CollegeSwimming.com

2015 Speedo Champions Series - Federal Way

  • Completed
  • Mar. 11–15, 2015
  • SCY
  • Federal Way, WA

200 Free Relay Men

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time
1 King Aquatic Club (A) King Aquatic Club
  1. Mathias Oh
  2. Thomas Anderson
  3. Dale Williams
  4. Zachary Wagner
1:20.49
 
2 Charger Aquatics (A) Charger Aquatics
  1. Anthony Kim
  2. Nicholas Christman
  3. Max Hawton
  4. Mark Gullick
1:23.72
 
3 Bellevue Club Swim Team (A) Bellevue Club Swim Team
  1. Stephen Boden
  2. Tim Kralj
  3. Dave Makhervaks
  4. Max Emerick
1:24.83
 
4 Fort Collins Area Swim team (A) Fort Collins Area Swim team
  1. Max Holter
  2. Matthew Willis
  3. Danny Kovac
  4. Mason Fine
1:24.96
 
5 King Aquatic Club (B) King Aquatic Club
  1. Joshua Maclurg
  2. Kevin Dang
  3. Cole Vanderwel
  4. Justice Kramer
1:25.27
 
6 Central Area Aquatic Team Central Area Aquatic Team
  1. Dean Nguyen
  2. Emmett Wayte
  3. Grant Gamroth
  4. Tommy Thach
1:25.66
 
7 Bellevue Club Swim Team (B) Bellevue Club Swim Team
  1. Aaron Elhajj
  2. Dan Prang
  3. William Dittig
  4. Sebastian Steen
1:25.77
 
8 Columbia River Swim Team Columbia River Swim Team
  1. Chris Xue
  2. Kasey Calwell
  3. Jonah Rodewald
  4. Maksim Dolbinin
1:26.28
 
9 Jeffco Hurricanes / Evergreen Swim Team (A) Jeffco Hurricanes / Evergreen Swim Team
  1. Parker Sorenson
  2. Keegan Foulke
  3. Michael Zarian
  4. Austin Crump
1:26.92
 
10 Foothills Swim team (A) Foothills Swim team
  1. Spencer Shaffer
  2. Daniel Graber
  3. Cal Reynolds
  4. Alexander Moreland
1:27.19
 
11 Aces Swim Club Aces Swim Club
  1. Griffin Eiber
  2. Peyton Scherschel
  3. Darren Woon
  4. Michael Hinton
1:27.23
 
12 Mt. Hood Aquatics Mt. Hood Aquatics
  1. Christian Gilbreath
  2. Nick Chaney
  3. Jacob Dexter
  4. Seroja Pereverzin
1:27.38
 
13 Northern Lights Swim Club Northern Lights Swim Club
  1. Nathaniel Adams
  2. Ryan Emili
  3. Samuel Powers
  4. EZ Houge-Corwin
1:27.43
 
14 Issaquah Swim Team (A) Issaquah Swim Team
  1. Gabriel Florsheim
  2. Nicholas Klatt
  3. Brandon Leu
  4. Jason Klein
1:27.53
 
15 Kamehameha Swim Club (A) Kamehameha Swim Club
  1. Christian Nishimura
  2. Kanoa Kaleoaloha
  3. David Kea
  4. Arkayeh Prange
1:27.77
 
16 Hillsboro HEAT Swim Team Hillsboro HEAT Swim Team
  1. Brant Edwards
  2. Daniel Lupro
  3. Nathan Bennett
  4. Luke Thornbrue
1:27.81
 
17 Multnomah Athletic Club Multnomah Athletic Club
  1. Tristan Furnary
  2. Jake Breuer
  3. Nathaniel McFaul
  4. Grant Gooding
1:27.88
 
18 Lobo Aquatic Clu Lobo Aquatic Clu
  1. Estevan Romero
  2. Benjamin Waterman
  3. Tameryn Huffman
  4. John Holler
1:27.90
 
19 Foothills Swim team (B) Foothills Swim team
  1. Eric Berg
  2. Aaron Sett
  3. Payton Sage
  4. Gordon Pexton
1:28.13
 
20 Lake Oswego Swim Club (A) Lake Oswego Swim Club
  1. Matty McComish
  2. Curtis Klein
  3. Edward Kang
  4. Jordan Leis
1:28.43
 
21 Bellingham Bay Swim team Bellingham Bay Swim team
  1. Zach Shenkin
  2. Cole Avery
  3. Haydn Pak
  4. Rowan King
1:28.60
 
