Site logo

2014 Speedo Champions Series LCM - Oxford, OH

  • Completed
  • Jul. 21–24, 2014
  • LCM
  • Oxford, OH

200 Medley Relay Men

Timed Finals LCM
Rank Name Team Time
1 Ohio State Swim Club (B) Ohio State Swim Club
  1. Rowan Williams
  2. Kevin Bressler
  3. Mason Miller
  4. Daniel Disalle
1:43.91
 
2 Ohio State Swim Club (A) Ohio State Swim Club
  1. Garrett Trebilcock
  2. Tyler Stevenson
  3. Peter Lyon
  4. Vladislav Komarov
1:44.19
 
3 Club Wolverine (A) Club Wolverine
  1. Rob Zofchak
  2. Ryan Fisher
  3. Adam Whitener
  4. Brian Moore
1:45.12
 
4 Club Wolverine (B) Club Wolverine
  1. Andrew Henry
  2. Christopher Hodges
  3. Kai Williams
  4. Jiaming Shen
1:46.04
 
5 Miami Miami
  1. Sean Neri
  2. Andrew Kilkenny
  3. Michael Heavilon
  4. Joseph Baumgartner
1:46.49
 
6 Greater Toledo Greater Toledo
  1. Christian Sobczak
  2. Jack Barone
  3. Ben Gordon
  4. Nick Brodie
1:46.71
 
7 Spartan Swim Club (MI) (B) Spartan Swim Club (MI)
  1. Adam Marsh
  2. Ian Rodriguez
  3. Nathaniel Weeks
  4. Jake Moore
1:46.90
 
8 SwimStrongsville (A) SwimStrongsville
  1. Mike Pichette
  2. Derek Hren
  3. Dj Arslanian
  4. JUSTIN HILL
1:47.58
 
9 Atlantis Swimmin Atlantis Swimmin
  1. Mark Blinstrub
  2. Evan Burke
  3. Jack Russell
  4. Enrique Hernandez
1:50.66
 
10 Ohio State Swim Club (C) Ohio State Swim Club
  1. Jack Saczawa
  2. Jason Mathews
  3. Robert Biskup
  4. Karl Kabelka
1:50.88
 
11 Cincinnati Marlins (A) Cincinnati Marlins
  1. Matthew McDonald
  2. Dillon Froass
  3. Jacob Waters
  4. Mitchell Frey
1:51.12
 
12 New Albany Aquatic Club (A) New Albany Aquatic Club
  1. Max Penn Penn
  2. Tyler Welty
  3. Carson Barnes
  4. Chase Honeycutt
1:51.19
 
13 Mason Manta Rays (A) Mason Manta Rays
  1. Austin Caldwell
  2. Steven Russo
  3. John Galvin
  4. Peter He
1:51.24
 
14 Spartan Swim Club (MI) (A) Spartan Swim Club (MI)
  1. Samuel Hiller
  2. Evan Holzgen
  3. Kyle Workman
  4. David Zoltowski
1:51.33
 
15 Dayton Raiders (A) Dayton Raiders
  1. Chandler Vandiford
  2. Nathaniel Lowry
  3. Cody Bybee
  4. Eric Knowles
1:52.30
 
16 Hudson Explorer Aquatic (Ohio) Hudson Explorer Aquatic (Ohio)
  1. Cole Clampffer
  2. Ross Palazzo
  3. Keegan Goeke
  4. Ryan Johnson
1:52.31
 
17 SwimStrongsville (B) SwimStrongsville
  1. Carter Ostrowski
  2. Tyler Thompson
  3. Mark Krusinski
  4. David Madej
1:52.79
 
18 Cincinnati Aquatic Club Cincinnati Aquatic Club
  1. Cooper Keener
  2. Sam Vester
  3. Gordon Wheeler
  4. Jackson Mantkowski
1:52.81
 
19 Lake Erie Silver Dolphins Lake Erie Silver Dolphins
  1. Henry Senkfor
  2. Jason Quinn
  3. Mauricio Gonzalez Medina
  4. Benjamin Stewart-Bates
1:53.14
 
20 Solon Stars Swim Club Solon Stars Swim Club
  1. Grant Pinchot
  2. Elijah Spiro
  3. Christopher Guo
  4. Tim Wintering
1:53.21
 
21 Noblesville Swim Club Noblesville Swim Club
  1. Cameron Gill
  2. Luke Conner
  3. Alexander Wolfred
  4. Nick Strader
1:53.49
 
22 Lake Shore Swim Club Lake Shore Swim Club
  1. Marcus Hong
  2. Benjamin Brooks
  3. Samuel Stankivicz
  4. Trevor Lake
1:53.52
 
23 Mason Manta Rays (B) Mason Manta Rays
  1. Keith Jessee
  2. Bryan McNamara
  3. John Raker
  4. Justin Hove
1:53.61
 
24 Southern Michigan Aquatic Club Southern Michigan Aquatic Club
  1. Cameron Craig
  2. Kevin Lingle
  3. Connor Henning
  4. Cole Ellsworth
1:53.95
 
25 Cincinnati Marlins (B) Cincinnati Marlins
  1. Luke Sobolewski
  2. Jake Foster
  3. Nicholas Perera
  4. Isaac Goldstein
1:54.39
 
26 Ohio State Swim Club (D) Ohio State Swim Club
  1. Ian Hamilton
  2. Colin Reardon
  3. Austin Beam
  4. Hans Kabelka
1:54.50
 
27 Kronos Aquatics Kronos Aquatics
  1. Nicholas Smith
  2. Noah Behm
  3. Nehemiah Mork
  4. Thomas Bolland
1:54.63
 
28 Firestone Akron Firestone Akron
  1. Eric Krenz
  2. Matthew Dyer
  3. Sam Darwish
  4. Michael Reilman
1:54.90
 
29 Cincinnati Marlins (C) Cincinnati Marlins
  1. Xavier Jimenez
  2. William Imbus
  3. Christian Imbus
  4. Graham Lindquist
1:55.13
 
30 Motor City Aquatics Motor City Aquatics
  1. Andrew Trunsky
  2. Giorgio DelGrosso
  3. Mitchell Buccalo
  4. Alessandro Guttilla
1:55.18
 
31 Dayton Raiders (B) Dayton Raiders
  1. Nathan Mitchell
  2. Dom Harry
  3. Owen Measel
  4. Dutch Kipp
1:55.34
 
32 Kingfish Aquatic Club (B) Kingfish Aquatic Club
  1. Patrick Olmsted
  2. Josh Pascua
  3. Jake Zalinski
  4. Andrew Guan
1:55.55
 
33 Utica Shelby Swim Club Utica Shelby Swim Club
  1. Michael Hudson
  2. Austin Kingsley
  3. Joseph Gazzarato
  4. PJ Desmet
1:56.24
 
34 Findlay Area Swim Team Findlay Area Swim Team
  1. Ross Stansbery
  2. Spencer Evans
  3. Tucker Stocker
  4. Mitchell Wilcox
1:58.83
 
Kingfish Aquatic Club (A) Kingfish Aquatic Club
  1. Zachary Chen
  2. Maxwell Chen
  3. Troy Chen
  4. Roldolfo Flores
DQ
New Albany Aquatic Club (B) New Albany Aquatic Club NS