Site logo

2014 Speedo Champions Series LCM - Oxford, OH

  • Completed
  • Jul. 21–24, 2014
  • LCM
  • Oxford, OH

800 Free Relay Men

Timed Finals LCM
Rank Name Team Time
1 Ohio State Swim Club (A) Ohio State Swim Club
  1. Steffen Hillmer
  2. Christopher Depietro
  3. Joseph Long
  4. Rowan Williams
7:35.77
 
2 Club Wolverine (A) Club Wolverine
  1. Andrew Henry
  2. Kai Williams
  3. Brian Moore
  4. Rob Zofchak
7:38.31
 
3 Miami Miami
  1. Andrew Kilkenny
  2. Joseph Baumgartner
  3. Lucas Brock
  4. Christopher Dieter
7:47.52
 
4 Ohio State Swim Club (C) Ohio State Swim Club
  1. Vladislav Komarov
  2. Charles Fry
  3. Keeler Callahan
  4. Alex Rosen
7:49.93
 
5 Mason Manta Rays (A) Mason Manta Rays
  1. Joel Thatcher
  2. Justin Hove
  3. Bryan McNamara
  4. Austin Caldwell
7:52.96
 
6 Cincinnati Marlins (A) Cincinnati Marlins
  1. Josh McDonald
  2. Sean Fallon
  3. Matthew McDonald
  4. Jacob Waters
7:57.01
 
7 Kingfish Aquatic Club (A) Kingfish Aquatic Club
  1. Rudy Aguilar-Fernandez
  2. Nathaniel Lazor
  3. Zachary Chen
  4. Roldolfo Flores
7:58.10
 
8 Lake Erie Silver Dolphins (A) Lake Erie Silver Dolphins
  1. Henry Senkfor
  2. Jason Quinn
  3. Mauricio Gonzalez Medina
  4. Benjamin Stewart-Bates
7:58.35
 
9 Spartan Swim Club (MI) Spartan Swim Club (MI)
  1. Adam Marsh
  2. Jake Moore
  3. Kyle Workman
  4. David Zoltowski
7:58.74
 
10 Ohio State Swim Club (B) Ohio State Swim Club
  1. Colin Reardon
  2. Karl Kabelka
  3. Hunter Cook
  4. Mason Miller
7:58.94
 
11 Dayton Raiders Dayton Raiders
  1. Eric Knowles
  2. Dom Harry
  3. Dutch Kipp
  4. Cody Bybee
7:59.01
 
12 Atlantis Swimmin Atlantis Swimmin
  1. Mark Blinstrub
  2. Enrique Hernandez
  3. Bobby Powrie
  4. Jack Russell
8:01.63
 
13 Hudson Explorer Aquatic (Ohio) Hudson Explorer Aquatic (Ohio)
  1. Ross Palazzo
  2. Christopher Ubert
  3. Ryan Johnson
  4. Cole Clampffer
8:04.60
 
14 Cincinnati Aquatic Club Cincinnati Aquatic Club
  1. Greg Nymberg
  2. Jackson Mantkowski
  3. Gordon Wheeler
  4. Sam Vester
8:06.06
 
15 Mason Manta Rays (B) Mason Manta Rays
  1. Keith Jessee
  2. Joseph Guilfoyle
  3. Steven Russo
  4. John Raker
8:10.01
 
16 Southern Michigan Aquatic Club Southern Michigan Aquatic Club
  1. Cole Ellsworth
  2. Kevin Lingle
  3. Connor Henning
  4. Cameron Craig
8:10.16
 
17 Greater Toledo Greater Toledo
  1. Christian Sobczak
  2. Aaron Borgman
  3. Jack Barone
  4. Jonathon Disalle
8:12.57
 
18 Cincinnati Marlins (B) Cincinnati Marlins
  1. Jonathan Prangley
  2. Nicholas Perera
  3. Christian Imbus
8:12.63
 
19 Club Wolverine (B) Club Wolverine
  1. Daniel Keith
  2. Jason Orringer-Hau
  3. Joey Costello
  4. James Morgan
8:15.20
 
20 Cincinnati Marlins (C) Cincinnati Marlins
  1. Graham Lindquist
  2. James Delgado
  3. Dillon Froass
  4. Nate Jonas
8:15.70
 
21 Lake Erie Silver Dolphins (B) Lake Erie Silver Dolphins
  1. Matt Rakovec
  2. Charles Stewart-Bates
  3. David Bates
  4. Matthew Puckace
8:15.71
 
22 Noblesville Swim Club Noblesville Swim Club
  1. Cameron Gill
  2. Nick Strader
  3. Alexander Wolfred
  4. Luke Conner
8:16.10
 
23 New Albany Aquatic Club New Albany Aquatic Club
  1. Frederick Jenny
  2. Matthew Bernsdorf
  3. Nicholas Noe
  4. Chase Honeycutt
8:17.12
 
24 Kingfish Aquatic Club (B) Kingfish Aquatic Club
  1. Patrick Olmsted
  2. Zach Zatina
  3. Troy Chen
  4. Andrew Guan
8:19.47
 
25 Solon Stars Swim Club Solon Stars Swim Club
  1. Tim Wintering
  2. Christopher Guo
  3. Elijah Spiro
  4. Mark Lippert
8:27.83