22 Fort Collins Area Swim team (B) Fort Collins Area Swim team
  1. Loren Gillilan
  2. Shamzi Alkaff
  3. Alexander Rowe
  4. Samuel Ybarra
1:28.61
 
23 Gold's Aquatics Club Gold's Aquatics Club
  1. Andrew Oh
  2. Reid Anderson
  3. Seth Birrell
  4. Nick Lavigne Lavigne
1:28.85
 
24 Charger Aquatics (B) Charger Aquatics
  1. Ian Kingsolver
  2. Benjamin Lafler
  3. Riley Kinlaw
  4. Kevin Benavidez
1:28.93
 
25 Bellevue Club Swim Team (C) Bellevue Club Swim Team
  1. Andrew Pana
  2. Henry Pratt
  3. Joseph Li
  4. Thomas Eggenberger
1:28.98
 
26 Casper Swim Club (A) Casper Swim Club
  1. Jeremy Young
  2. Colin O'Neill
  3. Talon Marquard
  4. Jacob Caputa
1:29.18
 
27 Chinook Aquatic Club Chinook Aquatic Club
  1. Dillon De Priest
  2. Andrew Fukuda
  3. James Buchanan
  4. Jake Davies
1:29.43
 
28 King Aquatic Club (C) King Aquatic Club
  1. Zackary O'Haver
  2. Ian Olufson
  3. Koppany Kolyvek
  4. Cameron King
1:29.45
 
29 Portland Aquatic Club (Oregon) Portland Aquatic Club (Oregon)
  1. Jonas Marquez
  2. Ethan Hanson
  3. Luke Hutchinson
  4. Samuel Harquail
1:29.96
 
30 Olympic Cascade Aquatics Olympic Cascade Aquatics
  1. Tanner Martinez
  2. James Lorr
  3. Benjamin Gore
  4. Alex Tallman
1:30.58
 
31 Missoula Aquatic Club Missoula Aquatic Club
  1. Adam Zimmer
  2. Jack Eberhard
  3. Matthew Fritz
  4. Cale Berkoff
1:30.63
 
32 Gillette Swim Team Gillette Swim Team
  1. Noah Beaver
  2. Conner Baldacci
  3. Trevor Morton
  4. Ty Conklin
1:30.75
 
33 Arizona Swimming Gauchos Inc Arizona Swimming Gauchos Inc
  1. Matt Furfie
  2. Zabric Kline
  3. Troy Bills
  4. Otis Cameron
1:30.81
 
34 Laramie Swim Club Laramie Swim Club
  1. Noah Richardson
  2. Connor Petty
  3. Andrew Weathermon
  4. Charles Sheridan
1:30.83
 
35 Issaquah Swim Team (B) Issaquah Swim Team
  1. Xavier Graham
  2. Jackson Berman
  3. Andrew Lee
  4. Sergio Licea-Montes
1:30.86
 
36 Splash Aquatics Makiki Splash Aquatics Makiki
  1. Jun Yoon
  2. Joseph Ahia
  3. Casey Asaoka
  4. Gregory Zukeran
1:31.10
 
37 Wyoming Waves Wyoming Waves
  1. Robert Brown
  2. Nate Montgomery
  3. Hunter Marshall
  4. Benjamin Wisdorf
1:31.82
 
38 Jeffco Hurricanes / Evergreen Swim Team (B) Jeffco Hurricanes / Evergreen Swim Team
  1. Dylan Kirar
  2. Bailey Miclette
  3. Zachary Carder
  4. Jonah Staton
1:32.58
 
39 West Coast Aquatics (WA) West Coast Aquatics (WA)
  1. Jeremiah Tien
  2. Tarek Farouk
  3. Connor Brunke
  4. Jonathan Cook
1:32.59
 
40 Kamehameha Swim Club (B) Kamehameha Swim Club
  1. Allen Hayakawa
  2. Michael Petrides
  3. Jeffrey Collins
  4. Braysen Libed
1:33.99
 
41 Casper Swim Club (B) Casper Swim Club
  1. Ethen Smith
  2. Remington Wagner
  3. Anthony Drazick
  4. Gavin Heady
1:34.04
 
42 Lake Oswego Swim Club (B) Lake Oswego Swim Club
  1. Kyle Vu Vu
  2. Samuel Swaim
  3. Carl Hansen
  4. Maxwell Swaim
1:34.21
 
Oregon City Swim Team Oregon City Swim Team
  1. Brian Frazier
  2. Josh Morton
  3. Christopher Glaess
  4. Parker Kilstrom
DQ