CollegeSwimming.com

2015 Speedo Champions Series - Federal Way

  • Federal Way, WA
  • Date

    Mar. 11–15, 2015

  • Course

    SCY

  • Status

    Completed

400 Medley Relay Men

Finals
Rank Team Finals
1 King Aquatic Club
  1. Thomas Anderson
  2. Mitch Hovis
  3. Mathias Oh
  4. Zachary Wagner
3:18.57
2 Bellevue Club Swim Team
  1. Aaron Elhajj
  2. Samuel Petrini
  3. Max Emerick
  4. Stephen Boden
3:21.85
3 Fort Collins Area Swim team
  1. Danny Kovac
  2. Ross Lannen
  3. Maxwell Holter
  4. Matthew Willis
3:23.19
4 Charger Aquatics
  1. Anthony Kim
  2. Ian Kingsolver
  3. Kevin Benavidez
  4. Mark Gullick
3:26.33
5 Mt. Hood Aquatics
  1. Seroja Pereverzin
  2. Nick Chaney
  3. Rhys Pasternack
  4. Christian Gilbreath
3:26.74
6 Central Area Aquatic Team
  1. Emmett Wayte
  2. Dean Nguyen
  3. Grant Gamroth
  4. Tommy Thach
3:26.84
7 Bellevue Club Swim Team
  1. Tim Kralj
  2. Jeffrey Li
  3. Austin Barnard
  4. Dave Makhervaks
3:26.86
8 Jeffco Hurricanes
  1. Michael Zarian
  2. Keegan Foulke
  3. Austin Crump
  4. Parker Sorenson
3:27.51
9 King Aquatic Club
  1. Justice Kramer
  2. Robert Hughes
  3. Dale Williams
  4. Kevin Dang
3:28.71
10 Foothills Swim team
  1. Alexander Moreland
  2. Daniel Graber
  3. Gordon Pexton
  4. Spencer Shaffer
3:29.09
11 Issaquah Swim Team
  1. Jason Klein
  2. Andrew Lee
  3. Gabriel Florsheim
  4. Brandon Leu
3:29.48
12 Multnomah Athletic Club
  1. Tristan Furnary
  2. Garen Marter
  3. Tyler Soo
  4. Grant Gooding
3:30.89
13 Lobo Aquatic Clu
  1. John Holler
  2. Jarod Creech
  3. Benjamin Waterman
  4. Estevan Romero
3:30.95
14 King Aquatic Club
  1. Cameron King
  2. Cole Vanderwel
  3. Micah Oh
  4. Koppany Kolyvek
3:31.18
15 Gold's Aquatics Club
  1. Camden Wunderlich
  2. Reid Anderson
  3. Andrew Oh
  4. Shing Sang Siu
3:31.70
16 Bellingham Bay Swim team
  1. Cole Avery
  2. Rowan King
  3. Zach Shenkin
  4. Haydn Pak
3:32.57
17 Hillsboro HEAT Swim Team
  1. Daniel Lupro
  2. Kyle Berquist
  3. Luke Thornbrue
  4. Nathan Bennett
3:33.57
18 Columbia River Swim Team
  1. Jonah Rodewald
  2. Kasey Calwell
  3. Andrew Chang
  4. Chris Xue
3:33.60
19 Arizona Swimming Gauchos Inc
  1. Tyler Reznicek
  2. Matt Furfie
  3. Zabric Kline
  4. Otis Cameron
3:33.93
20 Kamehameha Swim Club
  1. Allen Hayakawa
  2. Christian Nishimura
  3. Kanoa Kaleoaloha
  4. Arkayeh Prange
3:34.80
21 Chinook Aquatic Club
  1. James Buchanan
  2. Andrew Fukuda
  3. Dillon De Priest
  4. Jake Davies
3:34.89
22 Issaquah Swim Team
  1. Ivan Graham
  2. Brandon Yue
  3. Sergio Licea-Montes
  4. Xavier Graham
3:35.19
