Site logo

2014-15 Maryland Public 1-3 State Championships

  • Completed
  • Feb. 27, 2015
  • SCY
  • Landover, MD

200 Free Relay Women

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time Points
1 Poolesville Poolesville
  1. Dorit Song
  2. Lindsay Knapp
  3. Sayaka Vaules
  4. Julia Wang
1:42.68
 
118
2 C Milton Wright C Milton Wright
  1. Julia O'Mara
  2. Erika Abshire
  3. Erika Slotnick
  4. Lauren O'Mara
1:45.75
 
106
3 Damascus Damascus
  1. Anna Langworthy
  2. Marin Williams
  3. Savannah Quade
  4. Courtney Betts
1:47.31
 
101
4 Seneca Valley Seneca Valley
  1. Nicea McCabe
  2. Carly Socha
  3. Hannah Montau
  4. Birgitt O'Connor
1:49.89
 
92
5 Cambridge South Dorchester Cambridge South Dorchester
  1. Madde Narr
  2. Nora Hauge
  3. Katie Ryan
  4. Micah Slacum
1:50.01
 
91
6 Frederick Frederick
  1. Michaela Kokoski
  2. Kennedy Chamblee
  3. Isabella Pellet
  4. Bailey Biber
1:50.26
 
91
7 Stephen Decatur Stephen Decatur
  1. Marley Rakow
  2. Maria Zweifel
  3. Stephany Smith
  4. Madison Tinus
1:51.50
 
86
8 Patterson Mill Patterson Mill
  1. Brianna Collins
  2. Katie Kirkwood
  3. Lily Snyder
  4. Annie Tompkins
1:52.39
 
84
9 Queen Annes County Queen Annes County
  1. Tessa Masters
  2. Brooke Hollis
  3. Abigail Folker
  4. Grace Steffens
1:52.47
 
83
10 Kent Island Kent Island
  1. Hannah Eldringhoff
  2. Rachel Yates
  3. Natalie Schilling
  4. Maddie Gonzalez
1:53.54
 
80
11 Urbana Urbana
  1. ADRIANNA MORRIS
  2. Erin Besch
  3. Marissa Markellos
  4. Ayla Nickerson
1:54.03
 
78
12 Havre De Grace Havre De Grace
  1. Keynilie Pagan-davila
  2. Brianna Clark
  3. Allissa Lyons
  4. Carly Hahn
1:54.39
 
77
13 Oakdale Oakdale
  1. Mikayla Betancourt
  2. Jacqueline Courtney
  3. Annie Thomas
  4. Mandy Smith
1:54.90
 
76
14 La Plata La Plata
  1. Willa Liberi
  2. Mary Gyuras
  3. Savannah Maddox
  4. Chase McClure
1:55.94
 
73
15 Northern (Owings) Northern (Owings)
  1. Michaela Schaefer
  2. Gabrielle Maresca
  3. Caitlin Miller
  4. Callie Heim
1:57.08
 
69
16 Fallston Fallston
  1. Emily Hoyt
  2. Rachel D'Anna
  3. Eileen Scheir
  4. Julia Rose
1:57.37
 
68
17 Calvert Calvert
  1. Abbie Messina
  2. Vallesky Berrich
  3. Aimee Beardmore
  4. Jenna Ficke
1:59.81
 
61
18 North Harford North Harford
  1. Haley Blische
  2. Perri Friedel
  3. Angelica Carinugan
  4. Rachel Beichler
2:00.37
 
60
19 Kent County Kent County
  1. Caroline MacLeod
  2. Cassidy Braver
  3. Mary Doyle
  4. Abby Crockett
2:01.77
 
56
20 Joppatowne Joppatowne
  1. Julyann Marx
  2. Cassidy Moss
  3. Stephanie West
  4. Tricia Sands
2:02.75
 
53
21 Rockville Rockville
  1. Samantha Burt
  2. Julia Eckenrode
  3. Anna Walker
  4. Claire Lyhus
2:02.80
 
53
22 Maurice Mcdonough Maurice Mcdonough
  1. Rachel Elmore
  2. Stephanie Adams
  3. Rebecca Abell
  4. Shelby Pflieger
2:04.36
 
49
23 Edgewood Edgewood
  1. Tamiya Dean
  2. Abigail Lancaster
  3. Shayne Moulsdale
  4. Hannah Fonti
2:06.32
 
44
Walkersville Walkersville
  1. Alyssa Neher
  2. Jessica Shayuth
  3. Kaitlin Plum
  4. Kayla Neher
DQ