Site logo

2014 Speedo Champions Series LCM - Oxford, OH

  • Completed
  • Jul. 21–24, 2014
  • LCM
  • Oxford, OH

400 Medley Relay Men

Timed Finals LCM
Rank Name Team Time
1 Club Wolverine (A) Club Wolverine
  1. Rob Zofchak
  2. Ryan Fisher
  3. Adam Whitener
  4. Andrew Henry
3:49.87
 
2 Ohio State Swim Club (A) Ohio State Swim Club
  1. Rowan Williams
  2. Christopher Cowley
  3. Mason Miller
  4. Andrew Appleby
3:52.05
 
3 Spartan Swim Club (MI) Spartan Swim Club (MI)
  1. Nathaniel Weeks
  2. Ian Rodriguez
  3. Jake Moore
  4. Adam Marsh
3:56.72
 
4 Miami Miami
  1. Sean Neri
  2. Andrew Kilkenny
  3. Michael Heavilon
  4. Lucas Brock
3:58.31
 
5 SwimStrongsville (A) SwimStrongsville
  1. Mike Pichette
  2. Derek Hren
  3. Dj Arslanian
  4. JUSTIN HILL
3:59.34
 
6 Cincinnati Marlins (A) Cincinnati Marlins
  1. Matthew McDonald
  2. Dillon Froass
  3. Jacob Waters
  4. Mitchell Frey
4:04.00
 
7 Club Wolverine (B) Club Wolverine
  1. Paul Soley
  2. Christopher Hodges
  3. Kai Williams
  4. Brian Moore
4:04.74
 
7 Noblesville Swim Club Noblesville Swim Club
  1. Cameron Gill
  2. Luke Conner
  3. Alexander Wolfred
  4. Nick Strader
4:04.74
 
9 Cincinnati Aquatic Club Cincinnati Aquatic Club
  1. Cooper Keener
  2. Sam Vester
  3. Greg Nymberg
  4. Jackson Mantkowski
4:04.89
 
10 Ohio State Swim Club (C) Ohio State Swim Club
  1. Jack Saczawa
  2. Samuel Decker
  3. Robert Biskup
  4. Karl Kabelka
4:05.86
 
11 Solon Stars Swim Club Solon Stars Swim Club
  1. Tim Wintering
  2. Elijah Spiro
  3. Grant Pinchot
  4. Christopher Guo
4:05.92
 
12 Cincinnati Marlins (B) Cincinnati Marlins
  1. Luke Sobolewski
  2. Nate Jonas
  3. Jonathan Prangley
  4. William Reverman
4:07.55
 
13 Dayton Raiders (A) Dayton Raiders
  1. Chandler Vandiford
  2. Eric Knowles
  3. Cody Bybee
  4. Dutch Kipp
4:07.75
 
14 Mason Manta Rays Mason Manta Rays
  1. Keith Jessee
  2. John Raker
  3. John Galvin
  4. Bryan McNamara
4:08.05
 
15 Lake Shore Swim Club Lake Shore Swim Club
  1. Marcus Hong
  2. Benjamin Brooks
  3. Samuel Stankivicz
  4. Trevor Lake
4:09.67
 
16 Lake Erie Silver Dolphins (A) Lake Erie Silver Dolphins
  1. Henry Senkfor
  2. Jason Quinn
  3. Mauricio Gonzalez Medina
  4. Ian Stewart-Bates
4:10.09
 
17 Atlantis Swimmin Atlantis Swimmin
  1. Mark Blinstrub
  2. Jack Russell
  3. Evan Burke
  4. Enrique Hernandez
4:10.27
 
18 Kronos Aquatics Kronos Aquatics
  1. Nicholas Smith
  2. Noah Behm
  3. Benjamin Martin
  4. Nehemiah Mork
4:10.83
 
19 Cincinnati Marlins (C) Cincinnati Marlins
  1. Josh McDonald
  2. Sean Fallon
  3. James Delgado
  4. Isaac Goldstein
4:11.02
 
20 Kingfish Aquatic Club (A) Kingfish Aquatic Club
  1. Zachary Chen
  2. Maxwell Chen
  3. Troy Chen
4:12.30
 
21 New Albany Aquatic Club New Albany Aquatic Club
  1. Carson Barnes
  2. Frederick Jenny
  3. Nicholas Noe
  4. Chase Honeycutt
4:13.12
 
22 Firestone Akron Firestone Akron
  1. Eric Krenz
  2. Matthew Dyer
  3. Jack Saum
  4. Michael Reilman
4:13.40
 
23 Hudson Explorer Aquatic (Ohio) Hudson Explorer Aquatic (Ohio)
  1. Cole Clampffer
  2. Ryan Johnson
  3. Christopher Ubert
  4. Keegan Goeke
4:13.97
 
24 Ohio State Swim Club (D) Ohio State Swim Club
  1. Winston Kuriger
  2. Colin Reardon
  3. Austin Beam
  4. Hans Kabelka
4:14.36
 
25 Utica Shelby Swim Club Utica Shelby Swim Club
  1. Michael Hudson
  2. Austin Kingsley
  3. Joseph Gazzarato
  4. PJ Desmet
4:14.57
 
26 SwimStrongsville (B) SwimStrongsville
  1. Dimitri Simcox
  2. Tyler Thompson
  3. Mark Krusinski
  4. David Madej
4:14.65
 
27 Dayton Raiders (B) Dayton Raiders
  1. Nathan Mitchell
  2. Sam McCarthy
  3. Owen Measel
  4. Dom Harry
4:17.12
 
28 Lake Erie Silver Dolphins (B) Lake Erie Silver Dolphins
  1. Charles Stewart-Bates
  2. Matt Rakovec
  3. Matthew Puckace
  4. Benjamin Stewart-Bates
4:22.69
 
29 Findlay Area Swim Team Findlay Area Swim Team
  1. Justin Hopkins
  2. Tucker Stocker
  3. Luke Kleman
  4. Mitchell Wilcox
4:25.35
 
30 Kingfish Aquatic Club (B) Kingfish Aquatic Club
  1. Jay Korhonen
  2. Zach Zatina
  3. Roldolfo Flores
  4. Nathaniel Lazor
4:27.11