23 Lake Oswego Swim Club
  1. Edward Kang
  2. Kyle Vu Vu
  3. Curtis Klein
  4. Jordan Leis
3:35.80
24 Portland Aquatic Club (Oregon)
  1. Ethan Hanson
  2. Samuel Harquail
  3. Jonas Marquez
  4. Josh Bottelberghe
3:35.99
25 Bellevue Club Swim Team
  1. Mitchell Eggenberger
  2. Peter Trahms
  3. Sebastian Steen
  4. Andrew Boden
3:36.90
26 Aces Swim Club
  1. Michael Hinton
  2. Peyton Scherschel
  3. Patrick Kelley
  4. Griffin Eiber
3:36.91
27 Missoula Aquatic Club
  1. Matthew Fritz
  2. Adam Zimmer
  3. Cale Berkoff
  4. Jack Eberhard
3:37.10
28 Charger Aquatics
  1. Benjamin Lafler
  2. Riley Kinlaw
  3. Nicholas Christman
  4. Max Hawton
3:37.65
29 Bainbridge Island Swim Club
  1. Samuel Alpaugh
  2. CJ Waite
  3. Makai Ingalls
  4. Parker Bushey
3:38.62
30 King Aquatic Club
  1. Chirag Das
  2. Spence Broden
  3. Zachary Johnson
  4. Ian Olufson
3:39.42
31 Hillsboro HEAT Swim Team
  1. Ethan Heasley
  2. Brett Champlin
  3. Brant Edwards
  4. Logan Frank
3:39.85
32 Oregon City Swim Team
  1. Josh Morton
  2. Brian Frazier
  3. Parker Kilstrom
  4. Christopher Glaess
3:39.88
33 Jeffco Hurricanes
  1. Bailey Miclette
  2. Dylan Kirar
  3. Jonah Staton
  4. Zachary Carder
3:40.01
34 Northern Lights Swim Club
  1. Nathaniel Adams
  2. Ryan Emili
  3. EZ Houge-Corwin
  4. Samuel Powers
3:40.15
35 West Coast Aquatics (WA)
  1. Connor Brunke
  2. Jonathan Cook
  3. Tony Mikhail
  4. Tarek Farouk
3:42.70
36 Charger Aquatics
  1. Patrick Hawton
  2. Sean Jahner
  3. William Geck
  4. Maurice "Lee" Moffett
3:43.15
37 Olympic Cascade Aquatics
  1. Alex Tallman
  2. Tanner Martinez
  3. Benjamin Gore
  4. James Lorr
3:43.62
38 Splash Aquatics Makiki
  1. Jun Yoon
  2. Gregory Zukeran
  3. Joseph Ahia
  4. Casey Asaoka
3:43.88
39 Foothills Swim team
  1. Payton Sage
  2. Cal Reynolds
  3. Gavin Olson
  4. Eric Berg
3:43.90
40 Casper Swim Club
  1. Colin O'Neill
  2. Jeremy Young
  3. Talon Marquard
  4. Jacob Caputa
3:46.04
41 Kamehameha Swim Club
  1. Michael Petrides
  2. Jeffrey Collins
  3. David Kea
  4. Braysen Libed
3:47.01
42 Laramie Swim Club
  1. Connor Petty
  2. Justin Rector
  3. Noah Richardson
  4. Charles Sheridan
3:47.15
43 Bellingham Bay Swim team
  1. Colin Hakeman
  2. Alexander Evans
  3. Daniel Schleh
  4. Samuel Hunter
3:49.81
44 Wyoming Waves
  1. Benjamin Wisdorf
  2. Trevor Adrian
  3. Robert Brown
  4. Hunter Marshall
3:55.92
45 Casper Swim Club
  1. Gavin Heady
  2. Remington Wagner
  3. Ethen Smith
  4. Anthony Drazick
3:58.82
Gillette Swim Team
  1. Noah Beaver
  2. Trevor Morton
  3. Conner Baldacci
  4. Ty Conklin
DQ