Site logo

2014 Speedo Champions Series LCM - Oxford, OH

  • Completed
  • Jul. 21–24, 2014
  • LCM
  • Oxford, OH

400 Free Relay Men

Timed Finals LCM
Rank Name Team Time
1 Ohio State Swim Club (A) Ohio State Swim Club
  1. Steffen Hillmer
  2. Vladislav Komarov
  3. Garrett Trebilcock
  4. Rowan Williams
3:25.21
 
2 Club Wolverine (A) Club Wolverine
  1. Matthew Zimmerman
  2. Andrew Henry
  3. Brian Moore
  4. Adam Whitener
3:29.74
 
3 Miami Miami
  1. Lucas Brock
  2. Christopher Dieter
  3. Andrew Kilkenny
  4. Joseph Baumgartner
3:31.46
 
4 Ohio State Swim Club (B) Ohio State Swim Club
  1. Charles Fry
  2. Keeler Callahan
  3. Alex Rosen
  4. Daniel Disalle
3:32.59
 
5 Greater Toledo Greater Toledo
  1. Jonathon Disalle
  2. Nick Brodie
  3. Jack Barone
  4. Christian Sobczak
3:35.00
 
6 Mason Manta Rays (A) Mason Manta Rays
  1. Justin Hove
  2. Peter He
  3. Bryan McNamara
  4. Austin Caldwell
3:35.34
 
7 Club Wolverine (B) Club Wolverine
  1. Kai Williams
  2. Jiaming Shen
  3. Rob Zofchak
  4. Jason Orringer-Hau
3:35.42
 
8 SwimStrongsville (A) SwimStrongsville
  1. JUSTIN HILL
  2. Dj Arslanian
  3. Mike Pichette
  4. Derek Hren
3:37.70
 
9 Ohio State Swim Club (C) Ohio State Swim Club
  1. Karl Kabelka
  2. Hans Kabelka
  3. Winston Kuriger
  4. Mason Miller
3:38.29
 
10 Kingfish Aquatic Club (A) Kingfish Aquatic Club
  1. Rudy Aguilar-Fernandez
  2. Roldolfo Flores
  3. Troy Chen
  4. Zachary Chen
3:38.74
 
11 New Albany Aquatic Club New Albany Aquatic Club
  1. Frederick Jenny
  2. Matthew Bernsdorf
  3. Nicholas Noe
  4. Chase Honeycutt
3:38.89
 
12 Dayton Raiders (A) Dayton Raiders
  1. Cody Bybee
  2. Dutch Kipp
  3. Dom Harry
  4. Eric Knowles
3:39.60
 
13 Hudson Explorer Aquatic (Ohio) Hudson Explorer Aquatic (Ohio)
  1. Ross Palazzo
  2. Ryan Johnson
  3. Christopher Ubert
  4. Cole Clampffer
3:40.52
 
14 Southern Michigan Aquatic Club Southern Michigan Aquatic Club
  1. Connor Henning
  2. Kevin Lingle
  3. Cole Ellsworth
  4. Cameron Craig
3:40.55
 
15 Lake Erie Silver Dolphins Lake Erie Silver Dolphins
  1. Henry Senkfor
  2. Charles Stewart-Bates
  3. Mauricio Gonzalez Medina
  4. Benjamin Stewart-Bates
3:41.17
 
16 Cincinnati Marlins (A) Cincinnati Marlins
  1. Mitchell Frey
  2. Josh McDonald
  3. James Delgado
  4. Matthew McDonald
3:41.48
 
17 Ohio State Swim Club (D) Ohio State Swim Club
  1. Colin Reardon
  2. Hunter Cook
  3. Jack Saczawa
  4. Ian Hamilton
3:42.50
 
18 Cincinnati Marlins (B) Cincinnati Marlins
  1. Nate Jonas
  2. Sean Fallon
  3. Nicholas Perera
  4. Graham Lindquist
3:44.06
 
19 Lake Shore Swim Club Lake Shore Swim Club
  1. Samuel Stankivicz
  2. Marcus Hong
  3. Benjamin Brooks
  4. Trevor Lake
3:44.21
 
20 Noblesville Swim Club Noblesville Swim Club
  1. Alexander Wolfred
  2. Nick Strader
  3. Luke Conner
  4. Cameron Gill
3:44.66
 
21 Grand Rapids Novi Sad Aquatics Grand Rapids Novi Sad Aquatics
  1. Landan Roodvoets
  2. Kyle Christensen
  3. Josh Parsons
  4. Benjamin VanderWeide
3:44.99
 
22 Mason Manta Rays (B) Mason Manta Rays
  1. Keith Jessee
  2. John Galvin
  3. Joel Thatcher
  4. John Raker
3:45.08
 
23 Kronos Aquatics Kronos Aquatics
  1. Benjamin Martin
  2. Nehemiah Mork
  3. Nicholas Smith
  4. Thomas Bolland
3:45.10
 
24 Cincinnati Aquatic Club Cincinnati Aquatic Club
  1. Jackson Mantkowski
  2. Cooper Keener
  3. Gordon Wheeler
  4. Sam Vester
3:45.55
 
25 Spartan Swim Club (MI) (B) Spartan Swim Club (MI)
  1. Samuel Hiller
  2. Ian Rodriguez
  3. David Zoltowski
  4. Evan Holzgen
3:45.71
 
26 Solon Stars Swim Club Solon Stars Swim Club
  1. Christopher Guo
  2. Grant Pinchot
  3. Tim Wintering
  4. Mark Lippert
3:46.47
 
27 Kingfish Aquatic Club (B) Kingfish Aquatic Club
  1. Andrew Guan
  2. Zach Zatina
  3. Jake Zalinski
  4. Patrick Olmsted
3:47.11
 
28 SwimStrongsville (B) SwimStrongsville
  1. Dimitri Simcox
  2. Carter Ostrowski
  3. David Madej
  4. Mark Krusinski
3:47.28
 
29 Cincinnati Marlins (C) Cincinnati Marlins
  1. Luke Sobolewski
  2. William Reverman
  3. Jonathan Prangley
  4. Christian Imbus
3:48.11
 
30 Findlay Area Swim Team Findlay Area Swim Team
  1. Justin Hopkins
  2. Tucker Stocker
  3. Luke Kleman
  4. Mitchell Wilcox
3:48.86
 
31 Motor City Aquatics Motor City Aquatics
  1. Andrew Trunsky
  2. Alessandro Guttilla
  3. Giorgio DelGrosso
  4. Mitchell Buccalo
3:49.33
 
32 Firestone Akron Firestone Akron
  1. Matthew Dyer
  2. Eric Krenz
  3. Sam Darwish
  4. Michael Reilman
3:49.98
 
33 Dayton Raiders (B) Dayton Raiders
  1. Chandler Vandiford
  2. Owen Measel
  3. Nathan Mitchell
  4. Nathaniel Lowry
3:51.10
 
Spartan Swim Club (MI) (A) Spartan Swim Club (MI)
  1. Jake Moore
  2. Adam Marsh
  3. Kyle Workman
  4. Nathaniel Weeks
DQ
Atlantis Swimmin Atlantis Swimmin
  1. Mark Blinstrub
  2. Enrique Hernandez
  3. Jack Russell
  4. Bobby Powrie
NS