CollegeSwimming.com

2015 Speedo Champions Series - Federal Way

  • Federal Way, WA
  • Date

    Mar. 11–15, 2015

  • Course

    SCY

  • Status

    Completed

800 Free Relay Men

Finals
Rank Team Finals
1 King Aquatic Club
  1. Mathias Oh
  2. Thomas Anderson
  3. Koppany Kolyvek
  4. Zachary Wagner
6:36.92
2 Jeffco Hurricanes
  1. Keegan Foulke
  2. Austin Crump
  3. Jonah Staton
  4. Michael Zarian
6:44.90
3 King Aquatic Club
  1. Justice Kramer
  2. Kevin Dang
  3. Cole Vanderwel
  4. Dale Williams
6:46.12
4 Bellevue Club Swim Team
  1. Aaron Elhajj
  2. Tim Kralj
  3. Austin Barnard
  4. Stephen Boden
6:48.44
5 Fort Collins Area Swim team
  1. Matthew Willis
  2. Samuel Ybarra
  3. Maxwell Holter
  4. Danny Kovac
6:48.86
6 Central Area Aquatic Team
  1. Dean Nguyen
  2. Emmett Wayte
  3. Tommy Thach
  4. Grant Gamroth
6:53.13
7 Portland Aquatic Club (Oregon)
  1. Jonas Marquez
  2. Ethan Hanson
  3. Luke Hutchinson
  4. Samuel Harquail
6:55.87
8 Bellevue Club Swim Team
  1. Nathan Shao
  2. Andrew Pana
  3. Andrew Boden
  4. David Conger
6:58.08
9 Multnomah Athletic Club
  1. Tristan Furnary
  2. Liam O'Shea
  3. Jake Breuer
  4. Grant Gooding
6:59.59
10 Foothills Swim team
  1. Cal Reynolds
  2. Alexander Moreland
  3. Gordon Pexton
  4. Aaron Sett
6:59.65
11 King Aquatic Club
  1. Micah Oh
  2. Zackary O'Haver
  3. Mitch Hovis
  4. Ian Olufson
6:59.79
12 Charger Aquatics
  1. Anthony Kim
  2. Benjamin Lafler
  3. Kevin Benavidez
  4. Maurice "Lee" Moffett
7:02.25
13 Kamehameha Swim Club
  1. Kanoa Kaleoaloha
  2. Christian Nishimura
  3. Allen Hayakawa
  4. Arkayeh Prange
7:03.70
14 Aces Swim Club
  1. Michael Hinton
  2. Griffin Eiber
  3. Lucas Wyatt
  4. Dominic Byrne
7:03.94
15 Issaquah Swim Team
  1. Jason Klein
  2. Connor Broughton
  3. Jackson Berman
  4. Nicholas Klatt
7:05.65
16 Hillsboro HEAT Swim Team
  1. Daniel Lupro
  2. Luke Thornbrue
  3. Brant Edwards
  4. Logan Frank
7:05.87
17 Bellingham Bay Swim team
  1. Cole Avery
  2. Zach Shenkin
  3. Haydn Pak
  4. Rudolph Berry
7:07.21
18 Fort Collins Area Swim team
  1. Mason Fine
  2. Shamzi Alkaff
  3. Jack Holter
  4. Alexander Rowe
7:07.33
19 Jeffco Hurricanes
  1. Parker Sorenson
  2. Daniel Hendricks
  3. Zachary Carder
  4. Alexander Nielsen
7:07.54
20 Missoula Aquatic Club
  1. Adam Zimmer
  2. Matthew Fritz
  3. Jack Eberhard
  4. Cale Berkoff
7:08.57
21 Gold's Aquatics Club
  1. Reid Anderson
  2. Nick Lavigne Lavigne
  3. Andrew Oh
  4. Camden Wunderlich
7:09.38
22 Charger Aquatics
  1. Max Hawton
  2. Mark Gullick
  3. Sean Jahner
  4. William Geck
7:13.60
23 Foothills Swim team
  1. Spencer Shaffer
  2. Eric Berg
  3. Dean Crozier
  4. Daniel Graber
7:14.90
24 Issaquah Swim Team
  1. Ivan Graham
  2. Sergio Licea-Montes
  3. Xavier Graham
  4. Andrew Lee
7:15.64
25 Northern Lights Swim Club
  1. Ryan Emili
  2. Samuel Powers
  3. Nathaniel Adams
  4. EZ Houge-Corwin
7:17.69
26 Laramie Swim Club
  1. Connor Petty
  2. Charles Sheridan
  3. Noah Richardson
  4. Ryan Beman
7:20.62
27 Splash Aquatics Makiki
  1. Jun Yoon
  2. Joseph Ahia
  3. Gregory Zukeran
  4. Casey Asaoka
7:24.06
28 Lake Oswego Swim Club
  1. Edward Kang
  2. Samuel Swaim
  3. Jordan Leis
  4. Maxwell Swaim
7:26.11
29 Kamehameha Swim Club
  1. Michael Petrides
  2. Jeffrey Collins
  3. Braysen Libed
  4. David Kea
7:28.56