St. Croix Swim Club St. Croix Swim Club
  1. Sophia Bisch
  2. Asia Neuman
  3. Abigail Schwartz
  4. Mickayla Hinkle
1:37.59
 
56 WEST Swim Club WEST Swim Club
  1. Jessica Woolfe
  2. Kelly McNamara
  3. Mia Chiappe
  4. Alex Knutte
1:37.65
 
57 Nova of Virginia Aquatics, Inc Nova of Virginia Aquatics, Inc
  1. Caroline Baber
  2. Abigail Richey
  3. Bryn Gvozdas
  4. Emily Provenzo
1:37.84
 
58 New Albany Aquatic Club New Albany Aquatic Club
  1. Abby Stone
  2. Sarah Martin
  3. Annie Moosavian
  4. Taylor Berend
1:37.89
 
59 Minnetonka Swim Club Minnetonka Swim Club
  1. Tru Walor
  2. Cecilia Ostergren
  3. Anna Justinak
  4. Sophie Levy
1:37.90
 
60 Edina Swim Club Edina Swim Club
  1. Kelli McCarthy
  2. Maddy Potter
  3. Anna Ellis
  4. Alison Tallen
1:37.92
 
61 Empire Swimming (A) Empire Swimming
  1. Bridget Semenuk
  2. Nadia Riverso
  3. Bebe Thompson
  4. Maddie Hartigan
1:38.10
 
62 New Trier Aquatics (B) New Trier Aquatics
  1. Samantha Adams
  2. Nicole Retondo
  3. Emily George
  4. Hope Hayward
1:38.17
 
63 Rockwood Swim Club (B) Rockwood Swim Club
  1. Tennyson Henry
  2. Franceska Petrosino
  3. Lillian Vanbiljon
  4. Izzi Clark
1:38.26
 
64 Wichita Swim Club Wichita Swim Club
  1. Kendall Kilgore
  2. Maggie Hatfield
  3. Astrid Dirkzwager
  4. Brooke Dreiling
1:38.35
 
65 Machine Aquatics (B) Machine Aquatics
  1. Livi Schmid
  2. Sammie Grant
  3. Laura Sullivan
  4. Rachael Holp
1:38.41
 
66 Highlander Aquatic Club (B) Highlander Aquatic Club
  1. Carley Lowe
  2. Anderson Myers
  3. Caroline Cooper
  4. Blake Broullire
1:38.46
 
67 Chicago Wolfpack Aquatic Club Chicago Wolfpack Aquatic Club
  1. Clare MacNamara
  2. Marysol Arce
  3. Anna Peterson
  4. Nina Mantich
1:38.52
 
68 Dayton Raiders (A) Dayton Raiders
  1. Katherine Sickinger
  2. Isabella Gable
  3. Noelle Kipp
  4. Anna Lynch
1:38.66
 
69 Birmingham Swim League Birmingham Swim League
  1. Anna Moers
  2. Nicole Smith
  3. Rachel Cunningham
  4. Molly Steele
1:38.68
 
70 Southwest Stars Swim Club (B) Southwest Stars Swim Club
  1. Elizabeth Cottle
  2. Alexis Delisle
  3. Zoe Sherman
  4. Bridget Kelley
1:38.77
 
71 St Charles Swim Team (B) St Charles Swim Team
  1. Kayla Jones
  2. Anna O'Malley
  3. Grace Samuelson
  4. Monica Guyette
1:38.90
 
72 Marlins of Raleigh (B) Marlins of Raleigh
  1. Sarah Giamber
  2. Emily Dykstra
  3. Meagan Johnson
  4. Haley Allen
1:39.12
 
73 Hudson Explorer Aquatic (Ohio) (B) Hudson Explorer Aquatic (Ohio)
  1. Gabrielle Palazzo
  2. Sarah Wolanske
  3. Magdalena Haas
  4. Paige McCormick
1:39.61
 
74 Cincinnati Marlins (B) Cincinnati Marlins
  1. Alexandra Wall
  2. Laura Morris
  3. Molly Zilch
  4. Kathleen Kerr
1:40.09
 
75 Motor City Aquatics (B) Motor City Aquatics
  1. Anuschka Sambel
  2. Kailyn Swantek
  3. Gabby Granata
  4. Celia Hoag
1:40.15
 
76 Empire Swimming (B) Empire Swimming
  1. Kierstin Chu
  2. Alison McNamara
  3. Maureen O'Sullivan
  4. Sarah Schlesinger
1:42.24
 
Dayton Raiders (B) Dayton Raiders
  1. Olivia Chick
  2. Shelly Zelnick
  3. Madelyn Shaffer
  4. Maddison Eckley
DQ