Site logo

2014 Speedo Champions Series LCM - Oxford, OH

  • Completed
  • Jul. 21–24, 2014
  • LCM
  • Oxford, OH

200 Free Relay Men

Timed Finals LCM
Rank Name Team Time
1 Ohio State Swim Club (A) Ohio State Swim Club
  1. Steffen Hillmer
  2. Mason Miller
  3. Vladislav Komarov
  4. Joshua Fleagle
1:34.63
 
2 Ohio State Swim Club (B) Ohio State Swim Club
  1. Daniel Disalle
  2. Alexander Hutchinson
  3. Alex Rosen
  4. Conrad Wuorinen
1:35.98
 
3 SwimStrongsville (A) SwimStrongsville
  1. JUSTIN HILL
  2. David Madej
  3. Mike Pichette
  4. Derek Hren
1:36.41
 
4 Spartan Swim Club (MI) Spartan Swim Club (MI)
  1. Jake Moore
  2. Adam Marsh
  3. Ian Rodriguez
  4. Evan Holzgen
1:36.82
 
5 Lake Erie Silver Dolphins (A) Lake Erie Silver Dolphins
  1. Ian Stewart-Bates
  2. Benjamin Stewart-Bates
  3. Henry Senkfor
  4. Mauricio Gonzalez Medina
1:37.13
 
6 Greater Toledo Greater Toledo
  1. Jonathon Disalle
  2. Christian Sobczak
  3. Aaron Borgman
  4. Jack Barone
1:37.83
 
7 Miami Miami
  1. Lucas Brock
  2. Michael Heavilon
  3. Sean Neri
  4. Christopher Dieter
1:38.87
 
8 Lake Shore Swim Club Lake Shore Swim Club
  1. Samuel Stankivicz
  2. Marcus Hong
  3. Benjamin Brooks
  4. Trevor Lake
1:39.36
 
9 New Albany Aquatic Club New Albany Aquatic Club
  1. Matthew Bernsdorf
  2. Nicholas Noe
  3. Chase Honeycutt
  4. Frederick Jenny
1:39.50
 
10 Club Wolverine (B) Club Wolverine
  1. Adam Whitener
  2. Christopher Hodges
  3. LARKIN SCHWARZ
  4. Ryan Fisher
1:39.81
 
11 Ohio State Swim Club (D) Ohio State Swim Club
  1. Ian Hamilton
  2. Colin Reardon
  3. Hunter Cook
  4. Karl Kabelka
1:40.04
 
12 Atlantis Swimmin Atlantis Swimmin
  1. Enrique Hernandez
  2. Bobby Powrie
  3. Jack Russell
  4. Mark Blinstrub
1:40.05
 
13 Cincinnati Aquatic Club Cincinnati Aquatic Club
  1. Sam Vester
  2. Greg Nymberg
  3. Jackson Mantkowski
  4. Gordon Wheeler
1:40.38
 
14 Southern Michigan Aquatic Club Southern Michigan Aquatic Club
  1. Kevin Lingle
  2. Cole Ellsworth
  3. Connor Henning
  4. Cameron Craig
1:40.46
 
15 Dayton Raiders (A) Dayton Raiders
  1. Eric Knowles
  2. Dutch Kipp
  3. Cody Bybee
  4. Owen Measel
1:40.49
 
16 Mason Manta Rays Mason Manta Rays
  1. Bradley Lebling
  2. John Raker
  3. Keith Jessee
  4. Bryan McNamara
1:40.50
 
17 Kingfish Aquatic Club (A) Kingfish Aquatic Club
  1. Rudy Aguilar-Fernandez
  2. Nathaniel Lazor
  3. Zachary Chen
  4. Roldolfo Flores
1:41.03
 
18 Cincinnati Marlins (A) Cincinnati Marlins
  1. Mitchell Frey
  2. Sean Fallon
  3. Josh McDonald
  4. Isaac Goldstein
1:41.67
 
19 Findlay Area Swim Team Findlay Area Swim Team 1:42.32
 
20 SwimStrongsville (B) SwimStrongsville
  1. Dimitri Simcox
  2. Kenneth Whitlock
  3. Mark Krusinski
  4. Dj Arslanian
1:42.33
 
21 Noblesville Swim Club Noblesville Swim Club
  1. Cameron Gill
  2. Nick Strader
  3. Luke Conner
  4. Alexander Wolfred
1:42.46
 
22 Hudson Explorer Aquatic (Ohio) Hudson Explorer Aquatic (Ohio)
  1. Ryan Johnson
  2. Cole Clampffer
  3. Keegan Goeke
  4. Christopher Ubert
1:42.93
 
23 Kingfish Aquatic Club (B) Kingfish Aquatic Club
  1. Andrew Guan
  2. Troy Chen
  3. Maxwell Chen
  4. Zach Zatina
1:43.27
 
24 Cincinnati Marlins (B) Cincinnati Marlins
  1. Jacob Waters
  2. Luke Sobolewski
  3. Nicholas Perera
  4. William Reverman
1:43.54
 
25 Kronos Aquatics Kronos Aquatics
  1. Nehemiah Mork
  2. Nicholas Smith
  3. Thomas Bolland
  4. Noah Behm
1:44.01
 
26 Dayton Raiders (B) Dayton Raiders
  1. Chandler Vandiford
  2. Sam McCarthy
  3. Dom Harry
  4. Nathan Mitchell
1:44.08
 
27 Solon Stars Swim Club Solon Stars Swim Club
  1. Christopher Guo
  2. Tim Wintering
  3. Mark Lippert
  4. Grant Pinchot
1:44.13
 
28 Lake Erie Silver Dolphins (B) Lake Erie Silver Dolphins
  1. Charles Stewart-Bates
  2. Matthew Puckace
  3. Jason Quinn
  4. Matt Rakovec
1:44.25
 
29 Cincinnati Marlins (C) Cincinnati Marlins
  1. Jonathan Prangley
  2. James Delgado
  3. Matthew McDonald
1:44.28
 
30 Firestone Akron Firestone Akron
  1. Michael Reilman
  2. Matthew Dyer
  3. Eric Krenz
  4. Jack Saum
1:45.73
 
Club Wolverine (A) Club Wolverine
  1. Jiaming Shen
  2. Kai Williams
  3. Brian Moore
  4. Andrew Henry
DQ
Ohio State Swim Club (C) Ohio State Swim Club
  1. Winston Kuriger
  2. Hans Kabelka
  3. Samuel Decker
  4. Robert Biskup
DQ